به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان با اشاره به اقدامات خوب نظام در برخورد و مبارزه با مواد مخدر گفت : جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر سنگ تمام گذاشته است . نظام وظیفه الهی ، اخلاقی و ایمانی خود را به خوبی به انجام رسانده البته در کنار آن آسیب هایی هم برای خودش به وجود آمده است.
وی ادامه داد : در کنار مقابله ی خوب با مواد مخدر ، متاسفانه آن توفیق که مورد انتظار بود حاصل نشده است که باید در موردآن بحث علمی کرد. در برخورد با افراد ، کاروان ها و قاچاقچیانِ بزرگ توفیقات خوبی داشتیم ولی در برخورد با خرده فروشان توفیق خوبی حاصل نشد یا از ابزار قانونی که وجود دارد به خوبی استفاده نشده و یا برخورد جدی صورت نپذیرفته است که بتوانیم درآمد و اموال نامشروعی که خرده فروشان در این راه حاصل می کنند را مانع شویم.
توحیدی گفت : گاهاً افراد خرده فروش در برخی محلات کاملاً شناخته شده اند یا به راحتی می توان از شواهد موجود آنها را شناسایی کرد ولی به راحتی به کار خود ادامه می دهند آسیبی که خرده فروشان وارد می کنند و زحمت و مشکلی که اینها به وجود می آورند خیلی گسترده تر و فراگیرتر است.
وی خواستار برخورد جدی و اصولی با خرده فروشان مواد مخدر شد و افزود : محلات را برای این افراد ناامن کنید و درآمدهایی که به دست می آوردند را نگذارید به راحتی استفاده کنند.
رئیس کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان ابراز داشت : ما مسئولیم، 40 سال از نظام جمهوری اسلامی سپری شده ، این توجیهات که نرسیدیم ، جنگ داشتیم ، دشمن با تمام توان وارد شده و ... فایده ندارد ، در محضر خداوند باید پاسخگو باشیم این توجیهات شاید برای دستگاه بالاتر به درد بخورد ولی در محضر پروردگار به کار نمی آید.
وی اضافه کرد : نظامی که در این راه  4 هزار شهید داده نباید وضعیتش این باشد ما در برابر خون آنها مسئولیم. چقدر مهلت ؟ چقدر مماشات؟ ما قانون داریم بر اساس آن عمل کنیم.
توحیدی با بیان آثار جانبی مواد مخدر اذعان داشت : ریشه بسیاری از بدبختی ها و آسیب هایی که حضرت آقا بر آنها تاکید دارند اعتیاد است. اگر ریشه یابی کنیم بیکاری ، بسیاری از ناهنجاری های اخلاقی ، سرقت ، طلاق و ... منشاء آنها اعتیاد است.
فرماندار کرمان خاطرنشان کرد : مرکز استان پیشانی استان است رفت و آمدش با مناطق دیگر استان متفاوت است حضور گردشگران ، شخصیت ها در مرکز استان بیشتر است اهمیت کار در آن هم بیشتر است. خیلی از امکانات استان به کمک ما آمده ولی تا آن وضع مطلوب فاصله داریم باید از ظرفیت ها کمک گرفته شود.
توحیدی همچنین خواستار ورود بیشتر صدا و سیما ، رسانه ها و آموزش و پرورش به بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شد.
در این جلسه بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و نقش مردم و نیز استفاده از ظرفیت های قانونی و هماهنگی و راهبری واحد بین دستگاه ها نیز تاکید شد.