به منظور رفع مشکل تأمین شن و ماسه مورد نیاز قرارگاه خانم الانبیاء ، مجری پروژه های عمران شهری کرمان جلسه ای در فرمانداری تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان ، محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در این جلسه با تأکید بر رعایت قانون گفت : قانون ، اساس کار و نشان دهنده مسیر ماست ، تصمیمات باید بر پایه قانون و مقررات صورت گیرد .
توحیدی پس از استماع سخنان طرفین جلسه که درخصوص بالا رفتن قیمت شن و ماسه ی مورد نیاز قرارگاه خاتم جهت انجام پروژه های عمران شهری کرمان توسط معدن داران ، با اشاره به قانونمند بودن کارها به ویژه بحث تعیین قیمت ابراز داشت : متأسفانه هر سال برخی از صنوف یا واحدهای خدماتی درصدی به قیمت محصول خود اضافه می کنند ، این بدعت گذاری بسیار بدی است که از گذشته وجود داشته ، در حالی که کشور قانون دارد و باید قانون خط قرمز تصمیمات مسئولین باشد .
وی نیاز روزانه قرارگاه خاتم الانبیاء به 800 تن شن و ماسه را فرصت مناسبی برای معدن داران و شهرداری دانست و با توجه به سخنان معدن داران که برخی اقدام به ارزان فروشی کرده اند اظهار داشت : ارزان فروشی نه جرم است و نه خلاف قانون ، قطعاً افرادی که اقدام به اینکار می کنند با حساب و کتاب و در نظر گرفتن شرایط خود اینکار را کرده اند و از نظر قوانین نیز مشکلی وجود ندارد .
فرماندار کرمان درخصوص اضافه قیمت شن و ماسه تولیدی برخی معدن دارانِ طرف قرارداد قرارگاه خاتم گفت : قطعاً قراردادی میان طرفین وجود دارد که روشن و شفاف است و بایستی براساس آن اقدام کنند اما اضافه قیمت موضوعی نیست که هر شخصی بتواند سلیقه ای عمل کند ، پروسه قانونی دارد و باید آنالیز قیمت ها گرفته شود و جدای از قیمت سایر استان ها ، براساس شرایط استانی تصمیم گیری شود .
وی تصریح کرد : برای اجرای قانون هیچ محدودیتی وجود ندارد و کسی نمی تواند آن را محدود کند ، سرمایه و پروژه های در حال اجرای عمران شهری کرمان که جهت رفاه حال شهروندان برنامه ریزی شده اند را فدای رفاقت و رقابت ناصحیح برخی سودجویان نمی کنیم .