به برکت میلاد نور و پیام آور توحید ، حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی (ص) که با بعثت خویش، شعار برادری و پیمان اخوت را برای جوامع بشری به ارمغان آورد ، نغمه توحید، کران تا کران عالم را فراگرفت و قبیله های پراکنده با اعتصام به حبل المتین الهی ، متحد و منسجم شدند. خورشید فروزان اسلام بر سرزمین سرد و تاریک جاهلیت دمید و سپیده صبح امید، افق زندگی آدمیان را گرمی و روشنایی بخشید ، نور امید و رهایی در دل مستضعفان عالم تابیدن گرفت و دیدگانشان به درخششی جاودانه فروغ گرفت.
هفته وحدت یادگار پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) است. هفته ای ، که درآن میثاق ها تحکیم و پیمان ها استوارتر می گردد، شیعه و سنی، به یاد سالروز میلاد رسول گرامی اسلام، یکپارچه و منسجم ، در سایه قرآن کریم وسنت وسیره رسول الله (ص) در یک راه و به سوی یک هدف گام برمی  دارند. امروز دشمنان اسلام با ترویج اسلام هراسی در جهان و ایجاد اختلاف میان مسلمانان شیعه و سنی، سعی در به انزوا کشاندن دین اسلام وتفکر ناب محمدی دارند و بدون شک مسلمانان تنها با تقویت وحدت و تأکید بر اشتراکات بین مذاهب خود می توانند بااین نقشه شوم مقابله کنند.هفته وحدت فرصت مناسبی است برای تجلی این اتحاد دشمن شکن. هفته ای که زمینه ساز تثبیت اقتدار اسلام و مسلمانان در جهان و خنثی کننده ترفندها و توطئه های دشمنان اسلام است.
اینجانب ضمن تبریک خجسته زاد روز رسول مهربانی و عزت ، مبشر آگاهی و حکمت ، پرچمدار عدالت و برابری و تجلی رحمت الهی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله) و میلاد فرخنده ی قرآن ناطق ، ششمین اختر تابناک امامت و ولایت و مؤسس مکتب جعفری امام جعفر صادق (علیه السلام) و هفته وحدت بر تمامی مسلمین از پروردگار کریم مسئلت دارم همه ما را از رهروان راستین پیامبر مهربانی ها قرار داده، از الطاف بی کرانش بهره مند نماید تا بتوانیم در امر خدمات رسانی به مردم کوشا باشیم و از رهگذر  آن نظاره گر به اهتزار درآمدن پرچم حکومت اسلام ناب محمدی و عدل علوی به دست صاحب واقعی خود حضرت امام عصر ارواحنا فداه باشیم.
 
محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان