مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۷/۰۳

حداقل کار مسئولین حفاظت و صیانت از نیروهای کار فعلی و در ادامه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار است.

بررسی آخرین وضعیت تحقق سهمیه های ابلاغی ایجاد اشتغال دستگاه های اجرایی شهرستان کرمان با حضور نمایندگان بانک های عامل و مسئولین عضو  در کارگروه اشتغال شهرستان به ریاست علی بابایی فرماندار کرمان .

علی بابایی فرماندار کرمان با اشاره به موضوع اشتغال بعنوان یکی از دغدغه های اصلی و جدی مسئولین کشور گفت :

حداقل کار مسئولین حفاظت و صیانت از نیروهای کار فعلی و در ادامه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار است.

فرماندار کرمان بااشاره به مراحل 6 گانه رونق تولید، افزود:

در 3 مرحله ابتدایی رونق تولید، شناسایی واحدهای راکد و نیمه فعال و کمک به شروع فعالیت مجدد آنها، کمک به افزایش ظرفیت واحدهایی که با ظرفیت حداقلی کار می کنند و سپس ایجاد واحدهای جدیددر دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در ایجاد اشتغال ادامه داد:

ما در حال حاضر در شرایط جنگی(جنگ اقتصادی) قرار داریم، مسئولین دستگاههای اجرایی بعنوان عضوی از نظام در کنار هم برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و مطمئن باشند هیچ کس خارج از نظام به کمک ما نمی آید .

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان کرمان با استناد به گزارش مرادی مسئول اداره تعاون، کار، و رفاه اجتماعی شهرستان درخصوص تعهدات دستگاههای اجرایی در ایجاد اشتغال براساس سهمیه های ابلاغی،رتبه استانی شهرستان کرمان رانامناسب ارزیابی کرد و افزود:

به رغم تمام تلاش های مسئولین در عمل به تعهدات ایجاد اشتغال براساس آمار و ارقام میزان درصد تحقق سهمیه های ابلاغی پائین است .

وی با تشریح برخی عوامل مؤثر در عدم تحقق سهمیه های ابلاغی جهت ایجاد اشتغال توسط دستگاههای اجرایی اظهار داشت :

جدای از اینکه برخی از آمار اشتغال در سامانه رصد ثبت نمیشود، متأسفانه بسیاری از شغل های ایجاد شده در حوزه های مختلف اصلاً به نظر نمی آیند.

فرماندار کرمان با اشاره به اشتغال تعداد بسیار زیادی نیرو  در سالجاری در حوزه های مختلف از جمله توسعه گلخانه ها، فولاد بوتیا، کارخانه لاستیک، حوزه ساخت و سازهای ساختمانی، کشاورزی و ... عدم وجود آمار دقیق از آنها را یکی از دلایل جایگاه نامناسب شهرستان  در استان دانست و تصریح کرد :
به دنبال عددو ارقام در اشتغال نیستیم اما لازمه کار جلسات جهت هر نوع تصمیم گیری وجود آمار و ارقام دقیق و صحیح است، کارهای خوبی توسط مسئولین دستگاههای اجرایی و بخشداران در سطح بخش و روستاها انجام و اشتغال خوبی ایجاد شده است، فولاد بوتیا و کارخانه لاستیک تعداد زیادی نیرو جذب کرده اند در طرح های اقتصاد مقاومتی، حوزه گردشگری به ویژه راه اندازی خانه های بوم گردی، حوزه کشاورزی، نیروهایی که دستگاههای اجرایی جهت اجرای طرح هایشان جذب می کنند و سایر حوزه ها،افراد زیادی وارد بازار کار شده اند اما آماری از آنها توسط دستگاه مربوطه ارائه نمیشود .
فرماندار کرمان تعداد بیمه شدگان جدید را ملاک و معیار اشتغال به ویژه اشتغال پایدار دانست و افزود :
تأمین اجتماعی باید در کنار اداره کار باشد، جلساتی در قالب زیرمجموعه کارگروه باحضور مسئول اداره کار و سایر مسئولین تأمین اجتماعی و دستگاههای اجرایی بصورت جداگانه جهت شناسایی این مشاغل تشکیل و مشکلات موجود در اشتغال ایجاد شده بررسی شود و گزارش کامل جلسات برای تصمیم گیری و رفع مسائل و مشکلات احتمالی در کارگروه اشتغال مطرح شود، این آمار واقعی از اشتغال است و باید در سامانه رصد ثبت شود .

منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲