مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

پوشش صددرصدی گاز شهری در شهرستان کرمان

در نشست علی بابایی فرماندار کرمان با مدیرشرکت گاز شهرستان مطرح شد: هر 13 شهرِ شهرستان کرمان از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.

فرماندار کرمان با بیان مطلب فوق از تلاش مسئولان و دست اندرکاران گاز استان و شهرستان تشکر کرد و افزود: شهرستان کرمان به رغم وسعت و جمعیت زیادی که دارد در زمینه گازرسانی گام بزرگی برداشته و عملکرد مناسبی داشته است.

محمدرضا سلیمانی مدیر شرکت گاز شهرستان کرمان هم با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت در شهرستان کرمان گفت: درصد خانوار تحت پوشش گاز شهری صددرصد است و هر ۱۳ شهر شهرستان گازدار شده اند همچنین درصد خانوار تحت پوشش روستایی شهرستان ۸۷ است یعنی ۱۶۰ روستای شهرستان کرمان از نعمت گاز برخوردار می باشند.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری تحت پوشش گاز 92 درصد است ابراز داشت: در مجموع در شهرستان کرمان، درصد خانوار تحت پوشش ۹۸ درصد است لذا شهرستان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیر شرکت گاز شهرستان تعداد مشترکین خانگی و تجاری شهرستان کرمان تا پایان شهریور سال ۹۹ را بالغ بر ۲۷۵ هزار مشترک اعلام کرد و افزود : تعداد جایگاه CNG در سطح شهرستان ۳۲ جایگاه می باشد و ۳۸۷ مورد از صنایع عمده ی ما برخوردار از گاز هستند.

وی ضمن  برشمردن محورهای صنعتی گازدار شده و در دست اقدام در سال‌های ۹۸ و ۹۹ گفت: گازرسانی به محور بی‌بی حیات سبب صرفه‌جویی در سوخت مایع بالغ بر ۳۰۰ هزار لیتر در سال می شود، محور صنعتی زرند و شهرک صنعتی سدید که صرفه‌جویی سوخت مایع بالغ بر ۱۳ میلیون لیتر در سال را خواهد داشت. همچنین گازرسانی به محور صنعتی ماهان - عرب آباد به منظور صرفه‌جویی سوخت مایع بالغ بر ۶۲ میلیون لیتر انجام شده است. ضمن آنکه محور صنعتی کمربندی باغین به جوپار هم به دلیل وجود مجتمع های دامداری در این مسیر گازرسانی شده است.

سلیمانی افزود: مناطق گازدار شده در سطح شهرستان کرمان در طول سال ۹۸ تا آخر شهریورماه ۹۹ شامل گازرسانی به شهرهای شهداد و اندوهجرد و روستای سیرچ از بخش شهداد و روستاهای شمالی بخش گلباف شامل دهستان جوشان با هزینه‌ای بالغ بر66.7 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد : مناطق در دست گازرسانی در شهرستان شامل روستاهای منطقه حسین‌آباد از توابع بخش راین به تعداد ۱۴ روستا و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان ، روستاهای استخروئیه و چناروئیه از توابع بخش مرکزی با صرف هزینه‌ای بالغ بر 2.5 میلیارد تومان، گازرسانی به شهرک جوپارستان بخش ماهان با هزینه‌ای بالغ بر ۷٫۲ تومان می باشد.

مدیر شرکت گاز شهرستان کرمان مناطق در دست طراحی به منظور انجام خدمات گازرسانی را مجموعه روستاهای تکابِ شهداد بالغ بر ۳۰ روستا و مجموعه روستاهای جنوب اندوهجرد بالغ بر ۸  روستا اعلام کرد.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲