به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه ای که با حضور برخی مسئولین به منظور بررسی مشکلات موزه شاه نعمت اله ولی ماهان در محل بخشداری تشکیل گردید ،مجموعه شاه نعمت اله را از بی نظرترین جاذبه های میراثی خواند و با اشاره به ارزش های مادی و معنوی این اثر فاخر گفت :
مجموعه شاه نعمت اله ولی جزء آثار فاخری است که تمامی ویژگی های یک اثر تاریخی و فرهنگی کم نظیر از جمله طراحی ،معماری ، مهندسی ، زیبایی ،جذابیت و ... را یکجا در خود دارد .
توحیدی استفادهِ از آثار و ابنیه تاریخی را حق مسلم نسل های آینده و وظیفه نسل فعلی در نگهداری این آثار دانست و ابراز داشت :
از این دست آثار فاخر و ارزشمند در استان کم نیست ،وظیفه ما مسئولین حفظ و نگهداری آنهاست ،باید با تمام وجود آنها را حفظ کرده و به نسل های دیگر عرضه کنیم تا بدانند در چه تمدنی زندگی می کنند و گذشتگان آنها چه آثار زیبایی خلق می کرد .
فرماندار کرمان با قدردانی از سازمان بازرسی استان به رغم اینکه اینگونه کارها در حوزه کاری و تخصّصی آنها نمی باشد ،آن را نشانه نکته سنجی ،توجه وعلاقه به منطقه و اموال بیت المال دانست و از بازدیدهای انجام گرفته بعنوان نمونه و الگو جهت کارهای بعدی نام برد.
وی با اشاره به بحث ابتکار و خلاقیت در بازدیدها خاطر نشان کرد :
همه باید دست به دست هم داده و کارها را انجام دهیم و اگر ضعفی وجود دارد آن را برطرف کنیم ،دنبال مچ گیری نیستیم ،اصلاح و بهبود کارها هدف است .
توحیدی با تشریح ظرفیت و قابلیت های بخش ماهان به ویژه در حوزه گردشگری با آثار بسیار فاخر و بی همتایی که دارد ،به نقش سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در این خصوص پرداخت و تصریح کرد :
بازرسی و رسیدگی به وضعیت آثار و ابنیه تاریخی مانند مجموعه فرهنگی،مذهبی شاه نعمت اله ولی از وظایف قانونی دستگاه های متولی و در حوزه تخصّص کاری آنها با همکاری سایر دستگاههاست ،آثار ارزشمندی که در کشور و دنیا همتا ندارد و باعث بالندگی مسئولین و مردم است ،باید تمام توان را در مراقبت و حفاظت از آنها بگذاریم و با رفع نواقص و ایرادها از تخریب آثار تاریخی و با ارزش جلوگیری کنیم .        
فرماندار کرمان در ادامه ضمن بازدید از اجرای عملیات سنگ فرش بخشی از محوطه مجموعه شاه نعمت اله ولی که در ایام محرم محل تجمع هیأت های عزاداری است از نزدیک در جریان پیشرفت کار قرار گرفت .
در این بازدید شهردار ماهان ضمن توضیحاتی درخصوص پروژه فوق اظهار داشت :
مجموع عملیات سنگ فرش محوطه مجموعه ، 6 هزار مترمربع با اعتبار تقریبی 1 میلیارد تومان در حال اجراست که در فاز اول مبلغ 700 میلیون تومان و در فاز دوم با نصب آب نما ،روشنایی و تأمین اعتبار مورد نیاز ،کار به اتمام و بهره برداری خواهد رسید .