مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

کشاورزان نهال مورد نیاز خود را از نهالستان ها و مراکز معتبر و دارای مجوز تهیه کنند

در کارگروه کشاورزی شهرستان کرمان که با دستور کار بررسی آخرین وضعیت آبیاری تحت فشار، جذب تسهیلات احداث گلخانه، پرداخت تسهیلات حوزه کشاورزی به متقاضیان و همچنین بحث و بررسی پیرامون اقدامات کمیته فنی نهال و توزیع نهال گواهی شده و لیبل دار به باغداران تشکیل شد نادرملایی معاون برنامه ریزی فرمانداری در سخنانی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی به ویژه در شهرستان کرمان خواستار توجه بیشتر مسئولین مربوطه در این خصوص شد.
وی حوزه کشاورزی را یکی از ظرفیت های مهم در توسعه و شکوفایی اقتصاد شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و خواستار مرتفع نمودن مشکلات کشاورزان و بخش کشاورزی شد.
ملایی با اشاره به پتانسل و ظرفیت های فراوان باغبانی در شهرستان کرمان به تأثیر نقش آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به باغداران و کشاورزان در افزایش بهره وری، کنترل و دفع آفات و بیماری ها، استفاده از سیستم های نوین در کشاورزی و ... پرداخت و با توجه به احتمال وجود نهال های آلوده در شهرستان ابراز داشت: اطلاع رسانی بایستی به صورت صحیح و دقیق و کارشناسی شده به کشاورزان صورت گیرد تا نهال مورد نیاز خود را از نهالستان ها و مراکز معتبر و دارای مجوز تهیه و از کشت نهال های آلوده و غیرمجاز جلوگیری شود.
معاون برنامه ریزی فرمانداری کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به قرار گرفتن در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و خواستار همکاری مسئولین دستگاههای اجرایی در برگزاری انتخابات شد .
وی خواستار فراهم کردن فضایی مناسب جهت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات شد و نقش مسئولین را در این امر تأثیرگذار دانست.
نادر ملایی با تأکید به مسئولین دستگاههای اجرایی در  بی طرفی در انتخابات اظهار داشت: تشویق مردم و عدم دخالت مستقیم و حمایت از کاندیدا و اشخاص خاص یکی از وظایف مسئولین در بازه زمانی برگزاری انتخابات می باشد که باید به جد مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر قانون مداری و قانون مندی گفت: بحث انتخابات حق الناس است و باید رعایت شود تا حقی از اشخاص ضایع نشود.
احمد مسعودی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان با گزارشی از آخرین وضعیت کشاورزی شهرستان توضیحاتی در خصوص تولید نهال سالم در سطح استان و شهرستان ارائه داد.
وی منطقه ماهان را در رتبه اول تولید نهال شهرستان ذکر کرد و افزود: مجموعا 24 واحد تولید نهال در سطح شهرستان کرمان با تولید 1 میلیون 600 هزار اصله نهال وجود دارد که سهم واحدهای مجاز 650 هزار اصله می باشد.
مسعودی درخصوص اقدامات صورت گرفته کمیته فنی نهال شهرستان اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته جهاد کشاورزی اطلاع رسانی در خصوص توجیه نهال کاران تحت نظر جهاد کشاورزی، تشکیل اکیپ مشترک متشکل از نیروی انتظامی، تعزیرات و جهاد کشاورزی به منظور کنترل و شناسایی واحدهای غیر مجاز جهت جلوگیری از تولید و توزیع نهال غیرمجاز و ایجاد پست های قرنطینه در استان و شهرستان است.
 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲