مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۶/۰۳

برگزاری چهارمین جشنواره گیاهان دارویی گلباف

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان چهارمین جشنواره گیاهان دارویی با محوریت ترخون با حضور علی بابایی در گلباف برگزار شد .
بخش گلباف از بخش های تابعه شهرستان کرمان با وجود اقلیم خاص آب و هوایی یکی از مناطق مستعد گیاهان خودروی دارویی است، باتوجه به استفاده مردم از طب سنتی، درحال حاضر گیاهان دارویی جایگاه خاص خود را در میان مردم و علم پزشکی پیدا کرده است، این امر باعث توجه ویژه جوامع مرتبط اعم از پزشکی، سرمایه گذاران، اقتصادی تا مسئولین امر به مناطقی مانند گلباف شده است .
گیاه ترخون که جای خود را در سفره مردم دارد بعنوان یکی از گیاهان دارویی با دارا بودن خواص فراوان دارویی اش مورد توجه واقع شده است، این امر باعث شده تا مسئولین از طُرق مختلف از جمله برگزاری جشنواره ها ضمن شناساندن این گیاه با برنامه ای مدون اهداف اقتصادی آن را نیز دنبال نموده و بعنوان یکی از مؤلفه های توسعه اقتصادی در دستور کار خود قرار دهند، لذا این چهارمین جشنواره گیاهان دارویی است که از سنوات گذشته تاکنون بطور مستمر در گلباف برگزار میشود .
علی بابایی فرماندار کرمان نیز باحضور در این جشنواره در سخنانی با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان "سال رونق تولید" محور سیاست و کارهای فرمانداری را براساس نام سال ذکر کرد و گفت : محور سیاست های استانداری و دولت نیز براساس رونق تولید است، رونق تولید می تواند منشأ خدمات ارزنده ای در تمامی حوزه ها به ویژه در موضوع اشتغال و سایر نیازهای هر شهر یا منطقه باشد .
فرماندار کرمان با یادآوری نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری در سنوات گذشته، قالب تمامی این نام ها را توجه به اقتصاد داخلی و مقاومتی خواند و با تأکید به توجه ویژه به رونق تولید، دست یابی به اهداف آن را منوط به توجه به ظرفیت های داخلی هر منطقه دانست و افزود : رسیدن به اهداف مد نظر توجه به پتانسیل های داخلی هر منطقه میباشد در بخش گلباف ظرفیت و استعدادهای بسیار خوب و فراوانی وجود دارد که ابتدا بایستی شناسایی و سپس شکوفا شوند .
علی بابایی کشاورزی در بخش گلباف را بسیار مستعد خواند و با اشاره به بحث گیاهان دارویی این منطقه خواستار توجه جدی مسئولین و مردم به آن شد و تصریح کرد : اهمیت دادن به گیاهان دارویی و توجه ویژه به آن با استفاده بهینه از آب و خاک بایستی در دستور کار مسئولین و مردم قرار گیرد.
وی توسعه گلخانه ها و اقداماتی اینگونه را زمینه ساز استفاده از ظرفیت ها و توسعه اقتصادی منطقه و به دنبال آن اشتغال و رونق تولید ذکر کرد و اظهار داشت: دولت به طرق مختلف کشاورزان را حمایت می کند، ارائه تسهیلات خوب، ارزان قیمت با شرایط بسیار مناسب به متقاضیان یکی از این حمایت هاست به گونه ای که در سال های گذشته برای دریافت این تسهیلات متقاضی بایستی استعلامات زیادی از ادارات مختلف اخذ می کرد که در سال جاری این استعلامات برداشته شده است علاوه بر آن اختصاص مبالغ فراوانی از صندوق توسعه ملی برای حمایت از احداث گلخانه یکی دیگر از حمایت های دولت از کشاورزان است .
فرماندار کرمان دامپروری و گردشگری  را از دیگر ظرفیت های بخش گلباف برشمرد و  ابراز داشت : استفاده از تمامی پتانسیل های موجود در بخش علاوه بر اینکه کمک بسزایی به توسعه اقتصادی منطقه می کند، اشتغال و رونق تولید را نیز به دنبال دارد به عبارتی نهایتاً در توسعه اقتصادی کشور هم نقش دارد .
وی اضافه کرد : شاید تا الان از بسیاری از این ظرفیت ها غافل شده ایم اما انشاءا... به کمک مردم عزیز و همت مسئولین بتوانیم اقدامات بسیار خوب و ارزنده ای در تمامی حوزه ها به ویژه در حوزه گردشگری انجام دهیم و از همه پتانسیل های بخش گلباف استفاده کنیم .
علی بابایی افزود : به رغم اینکه گردشگران زیادی از دهستان کشیت که فاصله زیادی تا مرکز بخش و حتی مرکز استان دارد دیدن می کنند هنوز بخش گلباف برای بسیاری از مردم کشور عزیزمان ناشناخته است، این وظیفه ما مسئولین است تا با برنامه هایی مانند برگزاری این جشنواره ها و ... با جذب گردشگر به شناساندن گلباف کمک کنیم .
فرماندار کرمان ابراز امیدواری کرد پیرو جلسه با امام جمعه، بخشدار و اعضاء شورای اسلامی شهر گلباف در راستای رسیدن به این اهداف برنامه های خاص و مناسبی تدوین و اجرایی شود .
رئیس شورای اداری شهرستان کرمان با اعلام اینکه در حوزه رونق تولید و اقتصادی چند اقدام اصلی را مد نظر داریم احیا واحدهای نیمه فعال، غیرفعال و نیمه تمام را از اهم اقدامات در دستور کار خواند و تصریح کرد : فعال کردن واحدهای اقتصادی نیمه فعال یا غیرفعال اولین مرحله کار است. مرحله بعدی افزایش ظرفیت واحدهای فعال است و در ادامه کامل کردن واحدهای نیمه تمام و توسعه صادرات خواهد بود.
 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲