مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

ایجاد شغل برای یک نفر، نجات یک خانواده است

علی بابایی فرماندار کرمان درکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جدیت مسئولین در رفع معضل بیکاری گفت : اشتغال اعم از پایدار و غیر پایدار باید نتیجه و خروجی اقدامات اعضای کارگروه باشد .
وی در این جلسه که با حضور اسلامی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، نادر ملایی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، مرادی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، بخشداران و شماری از مسئولین دستگاه های اجرایی عضو کارگروه در سالن شهید مرتضوی استانداری تشکیل شد حمایت از بحث اشتغال توسط مسئولین را یک وظیفه دانست و افزود : در شرایط فعلی که با بحران های مختلف اقتصادی، کرونا و ... مواجه هستیم بسیاری از کارخانجات و کارگاه های تولیدی به ویژه کارگاه های کوچک دچار رکود شده و تعداد زیادی از نیروهای آنان بیکار شده اند گرچه بخش زیادی از آنها بیمه بیکاری دریافت می کنند اما این بیمه در بازه زمانی کوتاهی است و از طرفی شاید بخشی از آنها به کار بازنگردند لذا این افراد بایستی به جد مورد توجه قرار گرفته و باید از تمامی ظرفیت های ممکن برای حمایت از آنان استفاده کنیم .
بابایی پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت طولانی مدت به متقاضیان کارهای تولیدی را یکی از شیوه های دولت در کاهش بیکاری برشمرد و اضافه کرد : در این روش تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با تخصصِ دستگاه، تعهداتی برای ایجاد اشتغال از طریق جذب نیروی کار (از طریق شرکت های پیمانکاری) یا معرفی جهت دریافت تسهیلات دارند و بانک های عامل نیز موظف به پرداخت تسهیلات برابر دستورالعمل دولت هستند اما معیار راستی آزمایی تأمین اجتماعی و ملاک اشتغال تعداد افراد بیمه شده است.
فرماندار کرمان با انتقاد از عدم همخوانی آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد خواستار پیگیری و سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات اشتغال توسط دستگاه های اجرایی و بانک های عامل تا رسیدن به تعهدات ایجاد اشتغال دستگاه ها شد .
وی با استناد به گزارش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشتغال ایجاد شده در شش ماهه نخست سال جاری را بیش از 9 هزار نفر اعلام کرد و ابراز داشت : این تعداد اشتغال مناسب و در حد و شأن شهرستان کرمان بعنوان شهرستان مرکز استان نیست، ایجاب می کند مسئولین دستگاه های اجرایی پیگیری و جدیت بیشتری درعمل به تعهدات داده شده داشته باشند و مسئولین دستگاه ها و بانک های عامل گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در جلسه بعدی ارائه دهند .
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کرمان حمایت از سرمایه گذاران را یکی دیگر روش ها در ایجاد اشتغال خواند و اظهار داشت : مسئولین از سرمایه گذاران حمایت کنند و در روال اداری کار آنها سنگ اندازی نکنند، برای کار سرمایه گذار وقت بگذارند و در حداقل زمان مشکلشان را حل کنند، اگر سرمایه گذار دنبال تسهیلات است و نیاز به حمایت مالی دارد مسئولین نسبت به معرفی آنها اقدام کنند .
فرماندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به اشتغال زندانیان پس از اتمام دوره ندامت پرداخت و گفت : اقدامات بسیار خوبی در زندان در حوزه های مختلف، به ویژه فرهنگی صورت گرفته اما در بحث اشتغال اگر حمایت دستگاه های اجرایی نباشد کاری انجام نمی شود .
وی با تأکید به این نکته که فرهنگ کار در زندانیان باید نهادینه شود اضافه کرد : درخصوص اشتغال اگر زندانیان تخصص خاصی داشته باشند و علاقمند به کاری باشند فرمانداری کرمان آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات جهت ایجاد اشتغال را دارد .
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کرمان تصریح کرد : اشتغال یک نفر نجات یک خانواده است به ویژه افرادی که به هر دلیل گرفتار آسیب های اجتماعی شده اند، این وظیفه قانونی و انسانی ماست .
در این جلسه اسلامی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و نمایندگان بانک های عامل گزارشی از معرفی متقاضیان توسط دستگاه های اجرایی و پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل ارائه دادند .   


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲