مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

بازدید فرماندارکرمان از دو تشکل مردمی به مناسبت هفته تشکلها و مشارکت اجتماعی

به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی صورت گرفت :
بازدید علی بابایی فرماندار کرمان به همراه علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، مریم امین زاده کارشناس سمن ها و فهمیه صمدانی و عباس صالحی نمایندگان تشکل های مردم نهاد شهرستان کرمان از دو تشکل مؤسسه فضای مجازی بصیرت و انجمن زورق امید دوباره .
علی بابایی فرماندار کرمان در بازدید از مؤسسه فضای مجازی بصیرت با اشاره به گزارش مهران شیخی نماینده مؤسسه اقدامات صورت گرفته توسط مؤسسه را بسیار خوب و مثبت ازیابی کرد و گفت : از آنجایی که فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری سرلوحه و مبنای کار مؤسسه می باشد اقدامات انجام شده نیز در راستای اهداف نظام و جامعه می باشد .
وی با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه که تحت تأثیر شبکه های اجتماعی قرار گرفته، چنین اقداماتی را نیاز ضروری جامعه دانست و افزود : توطئه های دشمن تمامی ندارد و همواره در کمین است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام و مردم استفاده می کند، اگر مردم از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به درستی استفاده نکنند دشمن به رسیدن اهداف خود نزدیک میشود .
فرماندار کرمان وجود سازمان های مردمی نظیر مؤسسه فضای مجازی بصیرت را در جهت دادن صحیح جامعه در فضای مجازی و شناسایی توطئه های دشمن و خنثی کردن آنها مهم دانست و ابراز داشت : عموماً فرهنگ سازی و کارهای فرهنگی نیاز به بازه زمانی بلند مدت دارد، اگر در مسیر درست کار کنیم در بلند مدت نتیجه اقدامت خود را می بینیم و اگر نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه بی تفاوت باشیم و اقدامات انجام شده در مسیر درست نباشد بعد از گذشت چند سال و دهه با مشکلاتی مواجه می شویم که جبران آن ناممکن و یا بسیار سخت و دشوار است و دچار آسیب های فراوان فرهنگی و اجتماعی در جامعه می شویم، چه بسا مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی امروز جامعه حاصل کار در دهه های گذشته می باشد .
علی بابایی اولویت بندی مسائل را از موضوعاتی دانست که باید مورد توجه سمن ها قرار گیرد و اظهار داشت : توطئه های دشمن محدود به مسائل فرهنگی نیست در تمامی حوزه ها به ویژه امنیتی و اجتماعی نیز دشمن در کمین است و به صورت نرم و زیر پوستی کار می کند و اگر متوجه نشویم یا بی تفاوت باشیم آسیب فراوانی خواهیم خورد.
فرماندار کرمان اضافه کرد : امروزه دشمن به دلایل مختلف از جنگ نرم بجای جنگ فیزیکی استفاده می کنند، مسائل اعتقادی ما از اهم مسائلی است که دشمن آن را هدف گرفته، فضای مجازی را باید جدی بگیریم تا آسیبی به جامعه وارد نشود .
وی افزود : باید به تناسب توطئه های دشمن و شرایط موجود جامعه مسائل را دسته بندی کرد، هم به لحاظ کمی و هم کیفی اقدامات را از مرحله رصد تا تولید محتوا و سواد رسانه ای و ... بررسی کرد چرا که این مراحل به نوعی لازم و ملزوم هم هستند .
وی با اشاره به برخی تهدیدات ناشی از فضای مجازی گفت : فروپاشی بنیان خانواده، تفرقه افکنی مذهبی، ... از جمله مسائل روز است که به جد تحت تأثیر فضای مجازی و مورد تهدید است، اقدامات سازمان های مردم نهاد که در حیطه مسائل فرهنگی و اجتماعی صورت می پذیرد نه تنها باید جلوی تهدیداتی مانند فروپاشی بنیان خانواده را بگیرند بلکه بایستی این تهدیدات را به فرصت تبدیل کند و در راستای استحکام بنیان خانواده حرکت کند .
بابایی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه خاطر نشان کرد : دشمن در قالب مشکلات اقتصادی فرهنگ و دین مردم را هدف گرفته و هزینه های هنگفتی نیز می کند تا به اهداف خود برسد .
فرماندار کرمان عمل به وظایف قانونی را حداقل کار ممکن مسئولین دانست و تصریح کرد : رسالت فعلی ما پایبندی به نظام و توسعه مباحث دینی و مذهبی به ویژه از طریق فضای مجازی است ، بایستی از فرصت ها استفاده کرد و مسائل و اهداف امروز و گذشته را که باقیمانده است به نسل امروز و جوانان منتقل کنیم .
در ابتدا مهران شیخی نماینده مؤسسه فضای مجازی بصیرت به ارائه گزارشی از نحوه و نوع کار مؤسسه پرداخت .
وی حرکت مؤسسه را در افق نگاه مقام معظم رهبری برشمرد و فرمایشات و رهنمودهای ایشان را نقشه راه مؤسسه ذکر کرد و گفت : مدلی که در این مؤسسه طراحی شده از دانشگاه تهران مجوز دریافت کرده است  و راهبرد حرکت ما نگاه مقام معظم رهبری به فضای مجازی است .
شیخی، گام های اقدامات و حرکت مؤسسه را از ابتدا تا انتها رصد، ساماندهی، تولید محتوا، عملیاتی شدن کار و سواد رسانه ای عنوان نمود .
وی با اشاره به ضریب نفوذ اینترنت در کرمان بعنوان یکی از موضوعات کاری ابراز داشت : کارهای صورت گرفته براساس موارد پنج گانه ای که ذکر شد استخراج و در تمامی خبرگزاری ها، کانال های فضای مجازی و پیام رسان ها و ... گذاشته میشود تا علاوه بر استفاده خاص به اطلاع عموم و جامعه نیز برسد .
وی افزود : بسیاری از کارها در بسترهای خیلی ساده اما مهندسی شده و حاوی پیام است، بعنوان مثال در بحث شروع کرونا که در فضای مجازی از مسیر حقیقی خود در حال خارج شدن بود با نگاه اعتقادی با چند کار ساده با موضوع حمایت از پرستاران و کادر درمان بعنوان مدافعان سلامت جامعه و با تلفیقی از ایثارگری های دوران دفاع مقدس در قالب های مختلف شامل کلیپ های کوتاه، عکس و پوستر، طنز و ... با موضوعیت کمبود ماسک، طرح مسائل و مشکلات، کمبودها و ... توانستیم موضوع را به مسیر واقعی خود برگردانیم .
شیخی ارتقاء سواد رسانه ای را یکی از برنامه های آینده مؤسسه ذکر کرد و گفت :کار آموزش سواد رسانه ای در دستور کار ما قرار دارد و برنامه داریم این کار را از سال آتی از دوران دبستان در مدارس شروع کنیم .
وی کار برای ستاد دیه، هفته وقف، هفته نیروی انتظامی و ... از دیگر کارهای مؤسسه نام برد .
انجمن زورق امید دوباره دومین مورد بازدید بود .
علی سلاجقه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در بازدید از این انجمن گفت : اعتیاد امروزه بعنوان یک بیماری شناخته میشود، کارهایی که بعد از بهبودی فرد آسیب دیده انجام میشود مهم است و اینکار ستودنی است.
وی افزود : خانواده فرد آسیب دیده بیشترین آسیب را می بیند لذا انجمن هایی ماننده زورق امید دوباره با توجه به خانواده و اطرافیان فرد آسیب دیده از مواد مخدر نه یک فرد بلکه یک خانواده را از آسیب های اجتماعی و فرهنگی نجات می دهند .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرمان از زحمات مسئول و اعضاء عضو انجمن قدردانی کرد و ابراز داشت :کار بسیار عالی است حتی اگر افراد تحت پوشش انجمن کم باشد، شما به لحاظ قانونی مجبور به چنین کاری نیستید و فقط از روی علاقه و وجدان خود کار می کنید، قطعاً اینکار اجر اخروی دارد .
احمد خالقی مسئول انجمن در ابتدای بازدید گزارشی از نحوه کار انجمن ارائه داد .
وی افزود : کار انجمن در ارتباط با خانواده های آسیب دیده از مواد است، افرادیکه با فرد آسیب دیده در ارتباط هستند قطعاً آسیب بیشتری به آنها وارد میشود لذا انجمن سعی دارد با ارتباط گرفتن با اطرافیان فرد آسیب دیده در قالب کلاس های آموزشی راه و مسیر درست جهت ارتباط گرفتن با آن فرد را به آنها آموزش دهد .
در پایان این بازدیدها فرماندار کرمان با تقدیم لوح تقدیر به مدیران سمن ها از زحمات آنها قدردانی کرد .


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲