به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان ، در کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان با تأکید بر لزوم تأمین سوخت نفت سفید مورد نیاز مردم مناطق فاقد گازگفت : بیش از 95% جمعیت شهرستان کرمان از خدمات و نعمت گاز بهره مند هستند .
وی با قدردانی از همکاری و درایت مسئولین امر در تأمین حامل های انرژی در تابستان سال جاری حاصل این درایت و تمهیدات را گذراندن تابستانی بدون مشکل در تأمین حامل های انرژی مردم خواند و افزود : زمستان و فصل سرما ویژگی های خود را دارد ، برخی حامل ها که در تابستان نقش کم رنگ تری در زندگی مردم دارد در زمستان نقش آن برحسته تر و وجود آن حیاتی است ، از جمله انرژی گاز که انشاءا... با توجه و برنامه ریزی دقیق مسئولین در طی زمستان در این خصوص مشکلی وجود نداشته باشد .
توحیدی با اشاره به برخورداری جمعیت کثیری از مردم شهرستان از نعمت گاز خاطر نشان کرد : با وجود برخورداری جمع کثیری از خانوارهای شهرستان کرمان از نعمت گاز ، هنوز مناطقی از جمله بخش های شهداد و گلباف وجود دارد که تاکنون گازرسانی نشده اند و از نفت سفید استفاده می کنند ،از هم اکنون مسئولین به ویژه بخشداران بایستی با هماهنگی شرکت نفت تمهیدات لازم را در تأمین سوخت زمستانی که از اساسیترین نیازهای آنها می باشد بیندیشند .
رئیس کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان کرمان با تأکید بر لزوم تأمین سوخت ادوات کشاورزی در فصل کاشت محصولات کشاورزی تصریح کرد : بحمدا... اکثر موتور پمپ های آب کشاورزی برقی و فقط درصد اندکی دیزلی می باشد که در تأمین سوخت آنها مشکلی وجود ندارد ،اما با توجه به قرار گرفتن در فصل کاشت محصولات کشاورزی که برخی از آنها از جمله گندم وکلزا ازمحصولات استراتژیک می باشند مسئولین باید نهایت جدیت را در تأمین به موقع سوخت مورد نیاز ادوات کشاورزی داشته باشند تا کشاورزان عزیز متضرر نشوند و اقتصاد کشور با مشکل مواجه نگردد .
وی وضعیت موجود سوخت شهرستان را به ویژه در حوزه جایگاه های CNG در قیاس با گذشته مطلوب ارزیابی کرد و با قدردانی از تمامی مسئولین و عواملی که در این خصوص همکاری می کنند و پیگیر رفع مشکلات هستند اظهار داشت : بحمدا... با مراقبت هایی که صورت گرفته مشکلاتی که در گذشته وجود داشته در حال حاضر کمتر شاهد آن هستیم و اکثر جایگاه های CNG فعال و درحال خدمت به شهروندان هستند و تفاوت چندان و قابل ملاحظه ای میان آنها با جایگاه های بنزینی وجود ندارد اما تأکید می کنم با درایت مسئولین متولی بایستی این روند رو به جلو ادامه داشته باشد .
فرماندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن اربعین سرور و سالار شهیدان (ع) و راهپیمایی عظیم زائران حسینی با تأکید بر برنامه ریزی دقیق در جابجایی زائران خواستار تمهید تدابیر لازم در تأمین سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه شد و تصریح کرد : جمعیت قابل ملاحظه ای از زئران حسینی جهت حضور در کربلای معلی وشرکت در مراسم بزرگ اربعین حسینی، از جنوب شرق کشور به طرف مرزهای غربی کشوربا عراق حرکت میکنند لذا بخش حمل و نقل و جابجایی زائران باید به خوبی این پروسه را از تمامی جوانب به ویژه تأمین سوخت مورد نیاز مدیریت کند تا باکمترین مشکلات و حداقل هزینه ها این سفرمعنوی انجام شود و ازهم اکنون برنامه ریزی لازم را درتأمین سوخت کاروانهاکه نفت گاز است وهمچنین بنزین خودروهای شخصی زائران انجام دهند.
توحیدی خواستار بازنگری مصوبات صورتجلسات مکتوب شده کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان توسط تمامی اعضاء کارگروه شد تا حقی از هیچ فردی تضییع نگردد .
علی سلاجقه معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری کرمان نیز با قرائت دستور کار جلسه ،طی گزارشی از عملکرد کارگروه حمل و نقل و سوخت شهرستان با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و توزیع کالابرگ نفت سفید در مناطق فاقد گاز خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه در ماه دوم فصل سرما قرار گرفته ایم تاکنون بسیاری از خانوارهای مناطق فاقد گاز بایستی کالابرگ نفت سفید خود را دریافت کرده باشند ،در این خصوص بخشداران ،شهرداران ،دهیاران و شوراهای اسلامی باید مردم را با اطلاع رسانی صحیح ترغیب و تشویق به دریافت کالابرگ خود نمایند و موضوع مهم دیگر ذخیره سازی سوخت زمستانی به ویژه نفت سفید است که در این خصوص نیز مسئولین بایستی با برنامه ریزی پیش بینی های لازم را انجام دهند .