همزمان با برگزاری دومین جشنواره گیاهان دارویی گلباف ، جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان کرمان ویژه بخش گلباف برگزار گردید.
این جلسه که پیش ار شروع جشنواره و در بخشداری گلباف تشکیل شد به منظور شناسایی و تقویت ظرفیت های اقتصادی بخش گلباف برگزار شد.
در این جلسه پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ، ذکاء اسدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، توحیدی فرماندار کرمان و جمعی از مسئولین بخش از جمله امام جمعه ، بخشدار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شرکت داشتند. همچنین مدیرعامل بانک رسالت به عنوان معین اقتصادی بخش گلباف در این جلسه حضور داشت.
ذکا اسدی معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان ایده تقسیم بندی استان کرمان به مناطق هشتگانه اقتصادی و استفاده از بخش های خصوصی توانمند در این راستا را از مواردی دانست که در کشور بی نظیر و منحصر به فرد می باشد وی خاطرنشان کرد : استفاده از نقشه راه شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در سایر مناطق استان میتواند توسعه و پیشرفت همه جانبه را برای مردم استان کرمان به ارمغان بیاورد.
در ادامه محمد رضا پورابراهیمی نماینده مردم شهرستان کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص گام دوم مثلث توسعه اقتصادی قول همکاری داد و گفت: مجلس شورای اسلامی به منظور افزایش اختیارات استانداران برای اجرای هر چه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
محمد مهدی زاهدی دیگر نماینده مردم شهرستان کرمان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عملکرد استاندار کرمان در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان کرمان، تاکید کرد: تقسیم بندی استان به مناطق اقتصادی و با در نظر گرفتن معین اقتصادی برای هر منطقه ابتکار عمل خوبی برای پیشبرد اهداف اقتصادی خواهد بود.
مدیرعامل بانک رسالت ومعین اقتصادی بخش گلباف نیز ضمن تقدیر از زحمات استاندار کرمان گفت: بانک رسالت آمادگی هرگونه سرمایه گذاری در بخش گلباف را دارد و با ایده گیری از شهر نمونه اقتصاد مقاومتی می تواند در توسعه شهر گلباف گام های بسزایی بردارد.
در ادامه فرماندار کرمان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی این شهر افزود: خوشبختانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی تمامی زیر ساخت های لازم از جمله آب،برق،گاز و جاده به منظور هر گونه سرمایه گذاری فراهم آمده و با توجه به پتانسیل و ظرفیت این منطقه بستر برای ورود بخش خصوصی آماده است.
وی همچنین با توجه به برگزاری دومین جشنواره گیاهان دارویی در این منطقه گفت : از نظر پوشش گیاهی و گیاهان دارویی در این منطقه ، و سطح زیر کشتِ گیاه ترخون در کشور بی نظیر است.
لازم به ذکر است این جلسه پیش از برگزاری جشنواره ترخون و در بخشداری گلباف و به منظور شناسایی و تقویت ظرفیت های اقتصادی بخش گلباف برگزار و معاون سیاسی و امنیتی استانداری،مدیر عامل بانک رسالت به عنوان معین اقتصادی بخش گلباف، پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ، توحیدی فرماندار کرمان و جمعی از مسئولین بخش از جمله امام جمعه حضور داشتند.
لازم به ذکر است دومین جشنواره‌ی گیاهان دارویی گلباف با محوریت ترخون، 29مرداد در شهر گلباف برگزار گردید که در حاشیه برگزاری آن نمایشگاهی از توانمندی ها و محصولات این بخش به منظور شناسایی و استفاده عمومی بر پا گردید.