جلسه ای با حضور محمد علی توحیدی فرماندار کرمان ،سرهنگ فهیمی فرمانده پایگاه هوانیروز و تعدادی از مسئولین ادارات شهرستان به منظور بررسی و رفع برخی از مشکلات شهرک هوانیروز کرمان در محل شهرک مسکونی این پایگاه تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان در این جلسه سرهنگ فهیمی فرمانده پایگاه هوانیروز در سخنانی با اشاره به وظیفه بزرگ هوانیروز در تأمین امنیت استان کرمان و 3  استان شرق و جنوبشرقی کشور ،به تشریح برخی از مشکلات شهرک مسکونی پرسنل هوانیروز پرداخت.
وی با قدردانی از مسئولین دستگاه های اجرایی درتوجه مبنی بر رفع مشکلات موجود ،خواستار بررسی و اهتمام بیشتر مسئولین شد و گفت: در جلساتی که با مسئولین دستگاه های مربوطه در رفع مشکلات داشتیم اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نبوده و هنوز برخی مشکلات که عمدتاً اساسی می باشند مرتفع نشده است .
سرهنگ فهیمی فرسودگی شبکه برق در نقاط مختلف شهرک ،نیاز مجتمع ورزشی شهرک به برق جداگانه ،وجود مشکل در کنتورهای آب تعدادی از خانه ها ،عدم اتصال گاز قریب به 30 بلوک شهرک به شبکه گاز و وجود مشکل توزیع گاز در حدود 120 بلوک ،عدم وجود مرکز پیش دانشگاهی در شهرک و تجهیز کتابخانه و به روز رسانی آن ،نیاز سالن آمفی تئأتر شهرک به صندلی و مشکلات تنفسی خانوارهایی که خانه های آنها نزدیک کارخانه سیمان است را از عمده مشکلات شهرک عنوان نمود و خواستار توجه و رفع مشکلات موجود توسط مسئولین مربوطه شد .
وی افزود : قریب به 1 هکتار از اراضی محوطه جهت احداث پارک تسطیح و وسایل بازی نیز در آن تعبیه شده است ،ایجاد فضای سبز و تحویل آن به یک نفر نگهبان لازم است ،درخصوص پسماند و جمع آوری زباله نیز اقدامات خوبی صورت گرفته اما در قبال این کار مبالغی وجه نقد دریافت می شود .
در ادامه محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در سخنانی با قدردانی از خدمات و تلاش های شبانه روزی پرسنل هوانیروز به ویژه در دوران دفاع مقدس گفت :
نیروهای مسلح ازجمله هوانیروز حق بزرگی بر گردن ما دارند ،امنیت ما مرهون مجاهدت های همین عزیزان است ،هوانیروز وظیفه بزرگ و خطیری دارد ،اکثر عملیات های نیروهای نظامی و انتظامی با پشتیبانی و حمایت هوانیروز انجام می شود ،فراموش نمی کنیم در عملیات خیبر جزء اولین پروازهایی که نیروها را هلی برن کردند هوانیروز کرمان بود ،هوانیروز همواره در عرصه خطر نقش بسزایی ایفا کرده و وظیفه ماست که در خدمت این عزیزان باشیم .
وی وجود برخی مشکلات را به دلایل مختلف از جمله زیرساختی یا کمبود اعتبار عنوان کرد و ابراز داشت :
مستحضرید یکسری قوانین برای شهرک های مستقل وجود دارد ،کار اصلی برعهده شهرک نشینان است و ما نقش کمکی داریم ،بایستی در بودجه های خود شهرک رقمی جهت نگهداری شهرک دیده شود .
وی افزود : آنچه که وظیفه ذاتی دستگاه های اجرایی از جمله شرکت توزیع برق یا آب و گاز و ... می باشد انجام می دهند ،با توجه به وجود مشکلات موجود انتظار می رود در سطح عالی مدیریت انجام و خدمات لازم ارائه گردد تا مشکلات موجود مرتفع گردد و تا جایی که مقررات اجازه دهد کوتاهی نخواهیم کرد ،نظر جناب استاندار نیز همین است که نگاه ویژه ای به شهرک مسکونی هوانیروز داشته باشیم .
توحیدی با اشاره به بودجه سال 95 کرمان اظهار داشت : بودجه سال 95 تا شهریور ماه 96 برقرار است و 250 میلیون تومان در اعتبارات سال 95 برای شهرک هوانیروز اضافه دیده شده است که انشاءا... مشکل آسفالت مجموعه تا حدودی مرتفع شود .
وی در زمینه فضای سبز شهرک خاطر نشان کرد :
اگر جمعیت شهرک هوانیروز به منطقه 2 شهرداری اضافه شود بایستی حقّی برای آن قائل شد و خدمات ویژه ای در بحث فضای سبز برای آن ببینند که این موضوع وظیفه شهرداری است و انشاءا... با همکاری شهرداری نیز انجام خواهد شد .
فرماندار کرمان از مسئولین حاضر دستگاههای اجرایی در جلسه خواست نهایت همکاری را تا رفع مشکلات موجود شهرک هوانیروز اعمال نمایند .
در طول جلسه مسئولین دستگاه های اجرایی درخصوص مشکلات مطرح شده توضیحات لازم را ارائه و تأکید کردند در حوزه تخصصی خود  نهایت تلاش را در جهت رفع نواقص و مشکلات شهرک به کار خواهند گرفت .