محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان در جلسه ای که به  منظور هماهنگی برگزاری دومین جشنواره ترخون گلباف برگزار گردید گفت : منطقه گلباف با آب و هوای معتدل و خوب ، درختان و باغات سرسبز ، آب نسبتاً فراوان و آرامش حاکم بر منطقه مکان مناسبی برای جذب گردشگر است.
وی با اشاره به برگزاری موفق اولین جشنواره ترخون گلباف در سال گذشته خاطرنشان کرد : برگزاری جشنواره های محلی در معرفی مناطق و بیان توانمندی ها و جاذبه های آنها گام موثری است این گام قطعاً برکات فراوانی برای مردم خواهد داشت و بر وضعیت عمران ، آبادانی ، اشتغال و توسعه منطقه اثر مثبت دارد.
توحیدی ادامه داد : چند هفته پیش شاهد برگزاری همایش پیاده روی مردم ماهان بودیم که از تلویزیون سراسری پخش شد برخی مردم باور نمی کردند که در کرمان و در منطقه کویری ، شهری به این سرسبزی و زیبایی وجود داشته باشد اینگونه اقدامات حرکتی برای معرفی این مناطق و دارای آثار اقتصادی و اجتماعی فراوانی برای آنهاست.
وی افزود : برگزاری جشنواره های محلی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود ، مثل کارهایی که در آموزش و پرورش انجام می شود بازدهی آن هم در کوتاه مدت و هم دراز مدت دیده می شود.
فرماندار کرمان با بیان  ظرفیت های گوناگونی که در مناطق مختلف وجود دارد ابراز داشت : هر نقطه از این سرزمین دارای آب و هوا ریال اقلیم و خاک متفاوتی است و نوع خاصی از پوشش گیاهی و محصولات کشاورزی در آن به وجود می آید انسانهای هوشمندی این سازگاری و ظرفیت ها را پیدا کرده و متناسب با آن شرایط ، محصولات را شناسایی و کشت و کار می کنند.
وی ضافه کرد : با توجه به اینکه صندوق قرض الحسنه رسالت به عنوان معین اقتصادی گلباف معرفی شده است جشنواره امسال بایستی بهتر و پربارتر از سال قبل اجرا و نقاط ضعف و نواقص سال قبل را مرتفع و نقاط قوت را تقویت کرد.
توحیدی ضمن تاکید بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی گفت : نگاه ما باید نگاه اقتصادی و با هدف رونق منطقه باشد لذا لازم است از هر گونه رنگ و بوی سیاسی در برگزاری این جشنواره ها خودداری کرد.
وی اظهار داشت : جشنواره از ساعت 8 صبح روز جمعه 29 مرداد ماه در شهر گلباف آغاز و از ساعت 10 صبح به صورت زنده از شبکه استانی و به احتمال زیاد از شبکه سوم سیما نیز پخش خواهد شد و گردشگران علاوه بر استفاده از برنامه های متنوع جشنواره می توانند از نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی ، گیاهان دارویی و صنایع دستی مردم گلباف بازدید و اقلام مورد نیاز خود را خردیداری نمایند.
فرماندار کرمان ضمن تشکر از بخشداری ، شهرداری ، شورای شهر و دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه در گلباف از ایشان خواست تا ضمن تبلیغات و فضاسازی مناسب ، محیطی زیبا و مناسب را برای گردشگران و بازدیدکنندگان فراهم نمایند.
کمالی مقدم رئیس شواری شهر گلباف نیز با برشمردن برنامه های جشنواره گفت : هنرمندان بنام تلویزیون و مسئولین استانی و شهرستانی در این جشنواره شرکت دارند و علاوه بر موسیقی محلی و برپایی سیاه چادر ، مردم می توانند از 40 غرفه ی عرضه محصولات و خشکبار و گیاهان دارویی تازه و با کیفیت و نیز صنایع و هنرهای دستی مردم گلباف بازدید نمایند.
وی افزود : یکی از برکات برگزاری جشنواره در سال قبل توجه و بازگشت تعدادی از نخبگان گلباف به این منطقه بود ضمن آنکه برخی بازخوردهای مثبت برگزاری جشنواره هم اکنون هم قابل لمس است