مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۰۸

حضور بیش از ۴۰۰ هزار زائر خارجی اربعین در شهرستان کرمان

علی بابایی فرماندار کرمان در جلسه ستاد اربعین با قدردانی از تلاش های خیرین، افراد داوطلب و مسئولین دستگاه های اجرایی فعال در ستاد اربعین اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی در ستاد اربعین میزبانی و ارائه خدمات آبرومندانه و در شأن مردم کرمان از زائران عتبات عالیات است.
وی با تأکید بر تمرکز ستاد اربعین بر موکب ماهان بعنوان یکی از مهمترین موکب های شهرستان ابراز داشت : طبق آمار اعلام شده تاکنون قریب به چهارصد هزار زائر از کشور پاکستان جهت عزیمت به کربلای معلی نام نویسی کرده اند، پیش بینی میشود این رقم تا چند روز آینده افزایش یابد.
فرماندار کرمان با اشاره به عزیمت زائران پاکستانی از مسیر کرمان به عتبات عالیات افزود : علاوه بر زائران خارجی نزدیک به صد هزار زائر فقط از شهرستان کرمان جهت پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند، تعداد زیادی از زوار جنوب شرق کشور نیز جهت عزیمت به کربلا در شهرستان کرمان توقف کوتاهی خواهند داشت، این ارقام گویای کار خطیر و عظیم پیش روی ما در ستاد اربعین حسینی است .
وی با تأکید بر اهمیت موضوع، ارائه خدمات رفاهی به زائرین را از اهم موضوعات ستاد اربعین دانست و احداث سوله به مساحت چهار هزار مترمربع و آشپزخانه به مساحت هشتصد مترمربع را از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا برشمرد.
فرماندار کرمان زیارت مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان توسط زائرین را از دیگر مباحث ستاد اربعین عنوان نمود و تصریح کرد: با توجه به این حجم عظیم از زائرین و ابراز  تمایل جهت زیارت مزار حاج قاسم بهتر است جهت کنترل ترافیک در شهر کرمان  با هماهنگی پلیس راه و راهور،اتوبوسهای زوار در محل موکب مستقر شده و زائران با وسایل نقلیه دیگر به گلزار شهدا انتقال داده شوند.
نظارت کامل و دقیق مرکز بهداشت شهرستان بر امور بهداشتی بویژه پخت و توزیع غذا، پارکینگ اتوبوس های حامل زائران، آشپزخانه معین، آب آشامیدنی، روشنایی معابر، گاز، تابلوهای راهنمایی محور جاده از اهم موضوعات طرح شده در جلسه بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفتند .  


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲