مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۹/۱۶

بازدید رئیس کل دادگستری از ستاد انتخابات شهرستان کرمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یدالله موحد ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات شهرستان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چند  راهبرد اصلی در هر انتخابی در جمهوری اسلامی وجود دارد اظهار داشت: حضور حداکثری مردم و شور، نشاط و مشارکت اجتماعی تمام احاد ملت در انتخابات نخستین راهبرد است.
وی با بیان اینکه تمامی فعالیت‌های انجام شده در این راستاست که زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود گفت: سلامت انتخابات راهبرد دوم انتخابات در نظام جمهوری اسلامی است و تلاش همه نهادهای دخیل در برگزاری انتخابات بر این است که فرد راه یافته منتخب واقعی مردم باشد
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه راهبرد سوم انتخابات در نظام جمهوری اسلامی این است که انتخابات در کمال امنیت به سرانجام برسد و مردم در یک فضای امن رای خود را به صندوق‌ها بریزند عنوان کرد: چهارمین راهبرد نظام در انتخابات وجود فضای رقابتی سالم است تا داوطلبان در چنین فضای رقابتی دیدگاه خود را به مردم اعلام کرده مردم با آگاهی و اطلاع دقیق از ظرفیت‌های داوطلبان انتخاب اصلاح داشته باشند.
وی با عنوان اینکه این چهار راهبرد در دستور کار همه دستگاه‌هاست گفت: دستگاه قضائی هم در این زمینه به وظایف خود عمل کرده و تلاش می‌کند انتخاباتی سالم، امن، با شور و نشاط، در تراز نظام و در عین حال رقابتی برگزار شود.
موحد با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان و کشور بیان کرد: فعالیت و رویکرد این ستاد هم همین است و از هم اکنون رصد فعالیت‌های داوطلبان در حال انجام است.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه چهار وظیفه مهم در رابطه با انتخابات به عهده دارد گفت: قوه قضائیه برای کمک و حمایت همه نهادهای نظارتی و نمایندگان شورای نگهبان و هئیت‌های اجرایی از نظر منابع انسانی و امکانات مادی آمادگی دارد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه وظیفه دوم قوه قضائیه پاسخگویی به استعلامات و سوابق داوطلبان است عنوان کرد: این پاسخگویی در هر حوزه برای داوطلبان کل کشور انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تا صبح امروز استعلام 9 هزار نفر در ستاد پاسخگویی استعلامات داوطلبان در دادگستری مرکز استان گرفته شده است گفت: تلاش شبانه روزی همکاران ما در این ستادها بر این است تا پاسخ این استعلامات به شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی به درستی داده شود.
موحد با اشاره به اینکه دادستان‌ها عضو هئیت‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند افزود: پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی وظیفه چهارم قوه قضائیه است که در این زمینه با هیئت‌های نظارت و اجرایی و با کلیه مسئولان امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی استان همکاری می‌کنیم.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه در اجرا و نظارت بر انتخابات هیچ مداخله‌ای ندارد گفت: تخلفات انتخاباتی نامزدها رصد شده و تبلیغات زودهنگام از جمله تخلفاتی است که در حال حاضر اتفاقات می‌افتد که در صلاحیت داوطلبان تاثیر زیادی دارد و داوطلبان تا هشت روز قبل از زمان رای‌گیری حق تبلیغات ندارند.


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲