به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمد علی توحیدی فرماندار کرمان در ستاد مدیریت بحران شهرستان با اشاره به زلزله اخیر در شهداد گفت : هر لحظه امکان فعالیت گسل ها و ایجاد زمین لرزه وجود دارد ،حفظ آمادگی باید در اولویت کاری دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران باشد.
وی با قدردانی از مسئولین و همکاران دستگاه های اجرایی عضو ستاد افزود : بحمدا... در زلزله شهداد با قدرت 5 ریشتر تلفات و خسارت جدی به استثناء ترک خوردگی تعداد معدودی از ساختمان ها وجود نداشت و با کنترل و آمادگی که ادارات و دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران داشتند در حداقل زمان وضعیت منطقه ارزیابی شد و در جریان اتفاقات قرار گرفتیم .
فرماندار کرمان با تأکید بر حفظ آمادگی دائم و در لحظه اعضاء ستاد مدیریت بحران ،این آمادگی ها را نتیجه انجام مانور و آموزش های صحیح دانست و ابراز داشت : نتیجه برگزاری مانور و آموزش های امدادی در زمان بحران مشخص می شود و حد و اندازه ندارد ، هر میزان هم کار را به خوبی و درستی انجام دهیم باز هم جای کار بهتر دارد .
توحیدی با اشاره به اینکه زلزله های بالاتر از 5 ریشتر با خسارات فراوان جانی و مادی در استان داشتیم و آنها را مدیریت کردیم بر دقت مسئولین در صحیح بودن آموزش ها تأکید کرد و اظهار داشت : مانورها باید به گونه ای برگزار شود تا آگاهی های لازم را به مخاطبان به ویژه دانش آموزان بدهد و بتوانند در زمان بحران از این داشته ها به خوبی استفاده کنند ، حفظ فضای آموزشی و آموزش صحیح و نکات کلیدی باید در اولویت دستور کار جمعیت هلال احمر ،آتش نشانی ، مرکز فوریت های پزشکی و سایر دستگاه های متولی قرار گیرد، اگر اینگونه شد آن وقت می توان گفت این مانورها آینده آنها را بیمه کرده است .
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان کرمان زلزله مهیب و مخرب دی ماه سال 82 بم را نمونه بارز از یک بحران و یک فاجعه عظیم خواند و تصریح کرد : در زلزله بم هزینه بسیار سنگینی در تمام جهات دادیم ، این زلزله باید به عنوان یک کلاس آموزشی بسیار مناسب برای نسل ها باقی بماند ، آموزش و پرورش با همکاری سایر دستگاه ها بایستی زلزله بم را مستندسازی کنند و عمق فاجعه را به دانش آموزان منتقل کنند ، زلزله بم را باید به نسل های آینده یادآوری کرد و تجربیاتی که از این زمین لرزه به دست آمد را در اختیار سایر استان ها قرار دهیم .  
فرماندار کرمان خواستار تهیه مستندی درخصوص مستحکم سازی منازل ، ساختمان ها و ساخت و ساز اصولی از نظام مهندسی و اداره راه و شهرسازی شد و تصریح کرد : تجربه نشان داده که بهترین امدادگران افراد خانواده هستند ، این موضوع در زمین لرزه بم به اثبات رسید ، سرمایه گذاری در زمینه آموزش به مردم به ویژه دانش آموزان بسیار ضروری است.
فرماندارکرمان باتوجه به قرار گرفتن در فصل سرما و استفاده شهروندان از وسایل گرمایشی و سوخت گازطبیعی خواستار دقت و بررسی در بکارگیری و نوع وسایل گرمایشی توسط مسئولین امر به ویژه مدارس و آگاهی بخشی به شهروندان شد.