مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۸/۰۵

هدف از گسترش طرح پایش تصویری ارتقاء امنیت پایدار است

فرماندار کرمان در نشست با بخشداران و شهرداران، هدف گسترش طرح پایش تصویری را ارتقاء امنیت پایدار عنوان کرد و گفت: هدف از گسترش طرح پایش تصویری تجهیز شهرها و اماکن عمومی و حساس کرمان به سامانه هوشمند نظارتی به منظور ارتقاء امنیت پایدار است.  

وی با تأکید بر رصد دقیق نقاط مختلف شهری و اماکن عمومی و هدایت نیروها در میدان عمل و انجام مأموریت ها از طریق پایش تصویری، تصریح کرد: این پروژه جهت تقویت اشراف فرماندهی در پایش و پالایش عملکرد صحیح سیستم اطلاعات جهت ارسال به مبادی مربوطه است و می‌تواند هر رخداد انتظامی را در کمترین زمان ممکن به سامانه فوریت های پلیس 110 اطلاع رسانی کند.

علی بابایی خاطرنشان کرد: طرح پایش تصویری بر اساس فرهنگ و نیاز بومی و با تکنولوژی روز، جهت ارسال اطلاعات به مبادی مربوطه طراحی و راه اندازی شده است که یکی از اهداف این پروژه برقراری امنیت مطلوب در جامعه است.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه پروژه پایش تصویری می‌تواند موقعیت دقیق جغرافیایی جرم را به صورت دقیق نشان دهد، گفت: راه اندازی این سامانه توانسته است در کاهش جرایم ، انجام موفق مأموریت های پلیس و برقراری امنیت مطلوب و کاهش مراجعات مردمی کمک شایانی کند.

سرهنگ محمدرضا فداء فرمانده انتظامی شهرستان نیز ضمن تشکر از پیگیری های فرماندار در خصوص ارتقا سطح امینتی شهرستان کرمان گفت: نعمت امنیت و سلامت مکمل و گره خورده به یکدیگر هستند و بدون این دو نعمت زندگی جوامع بشری دچار اختلال خواهد شد.

وی به لزوم تشویق شهروندان به استفاده از طرح های پیشگیرانه اشاره کرد و افزود: هزینه برای پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه جبران خسارت است و هر مقداری که در این راه خرج شود به نوعی سرمایه گذاری برای امنیت در آینده محسوب می شود.

سرهنگ فداء امنیت کنونی جامعه را مدیون تلاش ها در گذشته دانست و بیان کرد: هرچه هم اکنون برای امنیت وقت گذاشته شود و کار جهادی صورت گیرد، نتیجه آن در زندگی آینده فرزندانمان محسوس خواهد بود.

وی به اهمیت همدلی و تعامل سایر نهاد ها با نیروی انتظامی در حفظ امنیت تاکید کرد و اظهار داشت: پشتیبانی، هدایت و بستر سازی اقدامات ناجا در حفظ امینت جانی و مالی شهروندان از طریق سایر نهادها و سازمان های مردم نهاد صورت می گیرد و هرچه این حمایت و پشتیبانی بیشتر و بهتر انجام شود نتیجه آن در رضایتمندی مردم بیشتر قابل احساس خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان پیشگیری اجتماعی را یک عزم و اراده جهادی برای همگان توصیف و خاطرنشان کرد: اگر به دنبال راه حل های جدید در پیشگیری از وقوع جرائم نباشیم می بایست منتظر شرارت های جدید در جامعه باشیم و این امر عزم جدی و یاری همگان را می طلبد تا با ایفای نقش خود یاریگر پلیس در حفظ امنیت باشند.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲