نخستین دکل تله‌کابین مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌ا... فرجه) با حضور فرماندار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان نصب شد.           
در این مراسم شهردار کرمان با بیان اینکه قطعات تله‌کابین در حال مونتاژ هستند گفت:  زمان اجرای پروژه تله کابین کرمان هشت ماه است مردم کرمان سال‌ها منتظر بودند تا تله‌کابین راه‌اندازی شود؛ ضمن این‌که طبق قول سرمایه‌گذار قرار بود تا امروز تله‌کابین راه‌اندازی شود که به‌دلیل مشکلاتی، امروز شاهد نصب دکل‌ها و سایر قطعات تله‌کابین هستیم.
شهردار کرمان افزود: کابین‌های تله‌کابین هم ساخته شده و آماده حمل است که پیش‌نهاد دادیم کابین‌ها در اسرع وقت به کرمان حمل و تا هنگام نصب، در انبار شهرداری نگه‌داری شوند.
وی گفت : در ایستگاه مقصد ، در بام کرمان رصد خانه و مجموعه  تفریحی ساخته خواهد شد 250 هکتار جنگل دست کاشت با درختانی به قدمت  بیش از 50 سال ، در دامنه کوههای صاحب الزمان ظرفیتی مناسب برای ایجاد تله کابین ایجاد کرده است.      
بابایی درباره‌ی هزینه‌های این پروژه نیز گفت: تا پایان پروژه، باید حدود 80 درصد از مبلغ پیش‌بینی شده هزینه شود که با توجه به قرارداد ، هیچ مبلغی به شهرداری کرمان تحمیل نمی‌شود و به مدت 10 سال تله کابین به سرمایه گذار واگذار می شود.
مدیرعامل شرکت تله‌کابین ایران نیز در این آیین با اشاره به دلایل طولانی شدن راه‌اندازی تله‌کابین گفت: یکی از دلایل طولانی شدن راه‌اندازی تله‌کابین، کنترل و تست‌هایی بود که باید در هنگام ساخت قطعات در کشور ایتالیا انجام می‌گرفت.   
علی اکبرزاده افزود : تمامی قطعات و کابین‌های تله‌کابین در ایتالیا ساخته شده است..
وی میزان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی تله‌کابین را 20 میلیارد تومان دانست و درباره‌ی مختصات فنی این پروژه گفت: طول خط تله‌کابین 1400 متر و ظرفیت آن 1000 نفر در ساعت و ارتفاع دو ایستگاه مبدا و مقصد را 260 متر اعلام کرد. 
اکبرزاده افزود: برای راه‌اندازی تله‌کابین باید هشت پایه در طول مسیر نصب شود.      
لازم به ذکر است در این مراسم جوادی، مدیر پروژه و هم‌چنین نماینده‌ی شرکت خارجی سازنده‌ی تله‌کابین نیز حضور داشتند.