در ششمین روز از هفته دولت با بهره برداری از 5 طرح عمرانی مردم بخش چترود از خدمات دیگری از نظام اسلامی برخوردار شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان با حضور محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان و جمعی از مسئولین استانی و محلی پنج طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر  22 میلیارد ریال در چترود افتتاح و به بهر برداری رسید.
زیرسازی و آسفالت معابر روستاهای سرآسیاب شش ، هوتک ، ده زیار و کریم آباد آبنیل با متراژ 50 هزار مترمربع ؛ احداث ساختمان دهیاری روستای دشت زحمتکشان با متراژ 120 مترمربع ؛ اصلاح ، مرمت و رفع افت ولتاژ شبکه برق روستایی بخش با اعتبار 6 میلیارد و 500 میلیون ریال ؛ احداث 7 باب واحد مسکونی جهت مددجویان کمیته امداد امام (ره) با اعتبار 3 میلیارد و 500 میلیون ریال و کلنگ زنی سالن ورزشی روستای قوام آباد (توسط خیرین) از مهمترین طرح های مورد افتتاح ، بهره برداری و کلنگ زنی بودند .
فرماندار کرمان در حاشیه بهره برداری از آسفالت معابر روستای ده زیار ،در دیداری صمیمانه با مردم این روستا طی سخنانی گفت:  نظام جمهوری اسلامی در دوران انقلاب اسلامی خدمات شایسته و بایسته ای را به ملت عزیز ارائه کرده است .
وی با تشریح برخی از خدمات ارزنده نظام و قیاس آن با کشورهای همسایه افزود : با همه تنگناها ، سختیها و کارشکنی هایی که دنیا برای ایران اسلامی و به زانو درآوردن انقلاب به وجود آورد ، نظام از خدمات دهی در تمامی بخش ها به ویژه عمرانی در حد بضاعت خودش کوتاهی نکرده و امروزه به برکت همین انقلاب و نظام تمام روستاها و مناطقی که نام روستا برای آنان تعریف شده ازخدمات اولیه همچون آب ، برق ، مخابرات ، جاده اعم از آسفالت یا راه های مختلفِ دسترسی برخوردارند .
توحیدی با قدردانی از تلاش های دهیار روستای ده زیار خاطر نشان کرد : زیرسازی و آسفالت 35 هزار مترمربع از معابر روستا در طول یک دوره نشان از اهمیت و توجه دولت و نظام به روستاهاست که انشاءا... با انجام آسفالت نصف این میزان براساس برنامه در سالجاری کار آسفالت معابر به پایان خواهد رسید و دیگر معبر اصلی خاکی در ده زیار نخواهیم داشت ، همه اینها برای آسایش و رفاه حال مردم است .
فرماندار کرمان فراهم کردن بهترین امکانات برای مردم را بدون اقتصادی پویا و شکوفا کاری بی حاصل دانست و اظهار داشت : اگر بهترین امکانات را برای مردم فراهم کنیم ولی به فکر اقتصاد مردم نباشیم کار را کامل نکرده ایم ، باید به فکر معیشت ، اشتغال و رونق و توسعه اقتصادی مردم بود ، غیر از این به یقین کار ناتمام است و باعث مشکلات متعدد برای افراد و جامعه از جمله مهاجرت خواهد شد .
توحیدی افزود : انتظار من از بزرگان ، مسئولین و ... این است تمام امکانات را در راستای اشتغالزایی در بخش فنی حرفه ای جهت حرفه آموزی در اختیار مردم بگذارند ، در بسیاری از کارها فکر می کنیم هیچ گونه ارتباطی به منطقه ندارد در حالیکه این گونه تفکری اشتباه است .
توحیدی با اشاره به نان ده زیار از آن به عنوان یک برند یاد کرد که از پیشینیان به ارث رسیده و امروزه باعث اشتغال بسیاری از خانوارها شده است و آن را حاصل زحمات مردم ده زیار دانست .
وی از دانش و تکنولوژی به عنوان یکی از مؤلفه هایی نام برد که بایستی در خدمت اقتصاد و کار اقتصادی از جمله همین پخت نان ده زیار قرار گیرد .
فرماندار کرمان موضوع تک محصولی بودن اقتصاد منطقه ای در جایی که پتانسیل های گوناگون و متنوعی وجود دارد را مردود دانست و تصریح کرد : از تمام ظرفیت های منطقه باید استفاده کرد و به یک نوع کار انحصاری اکتفا نکنید ، بحث قالی بافی ، صنایع دستی و نظیر اینها مباحثی هستند که در روستاها نتیجه مثبت می دهند ، تمام امکانات و حرکت ها باید در راستای اقتصاد مقاومتی و دراختیار آن باشد.
فرماندار کرمان با تأکید به امر مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و تأکیدات ویژه ای که ایشان در این زمینه داشتند اظهار داشت : رکن رکین نظام ، یک مجتهد جامع الشرایط و مرجع دینی ، مقام معظم رهبری این مهم را بر ما تکلیف کرده و این وظیفه قانونی و شرعی همه ما اعم از مسئولین ، روحانیت و اقشار مختلف مردم است تا هر چه در توان داریم در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی به کار بگیریم .
وی افزود : رهبر معظم انقلاب تنها راه برون رفت از وضعیت و شرایط فعلی را اقتصاد مقاومتی می بینند و اقتصاد مقاومتی فقط به صنایع فولاد و شیمیایی نیست ، صنایع دستی ، گردشگری ، کشاورزی ، اقتصادهای خرد و ... را هم شامل می شود .
توحیدی با اعلام اینکه فرمانداری آماده هر گونه همکاری در سرعت بخشیدن به طرح های اقتصاد مقاومتی و مرتفع نمودن مشکلات آنهاست یادآور شد : شاید عمده مشکلات طرح های اقتصاد مقاومتی در بخش وام ها باشد که مشکلات مربوطه در کمیسیون های تخصصی بررسی و رفع خواهد شد .وی تشکیل تعاونی های مختلف در روستاها را یکی از راه حل های مشکل بیکاری دانست و گفت : به دلیل سهل انگاری برخی مسئولین مردم دچار مشکلاتی در بحث تعاونیها شده اند ، اگر ما بطور جدی حرفه آموزی و آموزش مهارت را در دستور کار قرار می دادیم بسیاری از مشکلات فعلی که بعضاً به یک معضل و ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده وجود نداشت .
فرماندار کرمان مشکل اشتغال را یکی از دغدغه های اساسی نظام و دولت عنوان کرد و با ذکر اینکه نظام و دولت به تنهایی قادر به حل معظل بیکاری نیست تصریح کرد : نظام ، دولتمردان و مسئولان از هرگونه اقدامی در جهت رفع بیکاری دریغ نمی کنند اما این به تنهایی کافی نیست و همت خود مردم نیز ضروری است جمهوری اسلامی کشوری غنی از سرمایه و نعمات خداوندی است فقط باید آنها را دید و عمل کرد ،نظام و دولت از هر گونه اقدامی دریغ نمی کند شما مردم هم به هر اندازه که در توانتان هست کمک کنید تا به یاری خداوند و حمایت مسئولان معضل بیکاری حل شود .