مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

بسیج و سپاه مایه پشت گرمی کشور هستند

به مناسبت هفته دفاع مقدس فرماندار و بخشداران شهرستان کرمان با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امیرالمومنین (ع) سپاه شهرستان کرمان دیدار کردند.
در این دیدار فرماندار کرمان با اشاره به نقش مؤثر و بی نظیر بسیج و سپاه و همکاری در حل مسائل و مشکلات  جامعه ابراز داشت : هرجا خلائی وجود داشته باشد و در هر عرصه ای که نیاز پیش بیاید عزیزانِ بسیج و سپاه آماده همکاری هستند و حضورشان در جامعه و در شورای تأمین شهرستان، پشت گرمی برای ما و جامعه است.
بابایی خاطرنشان کرد : بعد از دفاع مقدس هر جایی که نیازی احساس می شود در حوزه های امنیتی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سازندگی ، محرومیت زدایی و ... متناسب با اختیارات و وضعیت موجود حضور پیدا می کنند کمک می کنند و از این بابت باید از ایشان تشکر و قدردانی کرد.
وی افزود : در بحث راه اندازی و احداث موکب ماهان و تجهیز آن سپاه امیرالمومنین (ع) تلاش بسیاری نمود.
در ادامه سرهنگ حسینخانی فرمانده سپاه ناحیه امیرالمومنین (ع) شهرستان کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در اولین روز هفته دفاع مقدس گفت : همان گونه که ایشان فرمودند در حق دفاع مقدس ظلم شده باید خیلی بیشتر کار شود همه باید کار کنند، مردم، مسئولین، ائمه جمعه، سپاه  و ....
وی اضافه کرد: حضرت آقا پیش از این دفاع مقدس را گنجی دانستند که به خوبی استخراج نشده ، ایشان امروز هم بر مظلومیت دفاع مقدس تاکید کردند.
وی ادامه داد : کار بزرگی دردفاع مقدس صورت پذیرفته که متاسفانه زیاد به آنها پرداخته نشده، حتی در لشکر 41 ثارا... و شخص حاج قاسم سلیمانی در زمانی که ایشان فرمانده تیپ و بعد فرمانده لشکر بودند هم کارهای بزرگی انجام شد که گفته نشده است.
حسینخانی ادامه داد : به فرمایش مقام معظم رهبری پشکسوتان دفاع مقدس باید دست به قلم شوند چرا که به طور طبیعی تا 20 یا 30 سال دیگر بخش زیادی از ایشان دیگر وجود ندارند اگر متن وجود داشته باشد می توان با استفاده از آن فیلمنامه نوشت، تئاتر کار کرد، شعر و داستان و آثار هنری ساخت.
وی گفت: واقعه عاشورا در کمتر از یک روز اتفاق افتاد حضرت زینب وامام سجاد چه کردند؟ به جای گریه و ناله ، پیام اصلی عاشورا را در طول تاریخ ساری و جاری کردند. اگر امروز عاشورا به دست ما رسیده است و پیامدها و درس های آن در طول سالیان و قرنها مانده است به دلیل روشنگری و اقداماتی بود که این دو بزرگوار انجام دادند. در دفاع مقدس هم چنین کاری نیاز است باید کیفیت و کمیت کارها طوری باشد که نسل جدید را با دفاع مقدس آشنا کند.
فرمانده ناحیه مقاومت امیرالمومنین(ع) افزود : اگر به این هشت سال خوب بپردازیم هزاران معجزه در آن می بینیم. افراد بزرگی همچون حاج قاسم را که زمان شهادت خود را می دانست و پیش از آن از خدا می خواهد او را پاکیزه بپذیرد. یا شهدایی مثل شهید محمدپور در رفسنجان که شب عملیات وضعیت شهادت و مجروحیت خود و تک تک نیروهایش را به آنها اعلام می کند ویا شهید یوسف الهی که حاج قاسم او را عارف می خواند و ارادت قلبی زیادی به او داشت زمانی که دو نفر از نیروهای اطلاعاتیش از ماموریت برنمی گردند و همه نگران اسارت آنها بودند به حاج قاسم اعلام می کند که هر دو نفر شهید شده اند و در فلان وقت پیکرشان را آب خواهد آورد. یا نوجوان 14 ساله ای را می بینیم که تنها با یک میله آهنی 20 عراقی را اسیر گرفته است این مطلب را خودِ عراقی ها گفتند. اینها همه مطالبی است که باید بیان شوند حساسیت حضرت آقا نیز به همین دلیل است که به این مطالب پرداخته نشده است.
وی با بیان این مطلب که صدام آمده بود تا سه روزه ایران را بگیرد گفت: پس از بمباران شهرهای ایران صدام در مصاحبه اش اعلام میکند که تنها نیم ساعت دیگر کمر ایران خواهد شکست ولی این نیم ساعت تبدیل شد به 8 سال دفاع مقدس.
حسینخانی تاکید کرد : امروز هم اگر بخواهیم دفاع مقدس را زنده نگه داریم باید جهادی وارد میدان شویم و کار کنیم.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲