مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۸/۲۵

برگزاری شورای اداری و کمیته برنامه ریزی شهرستان کرمان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان شورای اداری و کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور علی بابایی فرماندار، پروفسور زاهدی و دکتر پورابراهیمی نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان در فرمانداری کرمان تشکیل شد .

در این جلسه علی سلاجقه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری در سخنانی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه یادهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : در بحث اجرای انتخابات شهرستان کرمان از حیث وسعت رتبه نخست کشور را دارد، شهرستان کرمان قریب به یک چهارم جمعیت استان را در خود جای داده است لذا بالغ بر 480 شعبه اخذ رأی در سطح شهرستان آرای مردم را اخذ می کنند .

سلاجقه با توجه به امکانات بسیار کم و محدود فرمانداری و بخشداری های تابعه در برگزاری انتخابات خواستار همکاری کلیه دستگاه های اجرایی، ادارات، نهادها، شرکت ها و مؤسسات دولتی و ... شد و تصریح کرد : ماده 11 قانون انتخابات تمامی دستگاه های اجرایی،نهادها و مؤسسات  و ...  را موظف به همکاری با فرمانداری در برگزاری انتخابات کرده است ، این همکاری در کلیه بخش ها اعم از تأمین نیرو تا تجهیزات مورد نیاز از جمله خودرو و ... میباشد .

وی با اعلام آعاز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی  از 10 آذر ماه ابراز امیدواری کرد کلیه مسئولین همکاری لازم را با ستاد انتخابات جهت برگزاری انتخاباتی باشکوه و پرشور داشته باشند .

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پایش تصویری شهرستان پرداخت و  با اشاره به نقش نصب دوربی های مدار بسته در حل و فصل بخشی از مسائل و مشکلات خاطر نشان کرد : بحث جرائم امنیتی و اجتماعی که بعنوان یکی از ناهنجاری های اجتماعی امروز در جامعه مطرح است مشکلات زیادی ایجاد کرده است که با اجرای  پایش تصویری (نصب دوربین های مدار بسته) قطعاً بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش خواهد داد

وی با ارائه آمار و ارقامی از نصب دوربی های مدار بسته در سطح شهر کرمان ابراز داشت : انشاءا... تا ظرف چند ماه آینده با نصب قریب به 700 دوربین در سطح شهر کرمان که بخشی از آن بصورت BOT اجرا خواهد شد، شهر کرمان از این حیث مجهز به سیستم دوربی های مدار بسته خواهد شد .

سلاجقه ادامه داد : بحث پایش تصویری در سایر شهرهای شهرستان کرمان نیز مطرح است، در برخی از شهرها اجرا شده، یا درحال اجرا میباشد و در سایر شهرها نیز به زودی اجرا خواهد شد .  

سلاجقه موضوع صیانت از حقوق شهروندی را از اهم کارهای فرهنگی استان دانست و از مسئولین دستگاه های اجرایی خواست جمع بندی عملکرد خود را به فرمانداری منعکس نمایند .

وی بحث حاشیه نشینی و پرداختن به مسائل آن را از دیگر  کارهای در دستور فرمانداری ذکر کرد و تأکید کرد :

بخشداران و دهیاران و همچنین متولیان امر زمین از جمله ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و اوقاف و جهاد توجه ویژه به اراضی تحت مدیریت و مالکیت خود داشته باشند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار نگیرد .   

دکتر محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: درست است قانون تصویب شده اما گفته باید افزایش قیمت ها با شیب ملایم باشد که مردم متضرر نشوند

وی خطاب به مردم اظهار داشت : از مردم خواهش داریم به گونه ای رفتار نکنند که به ضدانقلاب فرصت سوءاستفاده بدهند.

زاهدی با تأکید به پیگیری موضوع از طریق مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم در جلسه فردا در مجلس شورای اسلامی با دولت به راهکار خردمندانه با توجه به منافع ملی و مردم دست پیدا کرده و به تصمیم نهایی برسیم.       
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید مانند نرخ ارز آنگونه عمل کرد که تحمل نداشت و با حالت انفجاری آزاد شد رفتار کنیم.                                                      
دکتر  زاهدی درخصوص لایحه بودجه سال آتی اظهار داشت : حداکثر یک ماه دیگر لایحه بودجه ۹۹ به مجلس شورای اسلامی خواهد آمد و مدیران باید مسائل مورد نظر را به ما منتقل کنند تا منعکس و پیگیری کنیم.              
وی با انتقاد از مالیات 48 درصدی استان گفت : افزایش ۴۸ درصدی مالیات استان کرمان فشار جدی به بازار و صنعت است که فشار بر بازار در واقع فشار به مردم است.   

دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اعلام اینکه پروژه فاصلاب شهر کرمان در حال اجراست و ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، به مشکلات آب روستاهای شهرستان کرمان پرداخت و افزود:

با اجرای پروژه فاضلاب، آب بخش زیادی از واحدهای صنعتی جاگزین می شود و آب چاه های کشاورزی به جای صنعت به روستاها منتقل خواهد شد.

پورابراهیمی با اشاره به مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان کرمان ابراز داشت: مدیران باید توجه داشته باشند که برگشت اعتبارات در شرایط کنونی قابل قبول نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل شهر کرمان این است که در زمان سرشماری جمعیت افراد به مناطق دیگر رفته اما در استفاده از خدمات آموزش، بهداشتی و ... در کرمان هستند.

وی درخصوص افزایش قیمت بنزین و فضای به وجود آمده تصریح کرد: فردا جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی با تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت و احتمالا روز دوشنبه نشست مشترک مجلس با رئیس جمهور  برگزار شود تا بخشی از دغدغه ایجاد شده و التهاب ناشی از افزایش قیمت بنزین مدیریت شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: التهاب و آشوبی که ایجاد می شود، مطالبه مردمی نیست و جریانی است که می خواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد و باید مدیریت شود. هرچند مردم مطالبه دارند و باید پیگیری شود.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه سعی می کنیم راهکارهای مناسب تری اتخاذ شود و مطالبات مردم دیده و مراقبت شود تا کسی نخواهد از این فضا علیه نظام و مبانی انقلاب سوءاستفاده کند تصریح کرد: به جد هشدار می دهیم به کسانی که می خواهند از شرایط پیش آمده علیه انقلاب، نظام و مقم معظم رهبری رهبری انتقام جویی کنند.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲