مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۲۰

به مناسبت دهه فجر: بالغ بر سیصد و چهل میلیارد تومان پروژه در شهرستان کرمان، افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان علی بابایی فرماندار کرمان در مصاحبه رادیویی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدای مرکز کرمان ، به تشریح گوشه ای از خدمات نظام در طول چهار دهه از انقلاب پرداخت .
فرماندار کرمان با تبریک ایام مبارک دهه فجر، انقلاب اسلامی را انقلابی مردمی، برآمده از دل اقشار مختلف جامعه با رهبریِ مقتدر امام راحل(ره) توصیف کرد که توانست خدمات ارزنده ای به مردم  و جامعه ارائه دهد .
وی  با اشاره به گوشه ای ازخدمات انقلاب در حوزه های مختلف شهرستان کرمان گفت : انقلاب اسلامی توانسته در تمامی حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... خدمات گسترده و ارزنده ای در تمامی نقاط به مردم بدهد .
وی افزود : در حوزه اجتماعی اگر تعداد سمن ها، احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی را بررسی کنیم به خوبی خواهیم دید شهرستان کرمان به یک خودباوری رسیده است و حضور فعال آحاد مختلف مردم در صحنه های اجتماعی از اهم نشانه های آن است .
علی بابایی با تأکید به اهمیت زیرساخت ها در توسعه کشور ابراز داشت : بحمدا... در حوزه اقتصادی زیرساخت های لازم اقتصادی به گونه ای فعال شده  که در برنامه ششم ، 87 درصد از اهداف رشد اقتصادی 8 درصدی، معادل 22 هزار میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی پیش بینی شده است .
وی درخصوص بخش آموزش عالی خاطر نشان کرد : دانشگاه شهید باهنر تنها مرکز آموزش عالی کرمان قبل از انقلاب بود که کمتر از 1000 نفر دانشجو داشته است، ولی امروز به لطف الهی قریب به 58 هزار نفر دانشجو در 8 دانشگاه ، 4 دانشکده و 9 مؤسسه غیرانتفاعی در مرکز استان مشغول به تحصیل میباشند .
رئیس شورای اداری شهرستان کرمان با اشاره به ضریب 42 درصدی باسوادی قبل از انقلاب یادآور شد : درحال حاضر ضریب باسوادی شهرستان به 98 درصد رسیده که براساس برنامه قرار است در پایان سال تحصیلی آتی پایان بیسوادی در شهرستان را جشن بگیریم .
فرماندار کرمان  خدمات حوزه بهداشت و درمان را بدلیل اهمیت سلامت جامعه بسیار زیاد و ارزنده توصیف کرد و وجود مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاههای قلب و عروق و سایر بخش ها را نمونه بارز این خدمات برشمرد که باعث شده شهرستان و استان کرمان در میان چند استان اول کشور از لحاظ پیشرفت و توسعه یافتگی در این حوزه قرار گیرد .
علی بابایی با تأکید به اقدامات بسیار خوب و مناسب نظام در حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، عمرانی، آب و برق وگاز شهری و روستایی ،توجه به روستاها و ... با اعلام برق رسانی به کلیه روستاهای بالای 20 خانوار اظهار داشت: در گازرسانی به لطف الهی ، 98 درصد خانوارهای شهری، 83 درصد روستایی و در مجموع 96 درصد شهرستان کرمان تحت پوشش گاز رسانی قرار گرفته است و انشاء ... تا پایان سال 99 گازرسانی در شهرستان تکمیل خواهد شد .
وی ادامه داد: درحال حاضر فاضلاب شهر کرمان با اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی درحال انجام است .
 بابایی کار و اقدامات نظام به بخش دامداری و کشاورزی به لحاظ اهمیت و تأثیر نقش آن در توسعه و استقلال کشور را اساسی، زیرساختی  و به روز دانست و اجرای سیستم های نوین آبیاری را از اهم این خدمات برشمرد.
فرماندار کرمان تصریح کرد : این فقط گوشه ای از خدمات نظام در طول چهار دهه در شهرستان کرمان است ، البته به رغم تمامی این خدمات هنوز کارهای بسیار زیادی مانده که انشاء... به توفیق الهی با عزم و تلاش بیشتر انجام خواهد شد.
وی در بخش دیگری از مصاحبه به پروژه های دهه فجر امسال پرداخت و افزود: امسال 57 پروژه قابل افتتاح و آماده کلنگ زنی داریم، 52 پروژه اصلی با اعتباری بالغ بر 126 میلیارد تومان شامل راههای روستایی، آسفالت معابر، لوله گذاری و آبیاری تحت فشار، استخرهای ذخیره آب کشاورزی، گازرسانی شهری و روستایی، مراکز بهداشتی، مسکن مددجویان، دامداریها و ... قابل افتتاح وجود دارد .
وی اضافه کرد : 5 پروژه نیز با اعتباری قریب به 214 میلیارد و 400 میلیون تومان آماده کلنگ زنی  است.
علی بابایی با استناد به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری بنام رونق تولید ،بحث اشتغال را یکی از مهمترین موضوعات مهم سال آتی فرمانداری دانست و تصریح کرد : همه تلاش را برای فعال کردن واحدهای غیرفعال و شناسایی واحدهای نیمه فعال و راکد به کار بردیم تا به بازگشت به تولید مناسب واحدها کمک کنیم و در کنار آن علاوه بر حفظ اشتغال آن را توسعه دهیم .
وی ابراز امیدواری کرد همه مسئولین و مردم به پاسداشت خون شهدا و رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی از هیچ تلاش و کوششی از خدمت مطلوب در شأن مردم عزیز دریغ نکنند . 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲