مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

معارفه بخشدار جدید راین

علی بابایی فرماندار کرمان در مراسم معارفه منصور محسنی بعنوان بخشدار جدید راین با تأکید بر پرهیز بخشداران و مسئولین از سیاسی کاری گفت : امور یک شهر را نباید با سیاسی کاری عقب انداخت و مردم را معطل سیاسی کاری کرد .
وی با تأکید بر اینکه سمت و مسئولیت ها بعنوان امانتی در دست مسئولین است ابراز داشت :خدمات مردم نباید منتظر اتفاقات دیگری باشد زیرا مسئولیت ها امانت است و در میدان مسابقه ای که در اختیار ما گذاشته شده باید خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم. 
وی اضافه کرد: ما با اقتضائات، امکانات و توانی که دولت دارد، می توانیم کار کنیم گرچه شاید توقع مردم بیش از این باشد.
فرماندار کرمان خواستار رسیدگی و پیگیری جدی امور توسط بخشداران به عنوان اولین رکن کاری در کنار سایر مسئولین بخشها شد و افزود : آقای محسنی بعنوان بخشدار از همین امروز در قبال بخش راین مسئول است و باید پاسخگوی مردم و رسانه ها و پیگیر مطالبات آنها باشد.
وی با اشاره به شرایط فعلی اقتصادی و کرونایی حاکم بر جامعه خواستار حضور هرچه بیشتر بخشدار و مسئولین در میان مردم شد و تصریح کرد: در این مشکلات کرونایی، تنگناهای اقتصادی ،معیشتی و ...، مردم داری و ارتباط مستقیم با مردم بسیار مهم است.
فرماندار کرمان با اشاره به ظرفیت های بالقوه بخش راین، جایگاه این بخش را بسیار بالاتر و فراتر از آنچه که هست توصیف کرد و اظهار داشت: راین بایستی به جایگاه اصلی خود برگردد، آنچه انجام شده هنوز در حق این شهر و بخش نیست، بخشدار راین در اولین فرصت مسائل مهم شهر را اولویت بندی و پیگیری نماید .
حجت الاسلام علی اکبر علیدادی سلیمانی، امام جمعه راین نیز در سخنانی با اشاره به وقفه سه هفته ای ایجاد شده تا انتصاب بخشدار جدید به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به ویژه در بحث کرونا در این مدت پرداخت.
وی افزود: در این مدت ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و همچنین ستاد مدیریت بحران در پی هشدارهای هواشناسی برای منطقه کوهستانی راین با حضور مسئولین بخش تشکیل شد.
 امام جمعه راین خطاب به مسئولین با استناد به حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام دو خصلت «ایمان» و «خدمت به مردم» را افضل خصلت ها دانست و گفت: خدمت در متون دینی جایگاه والایی دارد.
وی با تشریح مبحثی تاریخی درخصوص علی بن یقطین از اصحاب امام کاظم(ع) که حضرت درباره وی فرمود: بدن او بر آتش جهنم حرام و بهشت بر او واجب است؛ ابراز داشت: همین علی بین یقطین وقتی وزیر هارون الرشید شد، به ابراهیم جمال اجازه ملاقات نداد و خبر به امام کاظم رسید.
وی ادامه داد: پس از آن علی بن یقطین به قصد حج، وارد مدینه شد اما امام(ع) او را نپذیرفت و فرمود: رضایتِ من رضایتِ ابراهیم جمال است؛ علی بن یقطین از مدینه به کوفه برگشت تا یک ساربان را راضی کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خطاب به مسئولین تأکید کرد: فرصت خدمت را مغتنم بدانید که انسان اشرف مخلوقات است لذا باید به مردم خدمت و حاجات آنان را برآورده کنید، امروز توفیق خدمت به هر کس رسید باید قدردان آن باشد و تا می تواند خدمت کند که خدمت به خلق، راه بهشت را بر انسان هموار می کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پتانسیل و معادن فراوان موجود در بخش راین افزود: این شهر، شهر معادن، توریستی، کشاورزی، دامپروری و... است، وجود فقط 24 هزار دام سبک و دامداری یکی دیگر از ظرفیت های بخش است.
امام جمعه راین با اشاره به قدمت تاریخی راین و بخش بودن آن از سال 1326، پتانسیل های راین را فراتر از یک بخش و در حد شهرستان توصیف کرد و خاطر نشان کرد: حق راین این است که تبدیل به شهرستان شود، از سال 1326 بخشداری داشته و همراه یزد تبدیل به بخش شده، زیرا اگر اشتغال و صنعت درست بچرخد راین به لحاظ جمعیت مشکلی ندارد.
امام جمعه راین از پیگیری و اهتمام دکتر زینی وند استاندار جدید کرمان مبنی بر رفع دغدغه های مردم و مسئولین راین و انتصاب بخشدار جدید قدردانی کرد .
منصور محسنی بخشدار جدید نیز در سخنانی مسئولیت بخشداری راین را افتخار برای خود بعنوان یک فرصت در خدمت به مردم برشمرد و گفت: قطعاً پیگیری و حل مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در اولویت کاری بنده قرار دارد و تا جایی که توان داشته باشم در این مسیر کار خواهم کرد.
وی افزود : راین ظرفیت های فراوان و جایگاه خاصی در شهرستان و استان دارد، جایگاه امروز این بخش در شأن و ظرفیت های موجود آن نیست، بنده با وجود اینکه دانش آموخته علوم سیاسی هستم اما سیاسی کاری نخواهم کرد.
بخشدار راین ادامه داد: اولویت کاری معیشت و اقتصاد مردم است زیرا اقتصاد پاشنه آشیل نظام است و دشمن هجمه ای علیه ما دارد که سوای از هجمه فرهنگی است و با محاسبات خود به این نتیجه رسیده که تنها راه ضربه به نظام مسائل اقتصادی است و برای همین مقام معظم رهبری محور نامگذاری سال های اخیر را مسائل اقتصادی قرار دادند.
وی تصریح کرد: اولویت ما پیگیری مسائل اشتغال و اقتصاد است زیرا ظرفیت های فراوانی اعم از معادن، کشاورزی، میراث فرهنگی و... در بخش وجود دارد و عاجزانه درخواست دارم در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه گردشگری همه کمک کنند که تا گردشگری امروز به عنوان یک صنعت شناخته شده است.
محسنی خاطرنشان کرد: بخشدار در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و... مسئولیت دارد و این موارد را در کارگروه های مختلف پیگیری می کنیم تا به نقطه مناسبی برسیم.
وی با اشاره به توصیه ماندگار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه یکی از شئون عاقبت به خیری، نسبت ما با نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است بر خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید کرد.
 گفتنی است منصور محسنی، دانشجوی دکتری علوم سیاسی است که سوابقی از جمله کارشناس مسئول سیاسی استانداری هرمزگان، مسئولیت صندوق مهر امام رضا(ع) در هرمزگان، معاون فرمانداری شهرستان رابر، کارشناس مدیریت بحران فرمانداری کرمان ،کارشناس اقوام و مذاهب استانداری کرمان و مسئول امور رفاهی استانداری کرمان را پرونده کاری خود دارد.
اکبر عباسپور بخشدار سابق راین نیز گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در دوران مسئولیتش در راین ارائه داد.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲