مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

بازدید فرماندار کرمان از نحوه اجرای طرح شهید سلیمانی در محله بنی هاشم

علی بابایی فرماندار کرمان از نحوه و روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی (مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور) بازدید کرد.

وی ضمن حضور در فرهنگ‌سرای ماه بنی هاشم و پایگاه سلامت شهری دکتر سپهری اقدامات صورت پذیرفته و درصد پیشرفت کار را بررسی کرد.

دراین بازدید که دکتر اسکندری مدیر مرکز بهداشت شهرستان نیز حضور داشت هدف از این طرح را شناسایی افراد مبتلا به کوید 19 و نیز خانواده‌های آسیب دیده از این بیماری و توزیع بسته‌های معیشتی و حمایتی به ایشان دانست. وی گفت : خانواده‌ها تقریباً شناسایی شده‌اند و آماده توزیع بسته‌های حمایتی هستیم.
فرماندار کرمان ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص اهداف و نحوه اجرای این طرح گفت: طرح شهید سلیمانی طرحی مشارکتی است و در آن به حرمت خون شهید سلیمانی و به احترام ایشان مردم بیش از پیش رعایت حال یکدیگر را خواهند داشت.
وی گفت : طرح شهید سلیمانی طرحی مردمی است که قبلاً هم توسط مردم انجام می شد لکن در قالب این طرح به صورت منظم تر اجرا می‌گردد.
بابایی اضافه کرد : طرح شهید سلیمانی یا همان مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور، طرح مشترکی است بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین که در آن هرخانه یک پایگاه سلامت به شمار می رود و هدف اصلی ازآن جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار است که برای بهبود وضعیت اجتماعی، اقتصادی، سلامت و فرهنگی جامعه برنامه ریزی شده است.
وی خاطرنشان کرد: هدف کلان این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا از طریق مشارکت مردمی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی با بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی است و هدف اختصاصی آن قطع زنجیره انتقال ویروس، رهگیری و رصد فعال مردم و کاهش بستری حداقل به میزان 30 درصد در یک ماه و 50 درصد در سه ماه و کاهش مرگ حداقل به میزان 10 درصد در یک ماه و 40 درصد در سه ماه است.
بابایی ادامه داد : پوشش حمایتی گروه های در معرض خطر از دیگر اهداف این طرح است.
فرماندار کرمان افزود : برای اجرای برنامه ها کمیته هایی در سطح شهرستان تشکیل شده است این کمیته ها شامل : کمیته حمایت و قرنطینه ، کمیته رهگیری و مراقبت، کمیته آموزش همگانی، کمیته پایش و نظارت و کمیته عملیاتی است که دستگاه ها و نهادهای متعددی اعضای آنها را تشکیل می دهد و جلسات آن به صورت روزانه برگزار می گردد.
وی نتایج حاصله و پیشرفت طرح را در شهرستان مثبت ارزیابی کرد.

منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲