مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۰۵

صدور مجوزِ تأسیس از مراجع مختلف، یکی از عوامل عدم امکان بهره گیریِ کامل از ظرفیت سمن هاست

علی بابایی فرماندار کرمان در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان با بیان اینکه باید از ظرفیت سمن ها به عنوان یک بازوی اجرایی قوی برای نهادهای دولتی استفاده کرد ابراز داشت: به رغم وجود تعداد زیاد سمن ها در شهرستان کرمان خروجی قابل قبولی حاصل نمی شود.

وی افزود: سازماندهی و هماهنگی بین سازمان های مردم نهاد می تواند در پیشرفت امور نقش موثری داشته باشد.

بابایی با اشاره به حضور مردم در مسائل و مشکلات و حوادثی که در کشور رخ می دهد خاطر نشان کرد: زمانی که مردم خودشان وارد صحنه شوند بسیاری از مسائل را بهتر می توانند هدایت و حل کنند و این را در اتفاقاتی مثل سیل و زلزله و ... بارها دیده ایم که مردم در یاری رساندن به حادثه دیدگان پیشرو بوده و دولت کار سازماندهی امور را انجام می داد.

وی ادامه داد: باید سمن ها توانمند شوند و با اعتماد سازی افزایش مشارکت اقشار مختلف مردم را بوجود آورد.

فرماندار کرمان با نگاهی انتقادی به صدور مجوز تأسیس سمن ها از مراجع مختلف ابراز داشت: اینکه در یک شهرستان از چند مرجع، مجوزِ تأسیس سازمان های مردم نهاد صادر می شود سبب می شود نتوان به خوبی از همه ظرفیت ها استفاده کرد چرا که در برخی امور موازی کاری پیش می آید و نیز برخی کارها بر زمین می ماند. به طور مثال در حوزه آسیب های اجتماعی تعداد زیادی از سمن ها کار می کنند که چون اساسنامه آن ها به صورت کلی و بسیار جامع نوشته شده کار تخصصی انجام نمی دهند. در حالیکه بحث کودکان کار و خیابانی، اعتیاد، زنان آسیب دیده، ... و بسیاری از مسائل موجود در حوزه آسیب های اجتماعی بایستی به صورت تخصصی هر یک توسط یکی از سمن ها دنبال شود.

وی گفت ساماندهی مطلوب کلیه سمن ها و بررسی کمبودها، خلاء ها و حوزه های فعالیت آن ها به سبب صدور مجوز از نهادهای مختلف تا کنون محقق نشده است و این ایرادی است که باید بر طرف شود.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲