مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۸/۱۸

علی بابایی فرماندار کرمان در شورای اداری بخش شهداد :

افزایش ضریب رفاه معیشت خانواده ها در گرو توجه و استفاده بهینه از ظرفیت هاست.

سفر یک روزه حجه الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و علی بابایی فرماندار کرمان به شهداد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان علی بابایی فرماندار کرمان در شورای اداری بخش شهداد با اشاره به موضوع فقر و اقدامات دولت و نظام در فقرزدایی، اشتغال زایی را یکی از مؤلفه های اساسی در مبارزه با فقر ذکر کرد و افزود : پیشینه تاریخی شهداد بسیار زیاد است اما هنوز شاهد محرومیت‌هایی در منطقه هستیم، مسئولان به ویژه در سیاست گذاری ها نقش اساسی در محرومیت زدایی دارند، باید به گونه ای کار کنیم که مدیون آیندگان نشویم ، همان‌طور که امروز از محرومیت‌ها می‌گوییم قرار نباشد آیندگان از ما این‌گونه یاد کنند و این در گرو کار صادقانه مسئولین است .

فرماندار کرمان بحث توسعه پایدار را در همین راستا ارزیابی کرد و اظهار داشت : بحث توسعه پایدار شهرستان در دستور کار فرمانداری است و اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در ادامه اقدامات دیگری نیز شروع شده است به نحوی که توسعه یک جانبه نباشد و هدف براساس پیشرفت متوازن در تمامی حوزه  ها باشد، در بخش شهداد نیز اقداماتی آغاز شده که به‌ دلیل عقب ‌ماندگی از گذشته جای کار بسیار زیاد است .

وی با تأکید بر اجرای برنامه ها بصورت مدون مبتنی بر سند توسعه کشور در کلیه محورها ابراز داشت : بحمدا... زیرساخت های لازم در این خصوص به خوبی اجرا شده است، باید با همدلی و هم افزایی مسئولین و مردم برنامه های سند توسعه را برای پیشرفت کشور به پیش ببریم .

علی بابایی با تشریح برخی از ظرفیت های بخش شهداد، کشاورزی، دامداری و گردشگری را از اهم ظرفیت های موجود برشمرد و شکوفایی اقتصادی منطقه و افزایش ضریب رفاه معیشتی خانواده را در گرو توجه و استفاده بهینه از این ظرفیت ها دانست .

وی اشتغالزایی را نتیجه توجه و استفاده از ظرفیت های منطقه خواند و افزود : به رغم توجه و اقدامات خوبی که به بحث کشاورزی در بخش شده اما هنوز در بسیاری از حوزه ها از ظرفیت های موجود استفاده نشده است، می طلبد با توجه بیشتر مسئولین و همکاری مردم از تمامی ظرفیت ها استفاده شود .

وی ادامه داد : صنایع تبدیلی، تجهیز مزارع و باغات به سیستم های نوین آبیاری و کشت جایگزین برای برخی از محصولاتی که در بخش کشت میشود قطعاً تحول عظیمی در کشاورزی منطقه ایجاد خواهد کرد که جهاد کشاورزی شهرستان در این موارد به ویژه بحث کشت جایگزین با حساسیت موضوع را دنبال می کند، کشاورزان نیز باید همکاری و همراهی لازم را با مسئولین داشته باشند .

فرماندارکرمان مبحث گردشگری را یکی دیگری از ظرفیت های شهداد برشمرد و اظهار داشت : درحال حاضر با اقدامات خوب و گسترده ای که صورت گرفته، شهداد بعنوان یک قطب گردشگری شناخته شده است، کمپ کویری، کلوت ها، آثار و ابنیه های تاریخی و زیارتی و ... بخش باعث جذب بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی میشوند .

وی با اشاره به شرکت هواپیمایی ماهان ایر بعنوان معین اقتصادی بخش شهداد و اقدامات انجام شده در راستای اهداف گردشگری افزود: بحمدا... گردشگری منطقه اشتغال خوبی برای جوانان ایجاد کرده است، خانه های بومگردی علاوه براینکه یکی از نیازهای گردشگری در شهداد است باعث اشتغال تعداد زیادی از جوانان نیز شده است .

علی بابایی با اعلام آماده شدن مجموعه فرصت های سرمایه گذاری شهداد که به زودی در قالب همین مجموعه به چاپ نیز میرسد آن را از مزیت های مهم برای توسعه بخش عنوان نمود .

وی در ادامه گفت : آنقدر نیازها زیاد است که با اعتبارات دولتی نمی توان کاری کرد، لذا برای رسیدن به رشد 8 درصدی سهم دولت فقط 13 درصد و سهم غیر دولتی 87 درصد در نظر گرفته شده است، با توجه به این شرایط لزوم مشارکت مردم در اجرای طرح ها در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه اقتصادی بایستی بسیار زیاد و فعال باشد .

فرماندار کرمان درخصوص موضوع امنیتی منطقه نیز اظهار داشت : پایش تصویری منطقه (تجهیز منطقه به دوربین های مدار بسته)، حصار اپتیکی برای کل منطقه کویر(تجهیز خودروهایی که عازم کویر هستند به سیستم GPS) و افتتاح ایست و بازرسی در سیرچ از جمله اقداماتی است که جهت افزایش ضریب امنیتی منطقه در نظر گرفته شده و به زودی اجرا خواهد شد .

فرماندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود، توسعه فرهنگ کار، مهاجرت معکوس، هم افزایی و هم دلی را از اهم راه حل های اشتغال دانست .

وی با اشاره به وضعیت ظاهری شهر شهداد تأکید کرد : متأسفانه شهر شهداد، ظاهر شهری ندارد و این وضعیت و برخی اقدامات در شأن مردم شهداد نیست؛ همدلی و هم افزایی بین مسئولین و مسئولین با مردم راهگشای بسیاری از مشکلات است که نتیجه مثبت آن عاید مردم میشود، مصلحت و منافع شهر و مردم را فدای منافع شخص و سایر مسائل نکنیم .       

علی بابایی با اعلام خبر نزدیک بودن اتمام اجرای شبکه داخلی گاز شهداد گفت : براساس قرارداد منعقد شده تا 4 ماه آینده، انتقال گاز از گلباف به شهداد انجام و شبکه گاز شهداد به بهره برداری میرسد .

وی ضریب گازرسانی شهرستان را 98 درصد اعلام و ابراز امیدواری کرد با پیوستن شهداد به شبکه سراسری گاز و اتمام کار گازرسانی بخش راین ضریب گازرسانی شهرستان کرمان کامل خواهد شد .

حجه الاسلام علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان نیز با بیان اینکه توسعه باید با پیوست فرهنگی همراه باشد و بخش فرهنگ در بحث گردشگری مغفول مانده است گفت: گردشگری در شهداد نباید باعث آسیب دیدن اعتقادات مردم منطقه شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ آنقدر مهم است که محقق شدن هر فعالیتی به فرهنگ مردم آن منطقه بستگی دارد گفت: رمز موفقیت در هر منطقه‌ای فرهنگ مردم است. فرهنگ است که مردم را در مسیر توسعه کمک می‌کند و فرهنگ بالاتر عمران، آبادانی و پیشرفت بالاتری را به‌همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه گردشگری در شهداد در حال افزایش است و این صنعت همانطور که محاسنی دارد معایبی هم دارد افزود: توسعه گردشگری در مجموع در معیشت مردم منطقه اثرگذار است.

وی همچنین در جمع مردم شهداد اظهار داشت: امروز باید دست به دست هم داده تا از نعمت امنیت ایجاد شده، زیر سایه رهبر معظم انقلاب برای توسعه کشور استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه اگر امامت جامعه نبود بقیه اصول و فروع دین نیز دچار مشکل می‌شد گفت: امامت جامعه رکن اساسی دیانت و مدیریت و قرار دادن دنیا در راستای آخرت است. تمام اصول زمانی مترقی می‌شود که امامت در جامعه وجود داشته باشد و امامت جایگاه بسیار رفیعی دارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه بعضی اوقات یک کلمه حرف اختلاف‌آمیز عاقبت ما را دچار مشکلات زیادی می‌کند افزود: باید بدانیم که نباید هر حرفی را بزنیم و از خدا بخواهیم زبان ما را از انواع لغزش‌ها نجات دهد.

وی با بیان اینکه قرآن کریم می‌فرماید جای آدم‌ها در این دنیا با قیامت تغییر می‌کند گفت: معلوم نیست آدم‌هایی که در این دنیا شهرت دارند در قیامت اینگونه باشند و بعضی اوقات همین شهرت‌ها عاقبت انسان را دچار مشکل می‌کند.

امام جمعه کرمان در بیان ویژگی‌های بخش شهداد افزود: شهداد ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار خوبی در حوزه کشاورزی دارد که با همدلی و همراهی می‌توان شهداد را توسعه داد.

ادای احترام به قبور مطهر شهداء، دیدار مردمی در مهدیه شهداد، دیدار با طلاب حوزه های علمیه خواهران و برادران، دیدار با خانواده معظم شهیدان حمید رحمانی و سیدجواد مؤمنی از شهدای دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲