مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۱۹

برگزاری انتخابات سالم، وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی مسئولین و مجریان انتخابات است

در جلسه مشترک علی بابایی فرماندار و رئیس حوزه انتخابیه کرمان و راور با رضا رضایی رئیس هیأت نظارت استان و علی افشارپور رئیس و اعضاء هیأت نظارت شهرستان کرمان، ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر و یاد شهدای انقلاب به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، بابایی به تشریح عملکرد هیأت اجرایی و کمیته های ستاد انتخابات شهرستان کرمان پرداخت و گفت : درحال حاضر منهای مبحث امنیت، انتخابات در اولویت کار فرمانداری قرار دارد .

وی ادامه داد : باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن آراء مردم،برگزاری انتخاباتی سالم ، با حضور حداکثری مردم، پر شور و به دور از فضای تبلیغاتی و حاشیه ای، بدون توجه به گرایشات سیاسی اشخاص، وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی ما مسئولین و عوامل دست اندرکار بعنوان مجریان انتخابات است که انشاء... به یاری خداوند متعال و همکاری و همدلی تمامی عوامل به ویژه هیأت های اجرایی و نظارت، انتخاباتی سالم خواهیم داشت.

رئیس حوزه انتخابیه کرمان و راور با اشاره به سیستم برگزاری انتخابات یادآور شد : برگزاری انتخابات به تنهایی توسط یک گروه یا هیأت امکان پذیر نخواهد بود، هیأت های اجرایی، نظارت، بازرسی، و نیروهای امنیتی و ... در برگزاری انتخابات مشارکت دارند و عوامل برگزار کننده افرادی سالم ،معتمد و باتجربه از میان اقشار مختلف مردم میباشند .

وی تعامل و همکاری را اصل کار در برگزاری انتخابات دانست و اضافه کرد : این تعامل از لحظه شروع تا پایان انتخابات ادامه خواهد داشت، اگر ارتباط میان اعضاء شعبه از نماینده فرماندار تا اعضاء، ناظر، بازرس و ... به خوبی برقرار شود قطعاً انتخاباتِ خوبی خواهیم داشت.

علی بابایی با تأکید به لزوم دقیق بودن عوامل برگزار کننده انتخابات تصریح کرد : در انتخابات جای هیچ آزمون و خطایی وجود ندارد، هیچ اشتباهی از هیچ یک از عواملِ دخیل در انتخابات پذیرفته نیست، با آموزش عوامل دست اندرکار انتخابات اعم از اجرایی، نظارت، بازرسی و ... بایست افزایش ضریب دقت را بالا برد .

فرماندار کرمان اعتمادسازی و جلب اعتماد مردم در انتخابات با هدف افزایش شور انتخاباتی را یکی از وظایف مسئولینِ امر انتخابات برشمرد و نظم و انضباط در انتخابات را یکی از مؤلفه های مهم در این خصوص دانست .

وی با اشاره به برخی برداشت های متفاوت از قانون توسط هیئت های اجرایی و نظارت تأکید کرد : ملاک عمل ما در انتخابات فقط قانون است اما گاهی برداشت های متفاوت از قانون وجود دارد، باید در جلسات مشترک هیأت های اجرایی و نظارت با استناد به قانون و استعلام از مراجع قانونیِ مافوق  اینگونه مسائل را حل کرد و اجازه ندهیم برخی افراد از فضای ایجاد شده سوء استفاده کنند .

فرماندار کرمان انتخاب 15 کارشناس معین جهت تجهیز ، پشتیبانی و انجام امور مربوط به شعب اخذ رأی، تشکیل چندین جلسه با رؤسای نواحی 1 و 2 آموزش و پرورش به منظور انتخاب افرادی سالم، معتمد و باتجربه بعنوان نمایندگان فرماندار، جلسه با هیأت امنای مساجد و تکایایی که شعبه اخذرأی میباشند، تهیه شناسنامه برای تمامی شعب اخذ رأی، مبحث فناوری اطلاعات و آموزش عوامل اجرایی، نمایندگان فرماندار، کاربران، بازرسین و ...، جلسات شورای تأمین با هدف تأمین امنیت انتخابات،جلسات متعدد درخصوص پشتیبانی انتخابات از مهمترین اقدامات ستاد انتخابات برشمرد و ابراز داشت : تمامی این اقدامات در قالب کمیته های مختلف بصورت مدون و منظم انجام شده و تا پایان انتخابات ادامه خواهد داشت .

فرماندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام تعداد داوطلبین ثبت نام شده جهت شرکت در  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و وضعیت بررسی صلاحیت آنها در هیأت های اجرایی و نظارت شهرستان و استان گفت : بعد از بررسی صلاحیت داوطلبین در هیأت های دو گانه اجرایی و نظارت شهرستان و استان و همچنین انصراف برخی از داوطلبین، تاکنون مجموعاً 55 نفر مجوز ورود به رقابت نهایی انتخابات را دریافت کرده اند .

علی بابایی تعداد شعب اخذ رأی شهرستان های کرمان و راور را 468 شعبه اعلام کرد و  افزود : از مجموع 468 شعبه، 385 شعبه ثابت و 83 شعبه سیار است، در شهرستان کرمان 432 شعبه نهایی شده که 369 شعبه ثابت و 63 شعبه سیار میباشد .

رئیس هیأت اجرایی حوزه انتخابیه کرمان و راور با اشاره به میانگین افزایش 3 درصدی شعب در سطح کشور، افزایش تعداد شعب در شهرستان کرمان را 8/85 درصد اعلام کردو اضافه کرد : با هدف رفاه حال شهروندان جهت مشارکت حداکثری در انتخابات افزایش شعب در دستور کار قرار گرفت و براساس قانون و طی مراحل قانونی این کار صورت گرفت ،علاوه براین تک تک شعب با دستور کار تعداد تعرفه های دریافتی و تعداد آراء مستند به انتخابات دوره دهم مجلس  مورد بررسی قرار گرفتند و اصلاحاتی درخصوص میزان تعرفه های واگذار شده صورت گرفت .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲