مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۶/۱۵

در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی منطقه ۸ استان صورت گرفت : بازدید معاون سیاسی و امنیتی استاندار ،فرماندار کرمان و مهندس عرب نژاد از بخش شهداد

توحیدی فرماندار کرمان یه همراه ذکااسدی ،معاون سیاسی امنیتی استاندار و تعدادی از مسئولین استان و شهرستان از بخش شهداد بازدید نمودند و از نزدیک از امکانات گردشگری و کشاورزی این بخش دیدن نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان ،روز یکشنبه مورخ 14/6/95 حمید ذکاء اسدی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و محمد علی توحیدی فرماندار کرمان به همراه مهندس عرب نژاد مدیرعامل هواپیمایی ماهان ایر و معین اقتصادی منطقه 8 اقتصاد مقاومتی استان و جمعی از مسئولین مربوطه و سرمایه گذاران خصوصی وارد بخش شهداد شده و به اتفاق مسئولین محلی از شهر و روستاهای این بخش بازدید به عمل آوردند .
این بازدید در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی به منظور بررسی هرچه بیشتر ظرفیت و پتانسیل های موجود بومی،محلی مبنی بر برنامه­ریزی دقیق و مدون اقتصادی در بخش صورت پذیرفت تا زمینه و بستر مناسب جهت انجام سرمایه گذاری خصوصی در بخش های مختلف اقتصادی به ویژه کشاورزی وگردشگری که ظرفیت های مربوطه را بخش شهداد دارد فراهم آورد .
بازدید فوق که در پی سلسله بازدیدهای قبلی انجام شد مسئولین پس از بررسی و بازدید بخش های مختلف اعم از  باغات مرکبات ، نخلستان ها و مزارع جالیزی از جمله سیر و ... ، طی جلسه ای که در یکی از روستاها برگزار شد تصمیماتی اتخاذ نمودند .
راه اندازی شرکت تعاونی تولید با الگوی منطقه قلعه گنج ، راه اندازی 5 شرکت تعاونی همیار روستا ،انجام کار ثبت تعاونی عمران منطقه شهداد، تسطیح ،مرمت و راه اندازی باند فرودگاه در شهداد از اهّم این تصمیمات بود که اجرای آنها توسط هواپیمایی ماهان ایر (معین منطقه 8 اقتصاد مقاومتی استان ) و با پیگیری بخشدار و ارائه گزارشات مربوطه به فرماندار بعنوان مسئول منطقه 8 اقتصاد مقاومتی استان (شهرستان کرمان) خواهد بود .        
از آنجائیکه یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه و استفاده از ظرفیت های بومی هر منطقه می باشد به دلیل وسعت بالا و پراکندگی جمعیت شهری و روستایی بخش و همچنین وجود اقلیم گرم و خشک ،کار را به نسبت سایر بخش های شهرستان حتی استان دشوار کرده که به رغم تمامی این مسائل، از سوی مسئولین مشکلات نه تنها محدودیت نیست بلکه با توجه به پتانسیل های فراوان در اکثر ابعاد به ویژه کشاورزی و گردشگری و وجود آثار و ابنیه تاریخی بی نظیر از جمله کلوت های کویر و دهستان گردشگری سیرچ ،شهداد بخشی با امتیازات و ظرفیت های فراوان خدادادی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، لذا این بخش در دستور کار مسئولین امر بعنوان یکی از بخش های مستعد و پایلوت در اقتصاد مقاومتی قرار دارد .
 
        
                                                                                                                                                                                                                                    روابط عمومی فرمانداری کرمان
 


منبع : فرمانداری کرمان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲