مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

مرحله دوم کمک های مؤمنانه همزمان با دهه امامت و ولایت

علی بابایی فرماندار کرمان در کمیته جلب مشارکت های مردمی شهرستان کرمان با بیان اینکه در مرحله اول کمکهای مؤمنانه در ماه مبارک رمضان در بخشها، شهرها و روستاهای شهرستان کمک های خوبی از طرف مردم شد گفت : در مرحله دوم که در دهه امامت و ولایت در حال اجراست با توجه به گستردگی شهرستان و جمعیت بالای آن باید با دقت و سرعت بیشتری اقدام شود تا در کوتاهترین زمان این کمکها به دست خانواده های شناسایی شده برسد.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که این حرکتها نباید صورت مردمی خود را از دست بدهد افزود : مسئولیت هماهنگی ، ساماندهی ، نظارت و هدایت صحیح کمک های مردمی بر عهده دستگاه های دولتی است.

بابایی از اعضای کمیته خواست تا لیست و میزان کمکها و خدماتی که در این دهه ارائه می دهند و تعداد خانواده هایی که می توانند پوشش دهند را اعلام نمایند تا بتوان با برنامه ریزی صحیح بسته های کمکهای مردمی را به دست آنها رساند.

افضلی مسئول ستاد مردمی جبهه انقلاب فرهنگی استان نیز با اشاره به اینکه یکی از کارهای این ستاد شناسایی نیروهای مختلف مردمی و هماهنگ نمودن آنهاست تا موازی کاری ها کمتر شود گفت: جدا کردن مردم در کارها از دولت یکی از اشکالاتی است که باید برطرف شود این کمکها باید به مردمی ترین شکل انجام شود .

افضلی ادامه داد: البته در شرایط اقتصادی فعلی، دولت هم باید در تأمین ارزاق مورد نیاز حمایت و کمک لازم را داشته باشد چرا که برخی از مردم در تأمین مایحتاج خود هم دچار مشکل هستند و توان کمک چندانی ندارند.

وی با بیان اینکه آسانترین راه، خریداری ارزاق و بسته بندی و توزیع آنها بین نیازمندان است گفت : اگر بتوانیم مثلا در کنار توزیع 1000 بسته غذایی 5 شغل و درآمد ثابت برای 5 خانوار ایجاد نمائیم ارزش بیشتری خواهد داشت.

سرهنگ سلطانی فرمانده ناحیه مقاومت حضرت رسول(ص) سپاه شهرستان کرمان هم با تشریح اقدامات صورت پذیرفته درخصوص تهیه و توزیع کمکهای مردمی گفت: در طرح ساماندهی کمکهای مردمی در مرحله اول   مبارمک رمضان بود اقدام بسیار خوبی صورت پذیرفت و با وحدت و همدلی بین مردم و ارگانهای دولتی به خانوارهای شناسایی شده بسته های ارزاق داده شد.

وی افزود : پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری مرحله دوم توزیع کمکهای مؤمنانه در دهه ولایت وامامت در حال انجام است  و در حقیقت این مرحله نوعی رزمایش محسوب می شود تا بتوانیم در کنار ناامیدی هایی که دشمنان قصد ایجاد آن را دارند به مردم امید دهیم و این رزمایش میتواند در کنار برخی گرانی ها و مشکلات امیدی در دل نیازمندان به وجود آورد.

سرهنگ سلطانی با اشاره به در پیش بودن ایام عزای سید و سالار شهیدان در ماه محرم اظهار داشت : دهه اول محرم بسیاری از مردم و خیرین نذورات و اطعام می کنند که این هم ظرفیتی است که باید ساماندهی شود.همچنین دهه آخر صفر که ایام اربعین است که البته به دلیل محدودیت های بهداشتی امسال برگزار نمی شود درآن ایام هم باید خیرات و کمکهای مردمی جمع آوری و به اهلش رسانده شود.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲