مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۴/۰۵

حجم بالای مراجعات و پرونده ها ابر چالش قوه قضائیه

به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت پذیرفت : علی بابایی فرماندار کرمان با آقایان موحد رئیس کل دادگستری، ابراهیمی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان ، سالاری دادستان و سلیمانی معاون دادستان کرمان .

فرماندار کرمان که به اتفاق معاونین و بخشداران شهرستان در این دیدارها شرکت داشت در دیدار با رئیس کل دادگستری استان با اشاره به برخی مشکلات در کرمان و بخش های تابعه گفت : شهرستان کرمان با وجود مرکزیت استان محرومیتش بیشتر از شهرستان های اطراف است لذا توجه جدی همه مسئولین را نیاز دارد.

موحد رئیس کل دادگستری استان نیز کثرت مراجعات و حجم بالای پرونده های قضایی را ابر چالش قوه قضائیه دانست و افزود : تلاش و همت قوه قضائیه حل این معضل است که البته بدون همراهی دستگاه ها و نهادهای دولتی و آحاد مردم امکان پذیر نخواهد بود .

وی واگذاری بدون حساب و کتاب برخی املاک به دستگاه های دولتی را نیز یکی از معضلاتی دانست که باید با همکاری این دستگاهها مرتفع شود .

وی ادامه داد : در بحث مقابله با حاشیه نشینی و جلوگیری از تعرض به اراضی دولتی کارهای خوبی تاکنون صورت پذیرفته است که باید تداوم داشته باشد .

در ادامه فرماندار و هیأت همراه با حضور در دفتر حجه الاسلام ابراهیمی رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان، هفته قوه قضائیه را به ایشان و کارکنان دادگستری تبریک گفتند .

حجه الاسلام ابراهیمی نیز با اشاره به حادثه هفتم تیر گفت : در حادثه هفتم تیر هرچند آیت ا... بهشتی بعنوان سیدالشهدای هفتم تیر از قوه قضائیه بود ولی بیشتر شهداء مربوط به دولت بودند در حقیقت مجلس و اکثر نهادها و ارگان های انقلاب یک نماینده در آن جمع داشت لذا هفتم تیر متعلق به همه است.

وی اضافه کرد: قوه قضائیه برای مبازره با فساد و فاسد مصمم است .

ایشان ضمن تأکید بر حفظ کرامت مردم گفت : در نظام جمهوری اسلامی حرمت مردم حرمتی وصف ناپذیر است در دنیا مردمی مانند مردم ایران پیدا نمی کنیم ، مردمی بسیار با کرامت و بزرگوار لذا نگه داشتن حرمت و حفظ کرامت آنها بر همه ما فرض است .

ابراهیمی ادامه داد : نهادهای جمهوری اسلامی از هم جدا نیستند بال های پرواز یک مجموعه اند و همه خادم مردمند و همه ما به این خدمتگزاری افتخار می کنیم .

بابایی در دیدار با  دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان نیز با اشاره به همراهی و همکاری بسیار خوب دستگاه قضا در موضوع  برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : در انتخابات بدون پشتوانه مجموعه قضایی ما نمی توانستیم با تخلفات تبلیغاتی و مشکلات پیش رو برخورد نمائیم، اکنون هم نیازمند همین همراهی هستیم .

وی افزود : در بحث پیشگیری از وقوع جرم ،راه اندازی سیستم های پایش تصویری در شهرها و حتی برخی روستاهای شهرستان توانسته است کاهش خوبی در پیشگیری و یا کشف جرم داشته باشد .

فرماندار کرمان با بیان برخی مشکلات حاشیه شهرها گفت : در حاشیه شهر کرمان نیز مشکلاتی در ساخت و سازها و رعایت حریم شهر وجود دارد که علاوه بر همکاری شهرداری، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و بنیاد مسکن، همراهی دستگاه قضا می تواند در حل آنها مؤثر باشد .

دادستان کرمان هم با بیان لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز  بر حفظ بافت سنتی شهرهای کوچک و از بین نبردن چهره باغ شهرها تأکید کرد و گفت : جاذبه باغ شهری مانند ماهان به داشتن این چهره و حفظ همین هویت است در حقیقت رقابت آنها با شهرهای بزرگ به ضرر خودشان است چرا که هرچه تلاش کنند نمی توانند از تهران پیشرفته تر باشند لذا سعیشان حفظ بافت سنتی و عدم  تخریب آن با ساخت و سازهای  نامتناسب باشد.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲