محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جمع مدیران ، بخشداران و شهرداران شهرستان کرمان ضمن گرامیداشت یاد شهیدان انقلاب ، دفاع مقدس و شهدای دولت بالاخص شهیدان رجایی و باهنر گفت : کرمانیها چه قبل از انقلاب ، چه بعد از انقلاب خوش درخشیدند در بین شهدا هم کرمان سرآمد است و بزرگان زیادی را تقدیم کرده است کارنامه شهید باهنر را که نگاه می کنیم به خودمان می بالیم که چنین فرزند برومند و شخصیت ارزشمند و موثری در اداره کشور از این آب و خاک برخاسته است. این شهدای عزیز در دوران حیات خودشان منشاء خیر و برکت بودند ، کتابهای تعلیمات دینی که در دوران تحصیل می خواندیم بخش هایی از آن حاصل زحمات و یادگارشهید باهنر بود نقش شهید باهنر در تعلیم و تربیتِ قبل از انقلاب و پرورش جوانانی که همراه انقلاب و موثر در آن بودند کم نظیر بود. ایشان بعد از حیاتشان هم منشا خیر و خدمت بودند هفته دولت صدقه جاریه ی شهیدان رجایی و باهنر است.
وی افزود : هفته دولت فرصت مغتنمی است که کارگزاران نظام گزارشی از عملکرد نظام اسلامی را ارائه دهند. این نظام خدمات ارزشمندی انجام داده است که قابل مقایسه با نظا م قبل نیست نظام آنچه در توان داشته برای بهبود رفاه و معیشت مردمش در خدمت گرفته است.
فرماندار کرمان ادامه داد : نمی گوییم کاستی ها و ناملایمات وجود ندارد ولی تلاشهای فراوانی صورت گرفته است.
وی با اشاره به پشت سرگذاشتن ایام گرم تابستان گفت : به اطف پروردگار توانستیم روزهای گرم تیر و مرداد را با کمترین مشکل در آب شرب مردم پشت سر بگذاریم زمستان سرد سال گذشته را نیز با کمترین مشکل در تامین گرمایش شهروندان گذراندیم و با وجود این زمستان سرد و تابستان گرم خاموشی و قطع برق برنامه ریزی شده ای نداشتیم این نشان از توسعه فراوان خدمات آب ، برق و گاز است و این حاصل نشده است مگر با همت کارگزاران نظام.
توحیدی خاطرنشان کرد : در موضوع آموزش و پرورش معتقدیم هیچ واجب التعلیم بازمانده از تحصیلی را نداریم اگر هم اطلاع پیدا کنیم که وجود دارد پیگیری خواهیم کرد و دنبال آموزش خواهیم بود این شرعاً و قانوناً تکلیف ماست این بر بخشداران ، مدیران آموزش و پرورش ، شهرداران وظیفه است که در محدوده ی سرزمینی مسئولیتشان پرس و جو کنند که هیچ کودک واجب التعلیم از آموزش بازنماند باید اگر مشکلی داشته آن را حل بکنیم که از این حق محروم نشود.
وی ادامه داد : در حوزه سلامت می توانیم ادعا کنیم دولت تمام همت خود را گذاشته است ، در سفر وزیر محترم بهداشت به کرمان نیز کلنگ احداث بیمارستان 700 تخته زده شد اینها گامهای بزرگی است یک فرصت برای بیان این اقدامات همین هفته دولت است .
رئیس شورای اداری شهرستان کرمان با بیان خباثت های دشمنان نظام خاطرنشان کرد : دشمن می خواهد نظام را ناکارآمد جلوه بدهد ولی به لطف خداوند و هدایت رهبر فرزانه نظام و سیاستهای دولت خدمات فراوان انجام شده است که باید گزارش اقدامات مان را به مردم بدهیم.
وی با اشاره به وضعیت روستای اله آباد در حاشیه شهر کرمان گفت : گذشته ی روستای اله آباد را با امروز مقایسه کنید اگر ده هزارمتر دیگر آسفالت بریزند کوچه خاکی در محدوده این روستا وجود نخواهد داشت اینها برکات نظام است و ما وظیفه داریم این خدمات را به مردم اعلام کنیم.
توحیدی همچنین ابراز کرد : امسال قریب 82 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به شهرستان داده است این پول را برای خدمات در اختیارما گذاشته اند سال گذشته ما دغدغه ی گازرسانی به بخش های راین و گلباف را داشتیم امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش مسئولین و شرکت گاز با سربلندی اعلام می کنیم به راین و گلباف گاز رساندیم.
اینکه آنرا ریا و خودنمایی بدانیم صحیح نیست این عبادت فردی ما نیست ما هر چه بتوانیم مردم را نسبت  به این نظام که میراث امام و شهداست و حفظ آن از اوجب واجبات است امیدوار کنیم پسندیده است.
وی اظهار داشت : نمایشگاه دستاوردهای نظام در هفته دولت در پارک مادر برای بیان عملکرد ادارات و دستگاه های دولتی است اقداماتی که شهرداری کرمان در تقاطع های غیرهمسطح انجام داده ، یا کمربندی کرمان یا در حوزه دانشگاه و بیمارستانها ، پیشرفتی که در ساخت بیمارستان باهنر با همه محدودیت هایی که در منابع اعتباری داشته ایم صورت پذیرفته باید بیان شود.
دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی وباهنر گفت : ما اگر موضوع هفته دولت را دنبال کنیم به دو جهت است یک بحث معنوی و یک بحث مادی. در بحث معنوی باید ببینیم شاخص های حکومت داری نظام مقدس جمهوری اسلامی چگونه است و شاخص ها و نحوه اداره امور توسط کارگزاران و دولت مردان باید چگونه باشد طبیعی است که در بحث شاخص ها خدا محوری ، عدالت محوری ، باور به نظام مقدس جمهوری اسلامی و باور به نظامی که در رأس آن ولی فقیه است اساس کار است در سطح پایین تر از آن مردم داری و خود را خادم مردم دانستن و مردم را ولی خود دانستن است در حوزه اجرایی  ، از خود گذشتن و منافع شخصی را در اداره امور لحاظ نکردن  ، منافع جمعی و ملی و استانی و منطقه ای را اولویت دادن بر منافع شخصی ، دوری از یکسری امتیازهای خارج از ضابطه و ... با این شاخص ها می توان مدیر موفق بود و رضایتمندی خالق وبعد مخلوق را به دست آورد.
وی افزود: در بحث مادی قضیه ، همین آماری که در پیشرفت کارها داده می شود اینکه هر سال به مردم گزارش بدهیم که چه کرده ایم این حساب و کتاب دنیوی به مراتب آسانتر از حساب و کتاب اخروی است و این خدمات در سایه بخش اول است یعنی رضایت مندی خالق و مخلوق.
زاهدی ادامه داد : موضوع بعد نقش بزرگانی از نظام است که قبل و بعد از انقلاب از کرمان برخاسته و تاثیرگذاری جدی در شکل گیری نظام ، در قانون اساسی ، در خبرگان رهبری ، در دفاع مقدس ، در دولت ، در مجلس ... داشته ایم ، در حال حاضر هم معاون اول رئیس جمهور و سردار سلیمانی از این استانند. افتخار آفرینی کرمانی ها دراین نظام کم نبوده و در رأس همه ، دکتر باهنر که هم در قبل از انقلاب یار امام و تاثیرگذار در انقلاب بود هم بعد از انقلاب که نخست وزیر این کشور بود.
وی اضافه کرد : شهید باهنر و شهید بهشتی پیش از انقلاب مبحثی را بنام حکومت اسلامی در کتاب دانش آموزان دبیرستانی جای داده بودند و این جای تعجب داشت که چگونه درآن خفقان مبحث نظام اسلامی و حکومتی که مصداق حکومت مطلقه ولی فقیه بود را بیان می کردند این نشان می دهد چقدر بینش و فهم زیاد بوده است هفته دولت هم به یاد چنین شخصیت تیزبین و زیرکی است که پیش از انقلاب درس حکومت دینی را در کتابهای آموزشی گنجانده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد : دشمن ما و در رأس ان آمریکا و ایادی آن در منطقه جریان نفوذ را به جد پیگیری می کند این مسئله را شوخی نگیرید اینکه مقام معظم رهبری بیش از صد مرتبه موضوع نفوذ فرهنگی را بیان می کنند به لحاظ اهمیت آن است نفوذ فرهنگی می خواهد با تسلط بر افکار عمومی از درون نظام را از هم بپاشاند آنهم با تسلط بر افکار مدیران و نخبگان علمی ، هنری و مدیریتی کشور. تا با نفوذ در آنها و بدبینی ایجاد کردن درآنها ، سخن خود را از زبان آنها بیان کند و بعد گسترش پیدا کند در مردم و نظام را از درون از هم بپاشد خیلی باید مراقب باشید دشمن می خواهد ناامیدی در مردم ایجاد کند.
وی یا مقایسه اجمالی بین سالهای قبل و بعد از انقلاب گفت : خدمات رسانی و عدالت اجتماعی که در روستاها انجام شده مار بسیار بزرگی است کجا روستاها تصور می کردند که گاز و مخابرات و اینترنت پرسرعت داشته باشند این جریان نفوذ دستاوردهای بزرگ انقلاب را کم رنگ نکند بخصوص در این مقطع تاریخی که همه کشورهای منطقه دستخوش حوادث گوناگونند. اینها نعمت و برکت نظام است که به واسطه شهدا و ولی فقیه به این کشور داده شده است. ما باید بعنوان خادمین مردم قدردان مردم باشیم و از دستاوردهای نظام دفاع کنیم با جریان نفوذ و کسانی که می خواهند سیاه نمایی کنند برخورد کنیم همه دولتها در توسعه و پیشرفت کشور نقش داشتند بر اساس ظرفیت شان کم و زیاد بوده ولی آنچه حاصل شده دستاورد نظام است.