به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان محمدعلی توحیدی فرماندار شهرستان کرمان، در جمع نمازگزاران جمعه شهر راین با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، خدمات نظام در عرصه های گوناگون را قابل توجه دانست و گفت: اگر به حوزه بهداشت و درمان بنگریم، به برکت نظام اسلامی کسی نیست که بیمه نباشد و همه مردم تحت پوشش درمان قرار دارند.
وی افزود: به برکت نظام اسلامی هزینه های درمان از  37 درصد به 8 و نیم درصد کاهش یافته و در مناطق کم جمعیت به 3تا 5 درصد رسیده و کسی امروز ، دغدغه دارو و تجهیزات پزشکی ندارد و بیش از 14 میلیون نفر از خدمات درمانی بیمارستان ها استفاده کردند.
فرماندار کرمان با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه تجهیز بیمارستان ها در استان آغاز شده است؛ اظهار داشت: به برکت نظام اسلامی ، خدمات جدیدی هر سال انجام می شود و در همین شهر راین که روزی خواسته مردم، برخورداری از نعمت گاز طبیعی بود، امروز 2 هزار و 500 علمک گاز نصب شده و از نعمت گاز طبیعی برخودار شدند.
 وی با افزودن اینکه نظام جمهوری اسلامی فاصله خدمات رفاهی در شهرهای کوچک با شهرهای بزرگ کم کرده و چه کسی باور می کرد در روستاها بلوار افتتاح کنیم؛ در زیربناها و روبناها در شرایط استاندارد جهانی قرار داریم؛ اظهار داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی که امسال از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته، همه ما به عنوان مردم این کشور و یک فرد مسلمان در این موضوع وظیفه داریم گرچه وظیفه کارگزاران بیشتر است.
توحیدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: راین از بخش های اقتصادی ما است و با موقعیت مناسب زراعی (گندم و جو) و باغی (پسته و گلابی و زردآلو...) گردشگری، جاذبه های طبیعی( ارتفاعات هزار) شهر بسیار زیبا، فرصت گردشگری بسیار خوب، قطب اقتصادی است و می تواند در حوزه اقتصادی به گونه ای عمل کند که خیلی از نابسامانی ها رفع شود. 
 وی با بیان اینکه راین با مردمی هوشمند و توانا و در حالیکه در گذشته که مردم صنعت را زیاد نمی شناختند راینی ها صنعتگر بودند؛ گفت : ظرفیت های این شهر از بسیاری از شهرستان های استان بالاتر است در حوزه اعتبارات عمرانی شهرستان هم با نگاه ویژه به راین نگاه می کنیم و راین در حوزه اقتصادی و امنیت بسیار خوب است و باید زمینه شکوفایی اقتصاد را فراهم کنیم.
 فرماندار کرمان در پایان، بار دیگر با گرامیداشت یاد شهید باهنر اظهار داشت: متاسفانه نتوانستیم شهید باهنر را به خوبی به دنیا و کشور معرفی کنیم. کرمان مهد انسان های بزرگی چون مالک اشتر زمان- سردار حاج قاسم سلیمانی- است که در حوزه امنیت در کشورهای اسلامی فعالیت می کند و این سرزمین-کرمان- نخبه پرور است.