به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمد علی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه برنامه ریزی برگزاری اولین جشنواره انار چترود با قدردانی از صدا و سیمای مرکز کرمان و کلیه عزیزانی که در راستای معرفی ظرفیت ها و قابلیت های مختلف مناطق شهرستان کرمان تلاش می کنند برگزاری اینگونه جشنواره ها از جمله ترخون گلباف ،پیاده روی ماهان و ... را فرصت مناسبی جهت شناساندن پتانسیل های شهرها و روستاها و گامی در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : همه دستگاه های اجرایی ، نهادها ، ارگان ها و ادارات نسبت به موضوع اقتصاد مقاومتی وظیفه دارند ،تکلیفی است از سوی مقام معظم رهبری و تأکیدی از جانب دولت .
توحیدی برگزاری دو دوره جشنواره ترخون گلباف را تجربه ای موفق خواند و با اشاره به اینکه انار چترود به خوبی در شهرستان حتی استان کرمان شناخته شده و می تواند بعنوان یکی از برندها و شاخصه های معرفی بخش چترود ارائه شود ابراز داشت : انار چترود در قیاس با محصولات مشابه کشاورزی در مناطق دیگر استان هیچ کم و کاستی ندارد و مردم چترود نیز دانش انجام کار را دارند و درصورت معرفی مناسب آن می تواند تبدیل به یک برند شود .
وی اشتغال بکار افراد جویای کار را از مهمترین اهداف طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد که با شناسایی ظرفیت های منطقه ای به دست می آید و وظیفه مسئولین را در این زمینه حساس خواند و اظهار داشت : مجموعه اداری شهرستان کرمان آماده هرگونه همکاری جهت برگزاری اینگونه جشنواره هاست ، این وظیفه ما مسئولین است با شناسایی ظرفیت های هر منطقه شرایط و بستر مناسبتری جهت رشد و توسعه روستاها فراهم کنیم ، مردم و مسئولین محلی به ویژه شوراهای اسلامی شهر و روستا نهایت استفاده را از فرصت های به دست آمده ببرند .
توحیدی با تأکید بر اینکه هرچه اقتصاد روستاها پویاتر باشد باعث کاهش مهاجرت و نهایتاً کاهش بار حاشیه نشینی در شهرها به ویژه شهر مرکز استان میشود خواستار جدیت مضاعف مسئولین در تقویت اقتصاد روستایی شد .
وی نقش جشنواره ها را در این ارتباط نقشی تأثیرگذار و مثمر ثمر خواند و با اشاره به رقابتی شدن برگزاری جشنواره ها در بخش ها ،حتی شهرستان ها خاطر نشان کرد : ایجاد رقابت صحیح جهت برگزاری جشنواره ها در سایر بخش و شهرستان ها مایه مباهات و خوشحالی برای مسئولین است ،قطعاً این رقابت صحیح و سازنده باعث تقویت اقتصاد روستایی خواهد شد .
توحیدی ادامه داد : طبق هماهنگی انجام شده با صدا و سیمای مرکز کرمان جهت معرفی ظرفیت های روستایی در هر منطقه گروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری ، صدا و سیما و بخشداران منطقه به منطقه عزیمت نموده و برنامه سازی کنند .
فرماندار کرمان حضور هنرمندان بومی و منطقه ای را در جشنواره ها جذابتر و مفیدتر از هنرمندان دعوت شده ملی دانست و تصریح کرد :
وقتی صحبت از اقتصاد مقاومتی میشود فقط منحصر به حوزه اقتصادی نیست و شامل تمامی بخش ها میشود ، معرفی هنرمندان مناطق هم از این قاعده مستثنی نیست و از آنجا که یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی شناسایی ظرفیت های منطقه ای است با معرفی این قشر عزیز و مردمی می توانند تأثیر بسزایی در اقتصاد منطقه داشته باشند .  
گفتنی است اولین جشنواره انار چترود جمعه نهم مهرماه از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح و با پیاده روی از درب شهرداری چترود به طرف فاطمیه چترود آغاز و با اهدای جوایز و هدایای مختلف و برنامه های متنوع برگزار و همزمان از صداو سیمای مرکز کرمان پخش می شود.