مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۲۲

اخلاق انتخاباتی به معنای واقعی کلمه باید رعایت شود

تشکیل جلسه شورای اداری شهرستان کرمان با حضور حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، محمدعلی سلیمانی معاون دادستان، احمد آبیار رئیس سازمان بازرسی استان، رضا اشک مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی و میرصادقی مدیرکل دفتر حراست استانداری، نماینده اداره کل اطلاعات استان، ائمه جمعه شهرهای شهرستان و مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان، به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان.
علی بابایی فرماندار و رئیس حوزه انتخابیه کرمان و راور در گزارشی از عملکرد ستاد انتخابات گفت :وزارت کشور بعنوان مجری انتخابات رسالت بزرگی دارد اما برگزارکنندگان اصلی انتخابات خود مردم هستند، وظیفه ما مسئولین جدای از هر نوع گرایش سیاسی و راه یافتن هر یک از کاندیداها به مجلس، فراهم آوردن فضایی سالم به دور از حاشیه های انتخاباتی جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات است .
وی افزود :قریب به ده هزار نفر از اقشار مختلف در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمان مشارکت دارند تا انتخابات در صحت و سلامت کامل برگزار شود .
احمد آبیار رئیس سازمان بازرسی استان نیز با اشاره به بحث انتخابات بعنوان امانتی در دست مسئولین گفت :ما مسئولین امین مردم در انتخابات هستیم، باید در چارچوب قانون حرکت کنیم و از امین بودن سوء استفاده نکنیم، این تکلیف قانونی و شرعی ماست اگر عمل نکنیم در امانت خیانت کرده ایم .
وی هزینه کردن از بیت المال برای اهداف تیلیغاتی را خیانت در امانت ذکر کرد و با تأکید به مسئولین این نوع هزینه ها را در هر قالبی جرم دانست و افزود :نباید نسبت به مردم بی تفاوت بود، ما نوکر و خدمتگزار مردم هستیم نه مردم نوکر ما .
محمد علی سلیمانی معاون دادستان کرمان، مشارکت مردم را محور اصلی در مباحث انتخاباتی دانست و افزود: مشارکت مردم با دلبستگی مردم به نظام  ارتباط مستقیم دارد، یکی از عوامل تأثیرگذار در مشارکت مردم عملکرد و رفتار ما مسئولین و کارگزاران نظام است .
وی امنیت عمومی انتخابات، صیانت از آراء مردم و عدم استفاده از امکانات بیت المال را از اهم مباحث انتخابات برشمرد و درخصوص 3 محور مهم دستگاه قضا درخصوص مسئولین و کارکنان در زمینه انتخابات تصریح کرد :شرکت در برنامه های تبلیغاتی در ساعات اداری، استفاده از امکانات دولتی، بودجه و تجهیزات و ... و اعلام به موقع جرائم اداری کارکنان دستگاههای اجرایی توسط مسئول ذیربط که اگر اطلاع ندهد خود مسئول نیز مجرم است به جد توسط دستگاه قضا مورد توجه قرار میگیرد .
حجه الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به گام دوم انقلاب بعنوان مأموریتی از سوی مقام معظم رهبری و نقش مشارکت مردم در کارآمدن بودن مجلس آینده، تمام تلاش مسئولین را در 3 وظیفه و مؤلفه مهم خلاصه کرد و گفت: حضور با مشارکت حداکثری بصورت گسترده در انتخابات و آماده شدن بسترهای لازم برای این حضور وظیفه مسئولین است .
وی با اشاره به معرفت بعنوان یکی دیگر از مؤلفه های انتخاباتی ابراز داشت :تمام سعی و تلاش ما باید این باشد بهترین ها را به مجلس بفرستیم، افرادی انقلابی، متدین، کارآمد و اصلح. مأموریت نماینده مجلس مأموریتی ملی و متعلق به کل کشور است .
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به شرایط حساس فعلی کشور ، اخلاق انتخاباتی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : همراهی و همدلی بعد از انتخابات بسیار مهم است. در حال حاضر رقابت برای کرسی های مجلس رقابتی بالا، جدی و تنگاتنگ است، بایستی چه آنهایی که انتخاب میشوند و چه آنهایی که رأی لازم جهت ورود به مجلس را نمی آورند اخلاق محوری را سرلوحه کار خود قرار دهند .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲