به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان کارگروه کشاورزی شهرستان کرمان با حضور فرماندار و مسئولین دستگاههای اجرایی عضو کارگروه جهت بررسی آخرین وضعیت کشاورزی شهرستان کرمان تشکیل شد .
در این جلسه محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان اقتصاد کشور را مرهون تلاش ها و همت کشاورزان عزیز دانست و با اشاره به خشکسالی سالهای اخیر کشور ، به ویژه در استان کرمان که جزء استانهای کم آب محسوب میشود گفت : با شرایط ویژه خشکسالی که در آن قرار داریم آبیاری سنتی اراضی کشاورزی نه تنها پاسخگوی نیاز آب اراضی کشاورزی نیست ،باعث ایجاد لطمات و خسارات  فراوان به منابع آبی کشور نیز میشود .
وی افزود : بایستی سیستم های آبیاری کشاورزی را به سیستم های نوین روز مجهز کنیم و این نیازمند اطلاع رسانی دقیق به کشاورزان و انجام یک کار ترویجی و جهادی است .
توحیدی تغییر روشهای آبیاری سنتی به سیستم های نوین روز را از اصلی ترین وظایف مسئولین و اساسی ترین کارهای حوزه کشاورزی خواند و آن را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد .
وی با تأکید عملی نمودن شعار سال ، افزایش بهره وری را در الویت دستور کار کارگروه کشاورزی شهرستان کرمان اعلام کرد و ابراز داشت : در سالجاری بحمدا... رکورد خوبی در تولید محصولات زراعی به ویژه گندم که یک محصول استراتژیک است در استان داشتیم و باعث شد بخش اعظمی از نیاز مردم استان به گندم با همت مسئولین و کشاورزان تأمین شود .
وی خاطرنشان کرد : هم و غم کارشناسان جهادی و ساعی باید موضوع افزایش بهره وری باشد ،این بحث شامل حوزه خاصی نیست در تمامی حوزه های کشاورزی از جالیزی تا باغبانی و زراعی باید اینکار انجام شود .
فرماندار کرمان به نقش رقابت در دنیای امروز پرداخت و با قیاس وضعیت صادرات پسته در دهه های گذشته با زمان فعلی ، درصد بالایی از اقتصاد کرمان را وابسته به پسته دانست و اظهار داشت : در روزهای نه چندان دور ایران تنها قدرت پسته در بازارهای جهانی بود ،در حال حاضر چند کشور رقیب ما شده و شرایط گذشته را نداریم و اگر به همین صورت پیش برویم از بازار جهانی خارج خواهیم شد مگر اینکه با شرایط روز دنیا پیش رویم و هشدارهای بازار پسته را جدی بگیریم و بعد از آسیب شناسی در تمامی حوزه های مرتبط با پسته به ویژه صادرات ، منطبق با درخواست های جهانی اقدام نمائیم ، رفع نواقص موجود با استفاده از نظرات کارشناسان نخبه و متخصص و همچنین استفاده از به روزترین استانداردهای جهانی در کلیه بخشهای پسته لازمه این کار است .
رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام مسئولین بخش کشاورزی در حوزه اراضی ملی و تشریح و قیاس برخی از مناطق با یکدیگر ،کار کشاورزی را در هر منطقه با سایر مناطق متفاوت دانست و یادآور شد : قطعاً کار کشاورزان در مناطقی مانند شهداد که دارای زمینهای فراوان کویری است با مناطق اطراف کرمان بسیار متفاوت است ، مسئولین بایستی هر منطقه را براساس داشته های آن منطقه تحلیل کارشناسی کنند و متناسب با شرایط خاص و ظرفیت های موجود هر منطقه تصمیم بگیرند .
توحیدی در خصوص وام های اعطایی به کشاورزان خواستار تسهیل روند و پروسه دریافت تسهیلات توسط بانک ها شد .
وی وضعیت سوخت واحدهای مرغداری را یکی دیگر از مشکلات موجود اعلام و تصریح کرد : مشکل سوخت واحدهای مرغداری قطعاً مشکل شهرستان کرمان نیست ،تا زمان رسیدن به راهی جهت برون رفت از این وضعیت ،مسئولین متولی با تشکیل جلساتی موضوع را کارشناسی و به هر شیوه ممکن و قانونی که می توانند مشکل تأمین سوخت این واحدها را رفع نمایند .