مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۶/۲۷

با هدف آمادگی لازم در برابر تهدیدات احتمالی صورت میگیرد:

برگزاری رزمایش توسط دستگاه های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل

تشکیل شورای پدافند غیرعامل شهرستان کرمان باحضور پیمان سلاجقه مدیرکل پدافند غیرعامل استان و به ریاست علی سلاجقه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری .
علی سلاجقه با اشاره به برگزاری رزمایش توسط دستگاه های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل، برگزاری رزمایش ها را براساس حوزه تخصصی هر دستگاه، فرصتی مناسب جهت سنجش میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در برابر تهدیدات احتمالی دانست و شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه های اجرایی را از اهم اهداف مورد نظر برشمرد و گفت :یکی از اهداف تشکیل جلسات پدافند غیرعامل ایجاد هماهنگی در راستای آمادگی لازم در این حوزه به منظور مقابله با تهدیدات احتمالی است.
وی ادامه داد :
مسئولین و بخشداران قبل از هرگونه اقدامی در برگزاری همایش، برنامه ها و موارد مرتبط با رزمایش را با ریز جزئیات به فرمانداری اعلام نمایند.
پیمان سلاجقه مدیرکل پدافند غیرعامل استان نیز در سخنانی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل در آبان ماه، آن را فرصتی مناسب برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص برگزاری همایش، کارگاه های آموزشی و ... در راستای فرهنگ سازی در این خصوص دانست و گفت :
فرهنگ سازی از اهم اهداف در هفته پدافند غیرعامل است یعنی آشنایی آحاد مردم با پدافند غیرعامل تا خودشان آگاهی لازم را داشته باشند، همکاری کنند، رعایت کنند، تلاش کنند تا آسیب کمتری ناشی از تهدید متوجه شان شود.
وی افزود : در پدافند غیرعامل بایستی دارایی ها و تهدیدات مرتبط با آنها اعم از فیزیکی، سایبری و ... جهت انجام اقدامات اجرایی در تمامی حوزه های اقتصادی، کشاورزی، آب، برق، محیط زیست و ... شناسایی شود تا تهدید روی آنها اثری نگذارد، کلیه این اقدامات در راستای مصون سازی صورت میگیرد .
مدیرکل پدافند غیرعامل استان با تشریح برخی از خطرات ناشی از بیوتروریسم در مباحث آب، برق، گاز، کشاورزی، محیط زیست و موارد مرتبط با سلامت مردم و جامعه تصریح کرد : خطر و آسیب های بیو تروریسم به مراتب بیشتر و هولناک تر از حملات نظامی است، لذا بایستی از تمامی ظرفیت های موجود اعم از برگزاری همایش و رزمایش، کلاس هاس آموزشی، تبلیغات محیطی از چاپ و توزیع بروشور تا نصب بنر، شبکه های اجتماعی و ... جهت آگاهی بخشی مردم استفاده کرد.
وی ادامه داد:  امروزه تقریباً تمامی مردم به نوعی از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند،فضای مجازی ازبزرگترین ظرفیت های اطلاع رسانی با هزینه بسیار پائین وپوشش گسترده ای است که میتوانیم درکار آگاهی بخشی وفرهنگ سازی از آن استفاده کنیم .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲