مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

نشست علی بابایی فرماندار کرمان با هیأت رئیس اتاق تعاون

در دیدار اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون با علی بابایی فرماندار کرمان اعضاء ضمن بیان مسائل مربوط به اتاق، مشکلات تعدادی از تعاونی ها از جمله تعاونی تولیدکنندگان مرغ ، فرش دستباف ، صنایع دستی و ... را مطرح کردند.
اختصاص محلی برای راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی، راه اندازی جمعه بازار، حمایت از تولیدفرش دستباف کرمان، فرا استانی شدن تعاونی اعتبار مس سرچشمه، ایجاد تعاونی های تامین نیاز و عرضه محصولات صنفی در کنار اتحادیه ها، اختصاص فضایی برای تبلیغات تعاونی ها، حضور در جلسات تنظیم بازار، حمایت از اتاق تعاون در طرح های توسعه ای و عمرانی و ... از جمله درخواست هایی بود که توسط هیأت رئیسه اتاق تعاون کرمان مطرح شد.
فرماندار کرمان ضمن اعلام حمایت از تعاونی هاو واهداف اتاق تعاون با اشاره به رسالت اتاق تعاون گفت : فلسفه وجودی تعاونی ها این است که بخشی از کار از دوش دولت برداشته شود. لذا این نگاه که حتما باید دولت در این زمینه ها اقدام و ورود پیدا کند درست نیست هر چند وظیفه دولت است که آنچه در توان دارد برای حمایت و تسهیل امور تعاونی ها به کارگیرد ولی ارائه ایده و اجرای آن بر عهده خود تعاونی هاست.
وی افزود : پس از خشکسالی های متعدد و کاهش درآمده کشاورزی ، تولید صنایع دستی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت که باید علاوه بر ایجاد فضای فیزیکی و مکانی برای عرضه به مواردی از جمله نیاز بازار و تغییر سلایق مردم نیز توجه شود تا محصول مورد توجه قرار گیرد. پس اتحادیه و اتاق تعاون باید اولویت ها را مشخص و به تولیدکنندگان صنایع دستی اعلام نمایند تا محصول تولید شده روی دست تولیدکننده نماند.
بابایی ضمن اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان ابراز داشت: با وجود پتانسیل ها ی فراوان ، متاسفانه به دلیل جانیفتادن فرهنگ تعاون هنوز هم بشتر فعالیت ها به صورت فردی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای هر یک از مسائل مطرح شده توسط هیأت رئیسه باید با پیگیری خودِ اتاق تعاون جلسه جداگانه و تخصصی با حضور مسئولین ذیربط ومتولیان امر تشکیل و ضمن بررسی همه جوانب، خلاءهای قانونی و محل های اختلاف مشخص، و برای آن تصمیم گرفت.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲