مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

کرمان باید متحول شود

فرماندار و بخشداران شهرستان کرمان با فرمانده سپاه ثارا... استان کردند.

فرماندار کرمان در دیدار با فرمانده سپاه ثارا... استان با اشاره به خدمات فراوان سپاه به کشور گفت : سپاه در بسیاری از بحران ها به کمک مردم و مسئولین آمده در بسیاری از موارد و اتفاقات دلمان به وجود سپاه قرص است هر جا گیر کردیم و مشکلی پیش آمد حس می کنیم بچه های بسیج در کنار ما هستند و و به حمدا... همدلی خوبی بین مجموعه کارکنان و مدیران دولتی و سپاه در کرمان وجود دارد .

علی بابایی خاطرنشان کرد : فرمانداری کرمان بر اساس خط کشی های سیاسی کار نمی کند البته هر کسی تفکر خاص خود را دارد ولی حرکت بر اساس اصول است با هر گرایش در کنار هم خدمت می کنند و آنچه در توان دارند به کار می گیرند چرا که فرصت خدمت زودگذر است و دوره مسئولیت و امکان کار کردن از دست می رود.

وی ایثارگری ها رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و به طور خاص جانفشانی های پاسداران و سپاهیان را مثال زدنی دانست و از مجاهدت های آنها تجلیل کرد.

سردار معروفی فرمانده سپاه ثارا.. استان نیز با اشاره به اهمیت حضور مسئولین بین مردم گفت: مردم هر چه بیشتر مسئولین را ببینند امیدوارتر می شوند حتی اگر مشکلی را نتوانند حل کنند همین در کنار مردم بودن تکیه گاهی است که نباید از دست برود باید بین مردم بود رابطه صف و ستاد باید کم شود برویم ببینیم مشکل مردم چیست اگر نرویم و نبینیم نخواهیم فهمید چه مشکلاتی دارند نخواهیم فهمید باغدار جنوب خرمای خود را هر کیلو دو هزار تومان باید بفروشد چون سردخانه ای در منطقه وجود ندارد و مردم در کرمان آن خرما را کیلویی 20 هزار تومان باید خریداری کنند کیلویی دوهزار تومان یعنی 60 کیلو خرما در ازاء یک کیلو گوشت! در حالیکه این مشکل با احداث یک سردخانه قابل حل است. یا در فهرج تنها با سه کیلومتر لوله گذاری 200 خانوار توانستند بعد از 40 سال از آب شرب سالم بهره مند شوند. در نرماشیر با اعزام بیل مکانیکی و 50 نفر از بسیجی ها 5 کیلومتر کانال احداث و 6 پارچه روستا و بخشی از شهر اصلاح آب پایدار شدند. کمبود سرویس بهداشتی در شهرستان های جنوبی یک مشکل بزرگ محسوب می شد که سپاه نسبت به رفع آن اقدام کرد.

وی افزود: در حوزه اقتصاد برخی جاها برنامه ریزی درستی وجود ندارد. خودمان را سرگرم چیزهای بی ارزش نکنیم انقلاب اسلامی بر خدمت به مردم تاکید دارد. آیت ا.. بهجت مردم و خدا را یک طرف قرار دادند و می فرمودند تا می توانید به مردم خدمت کنید.

سردار معروفی ادامه داد :کدام شب راحت تر سر به بالین میگذاریم؟ شبی که خدمت بیشتری کرده باشیم لذا دستی را بگیرید تا خدا دستتان را بگیرد.

وی با بیان این نکته که کارهایی که در خدمت به مردم انجام می دهید باید بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی باشد گفت: خدا نتیجه خدمت به مردم را در همین دنیا به انسان خواهد داد.

فرمانده لشکر ثارا.. کرمان اضافه کرد: فرماندار و بخشدار و مدیر مربوط به قشر خاصی نیست. در سپاه هم همینطور است ماسپاه اصولگرا نیستیم سپاه اصلاح طلب نستیم ما سپاه انقلاب اسلامی هستیم و برای سه گروه فدا می شویم: ملت بزرگ ایران، انقلاب اسلامی و ولایت. فرقی ندارد چه دولت و چه مجلسی روی کار باشد چرا که این مسئولیت ها می آیند و می روند مردم می مانند دین مان را خرج دنیای دیگران نکنیم

سرتیپ معروفی اذعان داشت:گرایشات سیاسی افراد محترم است ولی مهم اصول است انقلاب است مردم هستند مردمند که پای انقلاب مانده اند پای نظام ایستاده اند دعوا سرِ ایستادگی مردم است چون مردم ایستاده اند دشمنان فشار می آورند، تحریم می کنند، دعوا سرِ هوشمندی مردم است تشییع جنازه حاج قاسم نشان دهنده هوشمندی مردم است جایی که احساس کنند منافع ملی در خطر است اعتقاداتشان در خطر است از هر گروه و هر جناح و حزبی  باشند در یک صف قرار می گیرند مردم غیرت دارند قدرشناسند هوشمندند کاری به تاریخ و گذشته نداریم همین 40 سال راببینیم.

لشکر پیشکسوتان را فعال کردیم با 4000 پیشکسوت و به خدا قسم اگر این نظام خدای ناکرده مورد تهدید قرار گیرد اولین کسانی که سد راه آنها خواهند شد همین افرادی هستند که بدنشان پر از ترکش و اثرات جنگ و مواد شیمیایی است.

وی افزود : شاید برخی مواقع حجم کارتان زیاد باشد خسته برمی گردید نمی توانید نماز شب بخوانید و عبادت کنید مطمئن باشید ثواب آن خدمت اگر بیشتر از نماز شب نباشد کمتر نیست نگاه به خدمت به مردم بایداعتقادی باشد.اسلام بر آن تاکید می کند چرا که این خدمت به مردم امید می دهد امید از جنود الهی است و ناامیدی از جنود شیطان است وقتی امید بیشتر شود اعتقادات هم قویتر می شود روی کردن به ائمه هم بیشتر می شود و خدمات دهی امید می آورد و این بار امروز به دوش شماست.

سردار معروفی گفت: در بحث مکتب حاج قاسم نگاه این است که مردم پای انقلاب بمانند امروز شهر کرمان مورد توجه جهانیان است مورد توجه جبهه مقاومت است مورد توجه ملت بزرگ ایران است. به شهر کرمان باید توجه ویژه شود همه انتظار دارند کرمان را متفاوت ببینند از زیبایی شهر، زیرساختها، پتانسیل ها و فرهنگ شهر کرمان انتظارات ویژه ای وجود دارد و البته مردم کرمان از با فرهنگ ترین مردم تاریخ ایران اسلامی اند به گذشته کرمان افتخار می کنیم از میرزارضای کرمانی تا سردار سلیمانی.

وی ابراز داشت: حاج قاسم نه تنها کرمان را بلکه دنیای شیعه و اسلام را بزرگ کرد. اگر ما دست به دست هم ندهیم نمی توانیم این بزرگی را حفظ کنیم و نمی توانیم آن راه به کشور و به دنیای اسلام سرایت دهیم. کار کارِ بزرگی است اتفاق اتفاق بزرگی است اگر وضعیت بیماری کرونا سفید شود کرمان جوابگوی حضور مردم کشور و زائران ایشان نخواهد بود.کار سنگین است تصور کنیم اگر در یک روز ده هزار نفر زائر وارد کرمان شود بادید بتوانیم آنها را اسکان دهیم خدمات دهیم آنچه آنها در کرمان می بینند نشان دهنده فرهنگ ماست لذا کارما کار مشکلی در کرمان است توقعات بسیار بالاست.

فرمانده سپاه استان اضافه کرد: امیدواریم چیزی که به عنوان مکتب حاج قاسم در حال ترویج است همان باشد که حضرت آقا فرمودند و مورد نظر ایشان بوده.

 باید بدانیم در کرمان هر سنگ بنایی بگذاریم تا آخر بر همان مسیر خواهد بود . راهیان نور سردار سلیمانی را تبدیل کردیم به راهیان مکتب حاج قاسم همانطور که مردم می روند اهواز و مناطق جنگی رامی بینند باید وقتی به کرمان می آیند مکتب حاج قاسم راببینند و وقتی برمی گردند فهمیده باشند مکتب حاج قاسم چیست.مکتب سردار سلیمانی چیز دست نیافتنی نیست باید کار کنیم تا برای همه دست یافتنی شود.

وی اظهارداشت: به لحاظ نمادسازی شهر کرمان به شدت عقب است برخی استانها از ما جلو افتادند انتظار از ما بیشتر است . ادارات شهرستان باید پای کار بیایند شهر را تبدیل به شهر مکتب حاج قاسم کنند. از بیت الزهرا(س) تا میدان بسیج و حسینیه ثارا... و موزه دفاع مقدس و مصلا باید دالانی درست شود که هر کس از آن دیدن کند مکتب حاج قاسم را ببیند و بیاموزد.لذا شهر کرمان باید تا ماه آینده متحول شود.

وی با اشاره به وصیت سردار سلیمانی گفت: چرا حاج قاسم خواست کرمان دفن شود اوکه می دانست کی و چگونه شهید می شود می توانست بخواهد در کربلا کنار 72 تن دفن شود یا در حرم ابالفضل العباس یا حرم امیرالمومنین یاامام رضا(ع) یقیناً هر جا وصیت می کرد او را دفن می کردند ولی خواست کرمان و در کنار شهید یوسف الهی دفن شود این چه حکمتی دارد؟ سردار مطالب زیادی گفته که هنوز جایی گفته نشده از بزرگی های او چیزهایی وجود دارد که اگر گفته شود برخی تصور می کند غلو شده یا افسانه است. برخی مطالب در مورد حاج قاسم حیرت انگیز است. ولی باید از همین متن وصیتنامه فهمید که سردار نیازی به غلو و تعریف و تحریف ندارد این حقیت است ما با حقیقت حاج قاسم زندگی می کنیم نه با خاطراتش.

سردار معرفی ادامه داد : شورای سیاستگذاری مکتب حاج قاسم را راه اندازی کردیم دبیرخانه و هیأت اندیشه ورز برای آن تعریف کردیم 15 کارگروه برای آن تعریف شده که همه در حال فعالیتند کلیات مکتب تدوین و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده تمام احکام مسئولین صادر شده است و در حال حاضر آمادگی داریم روزانه 350 دانش آموز را که برای زیارت می آیند اسکان دهیم .

وی تاکید کرد: تشییع حاج قاسم در عراق، خوزستان، تهران، قم، مشهد وکرمان باید نمادسازی شود تشییع مردم درکرمان باید تا قرنها در خاطره ها باقی بماند.

اگر با دلمان  کارکنیم با وجود همه مشکلات اقتصادی می توانیم اقدامات بزرگی انجام دهیم.

فرمانده سپاه ثارا.. ضمن تاکید بر مردمی کردن مراسمات سالگرد حاج قاسم سلیمانی ابراز داشت: کمک کنیم سالگرد مردمی برگزار شود که در اینصورت مانند عاشورا باقی خواهد ماند و بدانیم این زنده نگه داشتن مکتب حاج قاسم در امتداد مکتب امام حسین(ع) است.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲