مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۶/۱۱

پایه و بنای نظام جمهوری اسلامی، فرهنگ عاشورایی است

علی بابایی فرماندار کرمان در نشست با سرپرست دفتر نظارت در استان و کارکنان این مجموعه با تاکید بر اینکه پایه و مبنای نظام جمهوری اسلامی برآموزه های عاشورایی است ابراز داشت : علت بسیاری از عنادها و تخریب های دشمنان اعتقاد و پایبندی مردم به همین فرهنگ عاشورایی است که در بطن ما جامعه جاری و ساری است.
وی ادامه داد : به رغم تمام دشمنی ها رویش های انقلاب بیشتر شده است و راهپیمایی عظیم مردمی در اربعین یکی از نمونه های بارز همین رویش ها و گسترش اعتقادات است.
فرماندار کرمان با اشاره به ناکامی دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی ابراز داشت : مردم 8 سال جنگ را به هر سختی و مشقتی بود تحمل کرده و دشمن را ناکام گذاشتند لذا دشمنان دشمنی های خود را در قالب جنگ فرهنگی پیش بردند که به لطف الهی و همت مردم و مسئولین دلسوز نظام راه به جایی نبردند هر چند تاثیراتی بر جامعه داشت لکن نظام اسلامی همچنان با سرافرازی پابرجاست.
وی اضافه کرد : در سال های اخیر جنگ را بیشتر به موضوعات اقتصادی کشانده اند چیزی که مقام معظم رهبری (حفظه ا...) بر آن تاکید فراوان دارند و شعار سال های اخیر را بر همین محور قرار داده اند.
بابایی خاطرنشان کرد : جنگ رسانه ای و تبلیغات و سیاه نمایی عرصه دیگری است که وقتی دشمنان مقاومت و ایستادگی مردم را دیدند به آن روی آوردند.
وی با اشاره به حساسیت های این برهه از زمان گفت : در مقطعی به سر می بریم که بدخواهان ، قسم خوردند که نخواهند گذاشت این نظام چهل سالگی خود را تجربه کند لکن به رغم تمامی ترفندها به حمدا... شاهد دستاوردهای خوبی هستیم ضمن اینکه باید به این توجه داشته باشیم که ما در پایان امسال انتخابات را داریم و همین هم سبب حساس شدن بیشتر این ایام شده است.
فرماندار کرمان با بیان اینکه شعار انتخابات امسال ، قانونمداری و مشارکت حداکثری است اذعان داشت : مجموعه دلسوزان نظام در هر مسئولیت و رده ای که هستند همگی در یک کشتی هستیم چه مجموعه عوامل اجرایی و چه عوامل نظارتی هدفمان اجرای صحیح قانون است و اگر واقعاً هدف ، اجرای قانون و صیانت از رأی مردم که به فرموده  رهبری حق الناس است باشد هیچ مشکلی نخواهیم داشت.
رضایی سرپرست دفتر نظارت استان هم با اشاره به اهمیت کشور ایران در دنیا ابراز داشت : بیش از 190 کشور در دنیا وجود دارد که کسی توجه چندانی به بسیاری از آنها ندارد و حتی نام نخست وزیر یا رؤسای جمهورشان را هم کسی نمی داند ولی ایران به لحاظ وضعیت ژئوپولتیک ، منابع ، موقعیت جغرافیایی ، محصولات کشاورزی ، وضعیت آب و هوایی ، وسعت ، وضعیت فرهنگی ، دینی و ... مورد توجه دنیا قرار دارد.
وی افزود : در حقیقت ایران به نوعی کانون دنیاست هر 12 دقیقه یک کشتی از تنگه هرمز عبور می کند و نفت خاورمیانه را به دنیا منتقل می کند. و آمریکا می داند اگر قرار باشد تنگه هرمز ناامن شود قیمت نفت در عرض یک روز بسیار بالا خواهد رفت.
رضایی ضمن اشاره به ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط نیروهای انقلابی گفت : اگر آمریکا می دانست که می تواند اقدامی علیه ایران انجام دهد فروگذار نمی کرد و قطعا به ایران حمله می کرد. لکن دست یاری خداوند با کسانی است که استقامت می ورزند.
وی ادامه داد :  می بینیم که بعد از گذشت پنج سال آمریکا حاضر به مذاکره با انصارا... یمن شده و در مقابل ، این گروه کوچک دست رد به سینه آمریکا می زند. یا اینکه امارات به دنبال ناامن شدن فرودگاههایش از بحران یمن خارج می شود.
سرپرست دفتر نظارت در استان به لزوم توجه به چشم انداز 1404 اشاره کرد و اظهار داشت : هر جا توانستیم مطابق با برنامه و چشم انداز 1404 حرکت کنیم نفعش به مردم رسید و هرجا از آن عقب ماندیم کشور متضرر شد.
وی افزود : انقلاب با وجود رویش ها و ریزش همچنان توفنده و با صلابت به پیش می رود و امیدواریم با همدلی و همکاری این حرکت سریعتر و مطلوب تر از پیش باشد.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲