مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۷/۰۹

محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان در کارگروه مقابله با حاشیه نشینی شهرستان کرمان گفت :

هر دستگاه اجرایی مستند به قوانین میتواند از حقوق بیت المال مرتبط با دستگاه خود صیانت کنند .

تشکیل کارگروه مقابله با حاشیه نشینی شهرستان کرمان با حضور محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان و سایر اعضاء، به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان.

فرماندار کرمان با اشاره به بحث حاشیه نشینی که همواره بعنوان یکی از شاخص های اساسی مورد تأکید استاندار و امام جمعه محترم کرمان نیز بوده گفت :

بیشترین موارد مرتبط با حاشیه نشینی اعم از زمین خواری،تغییر کاربری، تصرف اراضی ملی و ... در بخش مرکزی قرار دارد، تصمیمات جلسات باید جلوی هرگونه سوءاستفاده سودجویان این حوزه را بگیرد.

وی با تأکید به مسئولین مبنی بر حفاظت از اراضی تحت تملک دستگاه خود افزود :

باید در دو بخش مقابله و ساماندهیِ این معضل فعالیت جد داشت .

فرماندار کرمان نقش دهیاران را در گام اول مقابله با حاشیه نشینی تأثیرگذار دانست و تصریح کرد :

بخش عمده حاشیه نشینی در محدوده اطراف شهر و روستاهای منتهی به آن است، دهیاران نباید به سادگی از موضوعات مرتبط با حاشیه نشینی بویژه زمین خواری بگذرند، بخشداران دهیاران را توجیه کنند تا هر گونه تصرف ،تغییر کاربری و ... را سریعاً گزارش نمایند .

محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان نیز در سخنانی با تأکید به مسئولین دستگاه های اجرایی مبنی بر حفاظت از حق و حقوق دستگاه خودشان گفت :

هر دستگاه در تولیت دستگاه خودش مستند به قوانین میتواند از حقوق بیت المال مرتبط با دستگاه صیانت کنند، قانونگذار ثبت مالکیت اراضی را به دولت مکلف کرده است .

وی با اشاره و تشریح برخی قوانین مبنی بر عدم موضوعیت در  بعضی از استانها، مکاتبه با سازمان یا وزارتخانه های متبوع در عدم موضوعیت و عدم اجرا را وظیفه ادارات کل مرتبط با قوانین وضع شده ذکر کرد .

معاون دادستان کرمان برگزاری جلسات آموزش قضایی برای دهیاران، همکاری و هماهنگی بین دستگاهی و استفاده از ظرفیت بزرگ و مناسب صدا و سیما را در مقابله با حاشیه نشینی تأثیرگذار ارزیابی کرد و اظهار داشت :

بسیاری از افرادی که اقدام به تغییر کاربری یا مواردی این چنینی کرده اند بدلیل عدم آگاهی بوده است، صدا و سیما بایستی نقش خود را با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این حوزه ایفا کند .

سلیمانی خواستار تمرکز مسئولین روی مناطقی مانند مرکز استان که به دلایل مختلف مستعد حاشیه نشینی است شد و خاطر نشان کرد :

اگر مسئولین بخواهند در حوزه مسئولیت خود کار کنند بیش از این میتوانند کار کنند ، تبعات حاشیه نشینی بسیار مصیبت بار است .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲