مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

توزیع اعتبارات شهرستان کرمان در جلسه کمیته برنامه ریزی

علی بابایی فرماندار کرمان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان این مطلب که بودجه سال 99 دستگاه های اجرایی شهرستان مشخص شده گفت : برای تقسیم بودجه و تعیین اولویت های آن جلسات جداگانه ای را با تک تک مدیران ادارات شهرستان تشکیل دادیم و ضمن بررسی اقدامات انجام شده در سال گذشته و میزان جذب اعتبارات آنها و براساس برنامه ها و پروژه های آنها در سال جاری اعتباری که برای شهرستان کرمان در نظر گرفته شده بین دستگاهها و ادارات مختلف توزیع گردید.

وی افزود: در برخی دستگاه ها اقداماتی که انجام شده بسیار بیشتر از اعتباری است که دولت برای آن اختصاص داده و متاسفانه دستگاه هایی هم وجود دارد که اعتبار درنظر گرفته شده را پیگیری وجذب نکرده اند لذا در تقسیم اعتبارات ملاک عمل ما پیگیری ، اولویت و نیاز دستگاه ها است.

بابایی اضافه نمود : درخصوص اعتبارات مربوط به پروژه ها ، آنهایی که بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در اولویت قرار دادیم. چرا که برخی پروژه ها سالهاست که آغاز شده ولی هچ پیشرفتی نداشته اند به طور مثال مدرسه شش کلاسه ای 10 سال است از زمان شروع آن گذشته ولی هنوز کار چندانی برای آن انجام نشده است.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان  کرمان با بیان اینکه به رغم همه مشکلات اقدامات و پروژه های خوبی هم انجام شده گفت : در سال گذشته در برخی حوزه ها و پروژه ها اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته از جمله در حوزه منابع طبیعی و مطالعات منابع آب شهرستان همچنین در بحث آموزش و پرورش هم با وجود اعتبارات اندک اقدامات شایسته ای انجام شد.

وی با اشاره به قرار گرفتن شهرستان کرمان در مرکز استان گفت: بودن در مرکز استان و نزدیکی به ادارات کل و استانداری مانند تیغ دو لبه است یعنی علاوه بر اینکه این همجواری سبب در سایه قرار گرفتن ادارات شهرستان و ندیده شدن آنها می شود می تواند به عنوان یک امتیاز از آن بهره برد که این بستگی به عملکرد ادارات دارد که چگونه از این ظرفیت استفاده کنند.

فرماندار کرمان ادامه داد : در برخی زمینه ها مانند آموزش و پرورش هنوز مسائل زیادی وجود دارد از جمله وجود بیش از 60 مدرسه غیرایمن که برخی بالای 60 سال قدمت دارند.

وی افزود : در موضوعات مربوط به میراث فرهنگی مشکلات عدیده ای وجود دارد در شهرستان کرمان 170 اثر ثبت ملی داریم و 4 اثر از 7 اثرِ ثبت جهانی شده ی استان در شهرستان کرمان قرار دارد ولی شهرستان کرمان فاقد اداره میراث فرهنگی است و برای کلیه امور باید به اداره کل مراجعه شود که به دلیل گستردگی استان و وجود 23 شهرستان در استان ، پاسخگویی و خدمات دهی این اداره کل به تقاضای های شهرستان کرمان به خوبی صورت نمی پذیرد.

بابایی خاطرنشان کرد: اگر تنها به اعتبارات محدود دولتی اکتفا کنیم کار چندانی نمی شود انجام داد باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که از سایر ظرفیت های موجود از جمله نمایندگان مجلس ، ادارات کل و ظرفیتهای برنامه ششم توسعه استفاده کنیم اگر خودمان پیگیری نکنیم وفرصت ازدست برود قابل بخشش نخواهد بود.در ادامه تعدادی از ادارات به ارائه گزارشات مربوطه پرداختند

منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲