مکان فعلی :
اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۶/۲۲

سیدحامد میرحسینی معاون فرماندار کرمان گفت :

کارگروه رفع موانع تولید ظرفیت مناسبی برای رفع مسائل ومشکلات سرمایه گذاران،کارخانجات و کارگاه های تولیدی است .

سید حامد میرحسینی معاون برنامه ریزی فرمانداری کرمان در کارگروه کشاورزی شهرستان که با حضور دکتر میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان، بخشداران و مسئولین دستگاه های عضو تشکیل شد با اشاره به اهمیت برگزای جلسات گف: عملکرد دستگاه های اجرایی براساس شاخص های ارزیابی مستند به حضور و اجرای مصوبات همین جلسات سنجیده میشود اما هدف مهم تر رصد مسائل و مشکلات و طرح آنها در جلسات و حل آنها در جهت تسهیل روند کار مردم است .
وی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شرایطی که ویروس کرونا در جامعه بوجود آورده را از اهم موارد در تأخیر برگزاری جلسات از جمله کارگروه کشاورزی برشمرد و خواستار حضور شخص مسئولین دستگاه های اجرایی در جلسات و کارگروه ها شد .
معاون برنامه ریزی فرمانداری کرمان با اعلام اینکه شهرستان کرمان در بحث جذب اعتبارات رتبه دوم استان را دارد، کارگروه رفع موانع تولید را ظرفیت بسیار خوبی جهت رفع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران، کارخانجات و کارگاه های تولیدی دانست و تصریح کرد :
تعیین وضعیت سوخت ترمینال های ضبط پسته بایستی درکارگروه رفع موانع تولید استان مطرح و مرتفع شود، مشکلات هر ترمینال باید بطور ممیزی و جداگانه بررسی، کارشناسی و جهت طرح و تعیین تکلیف به کارگروه رفع موانع تولید استان ارسال گردد این کارگروه بالاترین مقام در رفع مشکلات و موانع تولید در استان است و باید از این ظرفیت مناسب در راستای رفع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران و ... استفاده نمائیم .
میرحسینی درخصوص لینک شدن تراکتورهای پلاک شده به شرکت نفت اظهار داشت : یکی از وظایف ما رفع مشکلات مردم در چارچوب قانون است، از تمام ظرفیت های اجرایی در قانون مند شدن امور باید استفاده کرد، سوخت بایستی بصورت قانون مند در اختیار مالکان تراکتورهای کشاورزی قرار گیرد.
وی افزود: براساس گزارش مسئول جهاد کشاورزی دلیل عدم لینک شدن تراکتورهای پلاک شده به شرکت نفت، مالکان تراکتورهای فوق میباشند، مالکان تراکتورهای پلاک شده بایستی جهت دریافت سوخت مورد نیاز طبق ضوابط و مقررات اقدام کنند درغیر اینصورت جهاد کشاورزی اقدام قانونی خود را انجام دهد.
دکتر میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در سخنانی ایجاد مشکلات را عمدتاً متوجه اهمال کاری و واگذاری کار به لحظات پایانی عنوان نمود و مسئولیت را متوجه دستگاه های اجرایی متولی به دلیل عدم پیگیری دانست .
دکتر میری اضافه کرد : عدم کار به موقع منتهی به ایجاد مشکل و نهایتاً به دلیل عدم پیگیری مسئولین هم به لحاظ کیفی و هم کمی منجر به ازدیاد مشکلات میشود.
وی درخصوص عدم لینک شدن تراکتورهای پلاک شده به شرکت نفت تصریح کرد : قانون گذار به کرات مهلت و بازه زمانی لازم را به مالکان داده اما متأسفانه نه مالکین اقدام نموده اند و نه مسئولین متولی پیگیری های لازم را انجام داده اند .
در ابتدای جلسه مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گزارشی از آخرین وضعیت کشاورزی، زراعی، باغی، دامی و ... شهرستان کرمان با ذکر مسائل و مشکلات عمده ارائه نمود .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲