مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

پلیس ایران، پلیسی مردم دار، مقتدر، مهربان، مسئولیت پذیر و هوشمند است

علی بابایی فرماندار کرمان در همایش تجلیل از پرسنل فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان که به همت فرمانداری برگزار شد سلامت و امنیت را دو نعمت گرانبها برای انسان عنوان کرد و گفت: هفته ناجا فرصت مناسبی برای قدردانی نعمت امنیت و تجلیل از عملکرد پلیس به عنوان حافظ این امنیت است.

وی پلیس کرمان را مردم دار و مقتدر خواند و افزود: چند خصوصیت مجموعه پلیس ایران و به طور خاص استان را از پلیس سایر کشورها متمایز می کند و سبب شده مأموران نیروی انتظامی مقتدرانه در مقابل هرگونه جرم و جنایت قد علم کرده و گام های موثری در رضایتمندی حداکثری شهروندان بردارد.

وی افزود: این خصوصیات عبارتند از : مردمداری نیروی انتظامی، اقتدارِ همراه با مهربانی، هوشمندی پلیس و اینکه می داند چه اقدامی را چگونه و چه زمانی انجام دهد، مسئولیت پذیری پلیس و حضور به موقع در عرصه های مورد نیاز.

بابایی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در مجموعه انتظامی کرمان در بحث هوشمندسازی صورت گرفته و این امر توانسته است سرعت عمل و کارایی این مجموعه را به نحو مطلوبی ارتقا دهد.

وی به آمادگی کامل نهادهای دولتی به جهت تعامل با ناجا اشاره کرد و یادآور شد: در هجمه های بسیار زیاد دشمنان ایران اسلامی تنها راه برون رفت از این شرایط همدلی و هم افزایی همه نهادها با یکدیگر است تا بتوانیم همچون گذشته از این شرایط سربلند بیرون بیاییم.

فرماندار کرمان وجود امنیت را لازمه اشتغال پایدار در جامعه خواند و خاطرنشان کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی، جهش تولید جز در سایه امنیت اتفاق نخواهد افتاد و وجود امنیت برای جذب سرمایه گذاری مطمئن و در نهایت تولید اشتغال پایدار لازم و ضروریست.

وی ضمن تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در شهرستان کرمان گفت: شهرستان کرمان با وجود وسعت و جمعیت زیاد و تعداد پرسنل محدود در سالهای اخیر توانسته است در شاخص های امنیتی رشد چشمگیری داشته باشد.

در ادامه این همایش رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، به رابطه متقابل امنیت و اقتصاد اشاره کرد و گفت: امنیت پایدار رونق اقتصادی ایجاد می کند و این امر کاهش فقر و در نتیجه کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

سید مهدی طبیب زاده ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی را مشکلات اقتصادی دانست و افزود: زحمات پرسنل انتظامی در راستای پیشگیری و حفظ امنیت بسیار قابل تقدیر است و می طلبد همگان با ایفای نقش خود یاریگر پلیس در تامین امنیت باشند.

سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان سخنران دیگر این مراسم بود.

وی هوشمندسازی پلیس را مهم ترین اقدام و دستور کار پلیس در جهت ارتقا امنیت و در نهایت رونق اقتصادی جامعه عنوان کرد.

ایشان گسترش امنیت را بسترساز سرمایه گذاری امن عنوان کرد و افزود: پلیس کرمان با اشرافیت اطلاعاتی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی عرصه را بر مجرمین تنگ کرده و این امر باعث به وجود آمدن بستر امنی حتی در کیلومتر ها دورتر از مرکز استان شده است.

سردار ناظری تخصصی شدن پلیس را نیز در راستای ارتقا امنیت خواند و تصریح کرد: نیروی انتظامی به عنوان مسئول و متولی اصلی مقابله با جرائم، مسئولیت سنگینی دارد و باید تلاش کنیم مأموریت ها به نحو احسن و مطلوب انجام شود. 

فرمانده انتظامی استان اشتغال زایی را مقدمه کاهش جرائم عنوان کرد و اظهار داشت: بسیاری از جرائم ریشه در مشکلات اقتصادی دارند و این امر می طلبد با رونق اقتصادی و ایجاد شغل خصوصاً برای زندانیان رها شده از بند برای ارتقا سطح امنیت تلاش کرد.

وی به لزوم نوسازی و استفاده از تجهیزات نوین اشاره و بیان کرد: سامانه پایش تصویری، کنترل هوایی از طریق پهپاد و تعامل مناسب با استان های همسایه از جمله اقداماتی است که در راستای پیشگیری و کنترل مجرمان توسط پلیس کرمان در حال اجرا است.

وی خیرین امنیت ساز را یاریگر پلیس در حفظ امنیت دانست و خاطرنشان کرد: خیرین امنیت ساز با حمایت های معنوی و مالی خود بستر بروز جرایم و آسیب های اجتماعی که تهدیدی جدی برای سلامت و نشاط جامعه است را از بین برده و ارمغان آور افزایش احساس آرامش و توسعه امنیت اجتماعی هستند.

فرمانده انتظامی استان در خاتمه از تعاملات مطلوب سایر نهادها با پلیس قدردانی کرد و یادآور شد: ماموران انتظامی با جان و دل در راستای ارتقا امنیت اجتماعی و در نهایت کسب رضایتمندی مردم در حال تلاش هستند تا بتوانند عرصه خدمت را برای جهادگران اقتصادی مهیا کنند. 

در ادامه فرمانده انتظامی شهرستان کرمان نیز هفته ناجا را یادآور تلاش های شبانه روزی و حضور فعال ماموران انتظامی دانست و گفت: پرسنل انتظامی با جانفشانی در تمام طول سال و به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند و این امر جزء افتخار و سعادت نتیجه دیگری نخواهد داشت.

سرهنگ محمدرضا فداء نتیجه زحمات کارکنان انتظامی را کاهش جرائم در سال جاری عنوان کرد و افزود: کلیه همکاران من در مجموعه انتظامی با عشق به نظام و میهن شجاعانه در تمامی عرصه ها آماده خدمت هستند و آنچه امروز از امنیت در جامعه وجود دارد مرهون زحمات و ایثارگری این افراد است.

 

 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲