اولین جشنواره انار چترود در فضایی شاد ، با برنامه های متنوع و با استقبال گرم مردم در شهر چترود برگزار شد.           
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان روز جمعه با حضور استاندار ، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ، فرماندارکرمان ، هنرمندان محلی صدا وسیما ، مدیران و مسئولین استانی ، شهرستانی و محلی و حضور جمع زیادی از مردم ، اولین جشنواره انار در شهر چترود برگزار شد.   
این جشنواره که به طور مستقیم از شبکه های سه ، شما و کرمان پخش می شد شامل بخش هایی از جمله نمایشگاه عرضه محصولات و تولیدات محلی باغی ،کشاورزی ،دامی و صنایع دستی ، اجرای موسیقی سنتی ، انجام حرکات ورزشی و نمایشی ، مسابقه ، سرود ... بود و با هدف معرفی ظرفیت ها ،پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری ،سرمایه گذاری و ... بخش چترود برگزار گردید .
در این جشنواره محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در سخنانی با قدردانی از عوامل برگزار کننده جشنواره ،بخش چترود را یکی از موفق­ترین بخش های شهرستان در موضوع گردشگری ،صنایع دستی ،صنعت و کشاورزی خواند و افزود : بخش چترود ظرفیت و قابلیت های فراوانی به ویژه در زمینه گردشگری و کشاورزی دارد و یکی از قطب های تولید انار در استان است ،این ظرفیت و پتانسیل ها بایستی شناسایی شده و با برنامه ریزی مدون سرمایه گذاری های لازم انجام شود .
توحیدی با اشاره به توانمندی های فراوان بخش چترود از سرمایه گذاران خواست به سرمایه گذاری در این بخش ورود کنندو یادآور شد : به سرمایه گذاران اطمینان می دهم مسئولین از هرگونه همکاری و مساعدتی دریغ نخواهند کرد و از سرمایه گذاران حمایت می کنند .