مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۷/۲۸

برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی

.
فرماندار شهرستان کرمان در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حاتی شهرستان ارائه آمار و اطلاعات دقیق وقایع حیاتی را مبنای برنامه ریزی و توسعه، مهار چالش‌ها و مشکلات، تخصیص عادلانه منابع و امکانات دانست و تصریح نمود:این آمارتاثیر گذار در بهبود نرخ جمعیت، تقویت هرم جمعیتی، کاهش طلاق و پیشگیری از وقوع جرایم، معضلات و آسیب‌های اجتماعی است و تدوین برنامه‌هایی جامع برای بهبود شرایط زندگی نسل امروز و آینده را مقدور و میسر می‌سازد.لازمه توسعه برنامه ریزی بر پایه آمارهای واقعی و دقیق می باشد.
وی تاکید کرد:لازم است کلیه دستگاههای مرتبط با ثبت احوال از جمله بیمارستانها،شهرداری،مدیریت آرامستانها،دهیاریها ،نیروی انتظامی،خانه های بهداشت و...با ثبت احوال نهایت همکاری را داشته باشند.
علی بابایی از اقدام پسندیده ثبت احوال در به کارگیری کارشناسان خود در پزشکی قانونی و بیمارستان های افضلی پور و شهید باهنر جهت ثبت موالید و فوتی ها و صدور شناسنامه تقدیر نمود و گفت:ما از هر اقدامی که باعث کاهش هزینه و زحمت شهروندان شود استقبال می کنیم.
در این جلسه رئیس اداره ثبت احوال شهرستان گزارشی از وضعیت وقایع حیاتی ثبت شده در6ماه اول سالجاری ومقایسه بامدت مشابه سال قبل ارائه واز همکاری کلیه اعضای شورا تشکر وقدر دانی نمود.وی خواستار همکاری بیشتر ادارات مربوطه و مردم با اداره ثبت احوال شد.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲