مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۱۰

برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت دستوراعمل های بهداشتی

جلسه ستاد شئونات مذهبی شهرستان کرمان به ریاست علی سلاجقه معاون سیاسی فرماندار و حضور نمایندگان هیئت ها، مذهبی، مداحان و برخی نهادهای مرتبط در فرمانداری کرمان برگزار شد .
علی .سلاجقه ضمن تاکید بر لزوم رعایت ضوابط و شئونات اسلامی در عزاداریهای ماه محرم ،افزود: تا کنون به لطف پروردگار مشکلی در این زمینه نداشته ایم، حفظ انسجام و هماهنگی هیئت های مذهبی و متولیان امر می تواند به گسترش صحیح فرهنگ عاشورایی بینجامد .
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کرمان با اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا ابراز داشت: تاکید ما بر تکمیل واکسیناسیون شهروندان است، مانند گذشته هیئت های مذهبی بایستی نسبت به رعایت دستورالمل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و محلول ضد عفونی کننده اقدام و ترجیحا مراسمات در فضای باز برگزار گردد .
وی اضافه کرد: درصورت لزوم برگزاری مراسم در فضای بسته، جمعیت حاضر در سالن بایستی نهایتا 30 درصد ظرفیت کل سالن باشد و حداکثر زمان برگزاری نیز 2 ساعت می باشد، پذیرایی ها نیز تا حد امکان باید به صورت بسته بندی با رعایت نکات بهداشتی تهیه و توزیع شود.
علی سلاجقه با قدردانی از نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز بهداشت،  اوقاف و امور خیریه و تمامی متولیان، هیئتی های مذهبی و دست اندرکاران برگزاری مراسمات اظهار داشت: نیروی انتظامی برحسب وظیفه قانونی ضمن تأمین امنیت نسبت به رعایت نظم در مراسمات اقدام لازم را انجام می دهد .
وی با تأکید بر همکاری مسئولین هیئت های مذهبی با نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت تصریح کرد: پلیس همواره همراه و در کنار مردم است و با متخلفین و برهم زنندگان نظم و امنیت برخورد قانونی خواهد کرد .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲