مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۲۰

هدف از اجرای طرح مهارت آموزی، تقویت مهارت های فنی دانش آموزان به منظور آمادگی بیشتر برای ورود به بازار کار است

علی بابایی فرماندار کرمان در دوازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابراز داشت: با وجود زحمات و تلاش همکاران نواحی یک و دو و برغم اینکه در مرکز استان واقع شده ایم متاسفانه در بعد فضای فیزیکی مدارس وضعیت مطلوبی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه در بیش از 50 درصد مدارسی که به سیستم آموزش و پرورش اضافه می شود از ظرفیت خیرین مدرسه ساز استفاده شده است و سازمان نوسازی مدارس هم با پیگیری، نظارت و همکاری در این امر به خوبی ایفای نقش کرده است افزود: با توجه به تعداد زیاد دانش آموزان اتباع خارجی و دانش آموزان مهاجری که از شهرهای دیگر به شهرستان کرمان می آیند سرانه هر کلاس در شهرستان به نسبت استان بیشتر است و باید تلاش شود به شاخص متعادل کشوری نزدیک شویم.
نماینده آموزش و پرورش نیز در زمینه دوره های مهارت آموزی و ایران مهارت در مدارس اظهار کرد: ایران مهارت طرح مشترک بین آموزش و پرورش و سازمان فنی حرفه ای است که طی آن زمینه مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی و هدایت تحصیلی دانش آموزان فراهم می شود.
وی هدف از اجرای این طرح تقویت مهارت های فنی دانش آموزان به منظور آمادگی بیشتر برای ورود به بازار کار دانست و افزود : آموزش های تئوری به تنهایی برای ورود به بتزار کار و اشتغال کافی نمی باشد.
این مسئول ادامه داد : دانش آموزان طی این دوره ها بصورت عملی مهارت های فنی مورد علاقه خود را فرا خواهند گرفت و این موضوع در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه بسیار مؤثر خواهد بود و دانش آموزان را از محفوظات کتاب های درسی خارج می نماید.
وی با اشاره به اینکه طبق ابلاغیه آموزش و پرورش 270 مهارت برای این طرح در نظر گرفته شده است تصریح کرد: به طور کلی سالانه 20 ساعت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول و پایه دهم در مدارس دولتی و غیر دولتی در نظر گرفته شده است که با همکاری سازمان فنی و حرفه ای اجرا می شود.
وی ادامه داد: تقریبا مقدمات اجرای طرح ایران مهارت در مدارس فراهم شده است به طوریکه در سال گذشته 20 درصد مدارس کرمان تحت پوشش طرح قرار گرفته اند و پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده تمام مدارس تحت پوشش قرار گیرند.
این نماینده مسئول در آموزش و پرورش درباره هزینه این طرح گفت: با توجه به اینکه این طرح تحت عنوان فعالیت های فوق برنامه ابلاغ شده است، هزینه اجرایی شدن آن در مدارس از محل کمک های خیرین مدرسه ساز، درآمدهای حاصل از مدرسه و شهریه فوق برنامه تامین می شود.
وی در این خصوص افزود: 4 نوع قرارداد با شرایط و مبالغ متفاوت ( سالانه حداکثر 20 هزار تومان) با سازمان فنی و حرفه ای منعقد خواهد شد.
در ادامه طبق دستور کار مطرح شده در شورای آموزش و پرورش مصوب گردید بر اساس اعلام آمادگی مرکز بهداشت جهت اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی دانش آموزان به تمام مدارس دولتی و غیر دولتی اطلاع رسانی گردد.
علی سلاجقه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کرمان نیز در ادامه ضمن تشکر از تعامل بالای مجموعه عوامل آموزش و پرورش در تمام زمینه ها با فرمانداری به اهمیت همکاری این مجموعه در انتخابات پرداخت و بیان داشت: بیگانگان چشم به انتخابات اسفند 98 دوخته اند چرا که حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برای مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد: 65 درصد از صندوق های اخذ رای در مراکز آموزش و پروش قرار دارد و بر این اساس جلسات متعددی برگزار و هماهنگی لازم با مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی انجام شده است و امیدواریم شاهد برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت آحاد مردم باشیم.
 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲