سلام بر مهر ، سلام بر طلیعه علم و دانش و سلام بر بهار تعلیم و تربیت
شروع سال تحصیلی جدید و گشایش دوباره مدارس را به صاحبان خرد و اندیشه به ویژه فرهنگیان پرتلاش و متعهد و دانش آموزان عزیز و جویندگان کمال و رهپویان طریق دانش و فضیلت تبریک عرض می نمایم .
همچنین هفته دفاع مقدس که یادآور پرشکوه ترین صحنه های عشق ، ایثار ، فداکاری و دلاورمردیهای حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس است را گرامی داشته ، ضمن تجدید میثاق با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای (حفظه ا...) گام نهادن در مسیر فرمایشات معظم له را مسئلت می نمایم .
سال تحصیلی جدید ، مژده روییدن شکوفه های معرفت و آگاهی را با خود دارد که به فضل الهی ثمر آن شکوفایی و سربلندی بیش از پیش کشور سرافرازمان ایران اسلامی خواهد بود .
سوم مهر امسال ، آغاز رویداد بزرگ دیگری نیز در کشور عزیزمان هست ، هشتمین سرشماری عمومی نفوس ومسکن از سوم مهر تا 25 آبان  اجرا می شود تا آمارِ حاصل از آن مبنایی باشد برای تصمصم گیری ها و برنامه ریزی های مهم کشور در چند سال آتی و قطعاً با مشارکت و همکاری مردم عزیز این امر ملی نیز به بهترین نحو به انجام خواهد رسید.
انتظاری که از دانش پژوهان و دانش آموزان عزیز وجود دارد این است که با توکل بر خداوند متعال ، تلاش ، اعتماد به نفس و جدیت در بهره گیری از چشمه های جوشان معرفت و دانش اساتید و معلمین گرانقدر و منابع غنی و سرشار کتب دانشمندان و فرزانگان متعهد ایرانی و اسلامی ، راهی به سوی آینده ای درخشان گشوده ، مدارج عالی علمی را توأم با ارزشهای اسلامی و تلاش در پیرایش نفس و پالایش روح و مکارم اخلاق طی نماید. بهروزی ، سعادت و توفیق روزافزون تمامی تلاشگران عرصه علم و دانش را خواستارم .
 
محمدعلی توحیدی فرماندار
و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمان